Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Selamlar

Konu, 'Marmara Bölgesi' kısmında Ateş Kaan tarafından paylaşıldı.

1. Ateş Kaan

Ateş Kaan Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Ben Kaan, Bursa'da yaşıyorum yaşım 23 öğrenciyim. 8 yıldır ciddi anlamda dağcılık ile uğraşıyorum artık dağcılık ile beraber başka bir sportif faaliyet de yapmak istediğim için bisiklet almaya karar verdim. Forumda ve internet üzerinde uzun süredir araştırmalar yapıyorum ama bisiklet seçmek araba almaktan daha zormuş onu öğrendim. Velhasıl uzun süren Kron xc150 ve xc 250 araştırmalarımın sonucunda ikisini de almamayı tercih ettim. Onun yerine daha ucuz olan Salcano excel 26 alacağım böylece artan para ile kamplı geziler için gereken aksesuarları almayı düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda modeli yükseltmeyi düşünürsem aksesuarlara masraf yapmaktan kurtulacağım. Konu kirliliği yapmamak için de bir kaç sorum var onları buradan soracağım.

Salcano excel'e ön ve arka bagaj takılabiliyor mu? Takılırsa ben bu bisiklet ve kamp yükü ile örneğin Bursa merkezden Gündoğdu ya da Uluabat gibi rotaların üstesinden gelebilir miyim? Kondüsyon ile ilgili bir sıkıntım yok ama bisiklete güvenebilir miyim. Araştırmalarım sonucu xc250 liler bile dökülüyormuş ara ara. Benim köyde 2 sene boyunca tabiri caizse eşşek gibi kullandığım İhlas Toros marka bir bisikletim vardı lastiği bile patlamadı en son evin bodrumundan çalındı. Okuduklarımdan sonra ister istemez korkular edindim uzun süre bisikletten uzak kaldığım için alışma amaçlı bir excel alayım diyorum. Lafı fazla uzatmadan cümleten hoşbuldum :)

2. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Her bisikletle yola çıkılır tabi. Ama Salcano Excel beklentilerini karşılamaz. Bir kere kendi başına ağır bir bisiklet. Kadrosu çelik. Senle aynı kondisyonda insanlar 1 saatte 30km giderken sen 20 km gidersin. İlerde bu durum senin seyir yarıçapını da azaltacağı için can sıkıcı olur. Bagaj takılıp takılmadığını bilmiyorum.

Kamplı tur düşünüyorsan bir tur bisikleti almak daha mantıklı olur. Piyasada güvenebileceğin en ucuz tur bisikleti muadili Salcano City Sport 60. Biraz daha paran varsa Sedona 321, 331, 341 alabilirsin.

Dağlara giderken bisiklet yoldaşım olsun, aladağlarda fink atayım dersen iyi bir dağ bisikleti alman gerekir. İyi bir amortisör şart.

3. Ateş Kaan

Ateş Kaan Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Bu gün excel'i yerinde inceledim gördüm gerçekten hantal bir bisiklet. Onun haricinde bir çok model daha inceledim ve biraz pazarlık girişimi yaptım. Ayrıca sizin blogunuz'da inceledim lakin ben bu kadar profesyonelce uğraşacağım sanmıyorum. Ama bisikletçi arkadaşlar başlayınca kolay bırakamazsın diyorlar. Yavaş yavaş işi çözmeye başladım alüminyum kadro daha güzel olacak, zaten diğer parçaların büyük kısmı özel üreticilerin malları değiştirme imkanı da oluyor. Bisikleti aldıktan sonra gerek maddi gerekse manevi düşe kalka tecrübe edinmeye başlayacağım :)