Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sele borusu kelepçesi konusunda yardım

Konu, 'Kadrolar' kısmında sozdem tarafından paylaşıldı.

1. sozdem

sozdem Yeni Üye

Seviye:
    Herkese selam,
    isimsiz alu bir kadrom var, ve nasıl becerdiysem sele borusu kelepçesini alyan ile sıkarken vidayı tam ortasından kırdım. Bir uçta kalan parçayı çıkarmadığım için yeni bir kelepçe aramaya başladım. Berke'ler Prag'a yola çıkarken geçici olarak onun evdeki bisikletinin kelepçesini aldım, üzerinde 35 yazıyo: ama bol geldi. Ben kadronun sele borusu giren yerinin çapını dıştan ölçtüm; 31 mm. Bugün tesadüf sanayide bir bisikletçide aynı kelepçenin üzerinde 33 yazanını gördüm ve onu aldım. Eve geldiğimde bu defa kelepçe küçük geldi. Hafif genişletip takmayı denedim, olmuyor, bu defada vida kelepçenin bir ucundan diğer ucuna düzgün bir şekilde ulaşmıyor. Şimdi 34'ü al diyeceksiniz ama hem 34 yok hem de 35 o kadar bol geliyorki, 34'ün tam geleceğinden de emin değilim.
    Bu kelepçeler üzerinde yazan rakamlar konusunda bilgisi ya da önerisi olan var mı?
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Sele borusu çapın nedir onu söylersen yardımcı olmak daha kolay olur...

Ama çok tuhaf değerler olabiliyor noname modellerde o zaman belki uygun kelepçeyi bulamayabilirsin... Ama sen genede bir sele borusu çapını söyle önemli olan o...

3. sozdem

sozdem Yeni Üye

Seviye:
    Çağrı kardeşim
    doğrusu onu ölçmedim..
    akşam ilk işim ölçmek olacak (cannondale F500'ün sele borusu ile aynı olduğunu biliyorum ama..ölçmedim)
    çok teşekkürler..

4. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Sele borusu çaplarına göre 34.9 yada bulabilirsen 34.6 sele kelepçesi senin işini görür diye düşünüyorum...

5. sozdem

sozdem Yeni Üye

Seviye:
    Çok teşekkürler. Bu arada sele borusunun çapını ölçtüm 27 mm. Kadroda sele borusunun girdiği yerin çapı 31.5 mm. Üzerinde 35 yazan kelepçe bayağı bir bol geliyor. 33 yazan ise girmesi mümkün değil.
    Çok sağol