Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Selamlar...

Konu, 'Yurtdışı' kısmında Levent EROĞLU tarafından paylaşıldı.

1. Levent EROĞLU

Levent EROĞLU Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Çocukluğunda bisiklete binipte bir daha pedala ayağı değmemişlerdendim, ta ki 1 hafta öncesine kadar :)

Evet, 1 hafta önce eşimle birlikte Decathlon'dan B'Twin Rockrider 5.1 modeli bisikletlerimizi aldık. Bisikletlerimizi aldığımız günün ertesi sabahında ameliyat olduğum için henüz pedallama şansımız olmadı maalesef. Bu haftasonuna kadar sportif aktiviteler yapmam yasak amaa bir haftadır evin içinde bisiklet bana, ben bisiklete bakıp duruyorum. Hal böyle olunca bu akşam toplamda birkaç kilometreyi geçmeyecek şekilde bisiklet sürmeye karar verdik :D

Şuan bisikletlerimizde sadece arka lambalarımız var, birde prophete 0518 marka bir bisiklet bilgisayarı aldım, nekadar işe yarar bilmiyorum. Şuan için amatörüm bile diyemem yani acemisiyim desem daha anlaşılır olur. Sürüş, bakım - onarım, güvenlik ve zamanla öğreneceğim birçok önemli konuda tecrübe kazandıkça yakın ülkelere pedallamayı hayal ediyorum ( Gerçi 1 haftadır deli gibi bisiklet, gezgin bisikletçiler vb. konuları araştırdıkça, hem ülkemizde hemde dünyada turlayan bisiklet severleri gördükçe kendimi ıssız çöllerde, karlı tepelerde bile hayal ettim açıkçası :D ). Mümkün olduğunca aranıza karışıp bilgilerinizden istifade edeceğim inşallah.

Tekerinize taş değmesin / Rüzgar arkanızdan essin ...
    ( Bu laflarıda okuduğum forum/blog vs. yazılardan öğrendim :) Eh camiaya ısınıyorum yavaş yavaş )

Hepinize selamlar...

2. Murtega

Murtega Fájdalmas

Adı:
    Murat B.
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hos geldiniz ve gecmis olsun. Hikayelerimiz oldukca benzer. Ben de delikanlilik zamani birakip 29 yasinda geri dönmüstüm bisiklet sürmeye. Hala aklima geldikce kafami duvarlara vurasim geliyor. :D

5.1'i, ben de esime düsünüyorum. Bir önceki market bisikletimiz bakimsizliktan perte cikti. Düzgün bir meblag verip iyi bir bisiklet almaya da ikna edemiyorum. Hepsi iki teker üzerinde gidiyor iste mantiginda biraz. Bisikletlerle ilgili yakin zamanda bir inceleme yazarsaniz bir okuyucu simdiden hazir. :)

Levent EROĞLU bunu beğendi.
  3. Levent EROĞLU

Levent EROĞLU Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Çok teşekkürler. Sanırım Türk toplumu olarak şu veya bu sebeple bisikletten kendimizi bir şekilde mahrum bırakıyoruz. Bende bunca zaman uzak kaldığım için pişmanım açıkçası, sağlık olsun. Bisiklet hakkında düşüncelerimi ileride yazacağım, tabii bir aceminin teknik değerlendirmesi nekadar sağlıklı olur o da sizin takdiriniz :)

Şimdi hava kararıyor, dışarı çıkma zamanı geldi :) Çok heyecanlıyım, öyle böyle değil...

