Sele bölgesinde ağrı

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında muzaffer boran tarafından paylaşıldı.

1. muzaffer boran

muzaffer boran Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar bisikletimi alalı 2 gün oldu ancak 2 gündür popomda ağrı var seleye alışamadım sanırım,selenin belli bir alışma süresi mi var?yeni bir selede almak istemiyorum acaba şöyle jelli bir kılıf alsam faydası olurmu http://www.decathlon.com.tr/TR/ergonomik-sele-kilifi-194309516/
    bisikletimdeki seleninde tasarımı hoşuma gidiyor üstünüde kapatmak istemiyorum ne tavsiye edersiniz selem şu

(resim forumdaki Alper Ugur adlı üyeden alıntıdır)

2. ergin111

ergin111 Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    1 haftada tarihe karışır.tabi uzun süreli kullanırsanız benimki 1.5 saatten sonra ağrıyor. kişiden kişiye değişir tabi ağrı eşiği:)ama bahsetiğim ağrı kalıcı değildir.

3. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ben şahsen seleyi oturmak için değil de üstünde durmak için kullanıyorum.Umarım anlatabilmişimdir.Selem tchibu jelli ortası delik seledir,bol pedallar.

4. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben bisikletimi aldıktan sonra aldığım gün dahil 3 gün boyunca hergün (totalde 125 km kadar) bisiklet sürdüm ve sele ağrısından delirecektim. Hiç rahat edemiyordum. Parası neyse vereyim en süper seleyi alayım tribindeydim. Ancak param olmadığından bunu ertelemiştim. Aradan 1-2 hafta geçince fark ettim ki zamanla alışılıyormuş. Şuan orjinal seleden yana sıkıntım yok. Galiba kaba tabirle "o bölge sertleşiyor ve selenin şeklini alıyor." :) Başka bir mantık kuramadım. Şuan 400 km yi geçtim ve memnunum. Bıraksalar İzmir'den Muğla'ya giderim.

Demem o ki sele konusunda acele etmeyin. Alışması bir haftayı geçiyor. Hala devam ederse yeni sele bakarsınız.

5. farukbas77

farukbas77 Kıdemli Üye

Seviye:
    Aynen bende de var o ağrı:D Malesef 2 hafta oldu hala alışamadım:)

6. muzaffer boran

muzaffer boran Üye

Seviye:
    cevaplar için teşekkürler arkadaşlar yazdıklarını dikkate alıcam bikaç hafta daha sabır çekelim:) sonrasında olmadı seleyi değiştiririm..