Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sele amortisörü!!!

Konu, 'Süspansiyon' kısmında reelmaviruhani tarafından paylaşıldı.

1. reelmaviruhani

reelmaviruhani Üye

Seviye:
    sele amörtisörlerini tavsiye eden dostlarım var mı acaba?

ağırlığı dışında eksileri nelerdir? bu ağırlığa karşı koyabilecek yada buna gücü yetmeyecek artıları nelerdir? yardımlarınız için teşekkürler şimdiden

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Sele borusunu kendinize göre optimum ayarlasanız bile yine de yapacağı esneme nedeniyle her pedal çeviriş boyunun eşit olmaması da var. Elastomerli modeller görece hafif ve konforlu bir sürüş imkanı sağlıyorlar. Konfordan ödün vermeyeceğim diyorsanız ve profesyönel anlamda kullanmıyorsanız, bisikletinize rahatlıla takabileceğiniz bir parça. Getirisi? Çok uzun yolda anlaşılır. Ayrıca "Kaç milyon bisiklette kaç tane amortisörlü sele borusu var?" diye de düşünmüyor değil insan...

3. poibra

poibra Üye

Seviye:
    Pedala uygulayacağınız gücün enaz yüzde otuzu sele amortisörüne gidecektir her sefer yaylanmakta hoş olmayabilir. Ayağa kalkmayı tercih ederim.

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Eğer tüm bisiklet tasarımlarını incelerseniz, hiç birisinin sürücünün oturuş pozisyonunu bozacak bir amortisör veya benzeri tasarıma sahip olmadığını görürsünüz. Yani ayaklar, eller ve sele üçgeni sabittir, değişmez. Bu sürüş dinamiğini korumak içindir.
    Ancak kısa mesafeli binişler yapıyorsanız kullanılabilir. Bir zararı olacağını düşünmüyorum. Sonuçta keyif ;)

5. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Ben amortisörlü ZOOM sele kullanıyorum. O kadar bariz bir şekilde esnediğini görmedim. Pedala basarkende inip çıktığını hissetmiyorum. Çukura girerken de açıkçası bir test edeyim demedim...

Belki çıkartırsam yokluğunu hissedebilirim ancak şu an varlığını hissetmiyorum...

Performans kaybı olayını da ilk defa duydum. Yani bu kadar tesir edeceğini tahmin etmedim, edemiyorum...

6. selcuktnt

selcuktnt Forum Bağımlısı

Seviye:
    ben şahsen amortisör güç kaybettirir ilkesine karşıydım ama önceki amatör bisikletimde farkettim ki harbiden pedala yüklendiğinizde enerjinizin bir kısmı o yaya gidiyor bunuda apaçık görebilirsiniz bencede eğer kısa sürüşler yapıyosa çok etkili olmaz ama uzun yollarda etkiler bencede ben bizzat test ettim :in:

7. reelmaviruhani

reelmaviruhani Üye

Seviye:
    cok sagolun arkadaslar...
    eger fazla param olursa sehir icinde gidip gelirken bi tane sele borusu icin amortisör alabilicegimi anladım anlattıklarınızdan.. uzun yola giderken cıkartırım gerekirse.... teşekkürler tekrar

8. Berkay Benli

Berkay Benli Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar geçenlerde izmir de yeni açılan Doruk Bisiklet'te Rock Shox'un amortisörlü sele borusunu gördüm gerçekten güzele benziyordu. reelmaviruhani eğer ilgilenirsen görmeni tavsiye ederim. İyi akşamlar....

9. reelmaviruhani

reelmaviruhani Üye

Seviye:
    hala aklımda yok degil.. en kısa zamanda gidip bakıcam kendimde...

10. Erkin Karagoz

Erkin Karagoz Üye

Seviye: