Sele borusu boşluğu lütfen yardım

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
arkadaşlar başka bir başlık altında sordum ama sanırım markadan dolayı pek ilgi olmadı ,kadro giant atx ve sele borusu yine giant xtc den çıkma 30,9 mm çaplı bir boru aşağıda videoyu paylaşıyorum burdaki boşluk normalmi çünkü korkudan binemiyorum bişey olurmu diye lütfen sizdeki durumla karşılaştırıp yorum yaparmısınız

(link)

Scudo

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
kelepçe sıkıldığında hiçbir problem yok bana bu kadar boşluk olması garip geliyor ,kadroya biraz sıkı girse heryerden destek alır diye düşünüyorum videoda kelepçe takılı değil zaten

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Kelepçenin üzerinde yazan ölçü nedir?

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
kelepçede değilde aldığım yerin sitesinde ve marintek in sitesinde 30,9 mm sele borusu gerekir diye yazıyor

Ahmet Fidancı

Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR
Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynı sorun bende Corratec bisiklettede vardı. Byte boru alıp tornacıda üzerinden aldırttım. Şimdi sıkı geçiyor. Boşluk olması sakıncalı bence de.

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
ne bileyim orjinalinide bozmak istemiyorum

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Kelepçe sıktığında sele borusu sağa sola oynamıyorsa sorun yoktur.Fakat sele borusunu yerine takarken motor yağı sürerseniz,paslanmayı önlersiniz.

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
kelepçe sıkıldığında problem yok ama işte ne bileyim sıkı girse daha sağlam olurdu hissi var ,31 ,6 mm sele borusu olmadı ,bursada 30,9 mm başka boru bulamadım ki deniyim ama kelepçe sıkıncasorun yok

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Kelepçe sıkıyorsa sorun yoktur.
Sizin zaten selenizi ayakta tutan kelepçedir.:rolleyes:Oldu ki ilerde oynama gibi bir durum olursada yine kelepçenizin sıkma aparatını yenileyin.
Ama önceki mesajımda dediğim gibi sele borusunu takarken mutlaka hafiften motor yağı sürün.