Sele ağrısına son!

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cembio D.32

Aynen geniş bir kullanım alanı var :)

Scudo

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Formül jelli tayt sert sele.. Sele jelli ise taytta veya ne giyiyorsanıź o desteksiz. Bi de o kemikler selenin destekli kısmında kalacak. Bine bine de insan alışıyor. Burada totosu Nasır tutan abiler var. Öyle oluyor. :))

Tepki
105
Bisiklet
Lapierre
Tayt giyerken hem taytın sünbgerine hem de bacak arasına vazelin sürüyorum.. çok uzun zaman aliexpresstyen aldığım 5 dolarlık spider sele kullandım... önemli olan sık binmek. . uzun km ler binmeye gerek yok.. :)) bi de tayt kaliteli olmalı ki pedleri de iyi olsun.. decathlondan turuncu süngerli olanları alın derim...

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@Onur ŞENKAL
Şu anki turuncularda jel takviyesi yok sadece mavi-siyah karışımı renkte jel takviyesi var ayrıca o turuncu pedli taytlarlar maksimum 2 saat rahat sürüş yapılabilir.Zaten seri olarak giderler 100-300-500-700 ve 900 serisi 700 ve 900 serisi uzun süreli kullanımlar için çok idealdir.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

Koray Gürel

caylakpedal
Tepki
237
İsim
Koray Gürel
Bisiklet
Canyon
@Onur ŞENKAL 900 serisinin pedi mavi-siyah. Jel dolgulu ve iddiaya göre 3 saat ve üzeri sürüşler için tavsiye ediliyor. 700 serisi bir ürüne henüz denk gelmedim

Tepki
191
İsim
Behçet
Bisiklet
Specialized
Sele ağrısı ayrı bir husus

Fakat sürtünmeden doğan tahrişi yok etmenin bir yolu var.
60 km üstü turlarda, yani bisikkette 2-3 ten fazla kalacaksınız, bacakların arasına vazelin veya badem yağı gibi bir kayganlaştırıcı sürün, farkı hissedin. :D

• Beğen
Tepkiler: historiyst

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Aliexpress ten farklı 3 şort aldım padli veya jelli tip ama ona rağmen dün 70 km lik turda ahım şahım bi fark görmedim ...

halil45tr

Üye
Tepki
25
komik gelecek ama, önce çinden bir adet sele pedi aldım fayda sğlamayınca, bim / a101 gibi marketlere gelen viscon yastıkların küçüğünden 20 iraya alıp seleye göre kesip aldığım bu pedin içine terziye diktirdim ... sonuç mükemmel. bu arada en küçük yastıktan 8 pedlik malzeme çıktı :) sonra foto paylaşacağım.

Pherserd

Üye
Tepki
15
İsim
Alkım
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
@halil45tr
Şokta 25 Liraya Visco (sanırım ortopedik tam bakamadım) yastık var isteyen bakabilir

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Yola geçin,yola..
Yola geçtiğim zaman,kollarıma da belli bir miktar yük bindiğini farkettim ve bu da,şehir bisikletinde iken popoma binen yükü azalttı..İlk başlarda bileklerimde,dirseklerimde hafif bir ağrı oluştu,sonra zamanla geçti..Biraz kollarımı güçlendirmek için ağırlıkla çalıştım da..
Yalnız bu süreçte,arkamdaki o pis ağrı kayboldu..
Bence sele ve tayttan ziyade,bisikletin üzerindeki konumumuz çok önemli..

• Beğen
Tepkiler: notforheaven

kallone

Daimi Üye
Tepki
493
İsim
Merida
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahlaksız
Kesinlikle, hatta ben şu an kullandığım selemi elimde alyan anahtarıyla baya bi deneyerek en doğru konumu bulmuştum, farklar inanılmazdı.

• Beğen
Tepkiler: Triban

Motorola

Daimi Üye
Tepki
271
İsim
Abdullah
Bisiklet
Cube
@halil45trUreme organlarina giden kan akisini kesmeyecek azaltmayacak sekilde kesim yapmaya dikkat etmek gerek

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Selle royal freccia. İndirimli 35 lira. Merak etmeyin kaba durmuyor. Tonopahın üzerinde geldi. İlk bakışta nasıl olur o kadar bisiklet yapmışlar üzerine bir fizik bir buruks takmamışlar dedim. Sonra o da nesi, miş gibi sele. Diğer bisiklete de bir tane aldım.üretimde kalkar bulamam diye bir de yedek aldım. İlavesi, falan yok. Direkt sele. Bir de hafif.

M

Mehmet Demirci

Misafir
sele üstünde aralıksız en az kaç saat durulsa şiddetli acılar oluşur, giriş seviyesi bi sele ve 1.700 km yol tecrübem var