Görüşmek dileğiyle

4. yusuf dağ

yusuf dağ Üye

Seviye:
    Hoşgeldiniz keyifli pedallamalar ve geçmiş olsun.
    rüzgar sizinde arkanızdan essin :))

5. Levent EROĞLU

Levent EROĞLU Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Çok çok teşekkürler :) Hazırlıklar tamam, çıkıyoruz :islik:

6. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aramiza hosgeldiniz ve gecmis olsun
    Nasil gecti pedallamak diyeyim sanirim disardasiniz ;)
    Uzun yillar seleden inmeden keyfini surmeniz dilegiyle :)

7. Levent EROĞLU

Levent EROĞLU Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Sayın NEVRES KME, çok teşekkürler. Bu akşam, yani ilk mini turumuzun uzunluğu 5,6 Km oldu ve çok keyifliydi :)

Benim bisikletimin sol elcik kısmındaki vites değiştirme parçasında ( şu öndeki büyük dişlileri değiştiren, teknik ismini bilmiyorum ) sorun yaşadım. Yokuş yukarı çıkarken vites küçültemediğim için yokuş aşağı dönüp vitesimi küçülttüm. İlk sürüşümüzde yaşadığım bu sorun az da olsa can sıkıcıydı. Neyse yeniden mağazaya gitmem gerekecek anlaşılan...

NEVRES KME bunu beğendi.
  8. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Gidondaki vites degisimini saglayan aparata vites kolu denir. Sizinki cevirmeli vites kolu. Genelde mandalli kollar bulunur. Sonucta hepsi ayni ise yarar. Degistirme probleminizde muhtemelen koldan degil vites ayarindan kaynaklaniyor. Gecmis olsun ve bu arada ilk turunuz hayirli olsun :)

9. Levent EROĞLU

Levent EROĞLU Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Teşekkür ederim :)

Anladığım kadarıyla büyük bir sorun yok, sevindim. Benim en son kullandığımda ( En az 15 yıl oldu ) dediğiniz gibi ufak mandallar vardı, şimdi mağazalarda hep böyle olmuş :)

suat akman bunu beğendi.
  10. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Levent bey öncelikle hoşgeldiniz. Bende de prophete'nin yol bilgisayarı vardı ve gayet memnundum.Bu arada yokuş yukarı vites değiştirme bir sorun değil.Canınızı sıkmayın.Turların mesafesi arttıkça daha da mutlu olacağınıza eminim.Gelecek turların fotoğraflarını ve hikayelerini bekliyoruz.

11. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Levent Bey foruma hoşgeldiniz. Bol pedallı günler dilerim.

12. Levent EROĞLU

Levent EROĞLU Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hoş buldum Soner bey, çok teşekkürler. Acemi olunca insan, en küçük olayı bile büyütebiliyor haliyle :) Yol bilgisayarı konusuna gelince, bir adet pille çalışıyor ve pil çıkarılınca herşey sıfırlanıyor. Pil değiştirme konusunu düşünememiştim, oysa 2 pil + güneş enerjili prophete vardı, belki onun kayıtları sayısal haneleri dolana kadar devam ediyordur, benimki pil bitene kadar :) Notlarla kayıt tutarım artık. Gelecek turlarımla alakalı güzel paylaşımlar olacağını ümidediyorum.

Hoş buldum Ömer bey, çok teşekkürler :)

13. tufan diker

tufan diker Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bende forumda yeniyim ve 5.1 kullanıcısıyım.Şuan için bisikletten yana bir sıkıntım yok.Gün geçtikçe ben ona o bana alışmaya çalışıyoruz.Parasının hakkını veren sorunsuz bir bisiklet olduğunu düşünüyorum şimdilik.

Keyifli sürüşler.

14. Levent EROĞLU

Levent EROĞLU Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Teşekkürler Tufan bey, sizde hoş geldiniz. Evet fiyatına göre iyi bir bisiklet, yavaş yavaş uyumlu hale geliyoruz. İlk zamanlar her olayı sorun ediyordum ( yokuş yukarı vites değiştirmek ) onları da deneme-yamulma yönemiyle öğrendim :) Şimdilik herley yolunda, sizede keyifli sürüşler. Gezilerinizden fotoğraflar paylaşmayı unutmayın :)

15. İ.Deniz

İ.Deniz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Keyifli surusler Levent abi hayırlı olsun bisikletin

16. Levent EROĞLU

Levent EROĞLU Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Teşekkür ederim Deniz, uzun zaman sonra kavuştum bisiklete. Bisikletsiz geçen yıllarıma üzüldüm, aman sen ayrılma bisikletinden :)