Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Selamlar, yeni başlayanlar için bisiklet

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Yetkin Sal tarafından paylaşıldı.

1. Yetkin Sal

Yetkin Sal Üye

Seviye:
    Selamlar,

Karşıyaka'da yaşıyorum, en son bisiklet kullandığımda yaşım 9-10'du ve BMX marka bisikletim vardı. Uzun zamandır tour de france izleyen bir insanım ve bisikleti çok seviyorum, yeni açılan scott mağazaları sayesinde bisikletin ne kadar ciddi bir spor olduğunu daha iyi anladım. Ben şimdi yeni bir bisiklet almak istiyorum, bunun için belirli sorularım var, yanıtlarsanız sevinirim.

Öncelikle yeni başlayan biri için (gidip de 2 milyar veremeyecek biri için) uzun vadede toplayarak almak mı daha iyidir yoksa ucuz / orta bir bisiklet alıp zamanla onu toplayarak geliştirmek mi?

Benim bütçem pek yüksek değil, taksit yapan yer var mı bilmiyorum, bu yüzden toplama düşünüyorum açıkçası. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  2. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Toplama bisiklet her zaman, hazır bisikletten pahalıya geliyor. Birde başlangıç bisikleti, orta seviye bisiklet, profesyonle sürüş için bisiklet derken bir sürü masraf çıkıyor. 10-15 bisiklet değiştiriyorsunuz en azından ben öyle yaptım. Keşke en başından en süt seviylerin 1-2 birim altında bir bisiklet alsaymışım. Bisikletlerimi ve parçalarını aldığımın yarı parasına satarak çok çok zarar ettim.

Erdoğanlar bisiklet, Delta bisiklet gibi firmalar taksitle bisiklet satıyorlar.

Uğur Güngör ve Alp Aslan bunu beğendi.
  3. Mustafa Ozler

Mustafa Ozler Kıdemli Üye

Seviye:
    Bence bu durumda toplamak size para kaybettirir. Üstelik hakim olmadığınız için normal'den de fazla kaybedebilirsiniz.

Bence hemen ilk buluduğunuz bisikleti almaktan kaçının. 600-700 ytl civarı iyi bir aralık sizin durumunuzda bunun altına pek bir şey bulamayabilirsiniz. Bunun altındaysanız biraz bekleyin. Üzerinde iseniz bence iyi bir bisiklet seçin forumda konuşulanlardan ve alın.

Şunu da unutmayın ki bisiklete binmek iyi bir bisiklete sahip olmaktan daha önemli.

Uğur Güngör bunu beğendi.
  4. gecekusu333

gecekusu333 Kıdemli Üye

Seviye:
    ayrıca 2000tl altı bisikletler bisiklet değildir,dayanmaz diye birşey de yok zaten.bütçenizi bilmiyorum ancak 750tl civarı bir bisiklet ile de uzun süre gayet yeticek düzeyde kullanabilirsiniz.sonuçta en başında da belirttiğiniz gibi yeni başlayan sınıfındasınız..zamanla bisikletiniz eskidikçe(yıprancıkça demiyorum çünkü mütevazi bir kullanımda uzun süre götürür her bisiklet),bütçenize ve taleplerinize göre bir bisiklet alırsınız.
    toplama işine gelince.ben kendi bisikletimi topladım daha önce ama epey zaman oldu.parçaları iyi tanımanız gerekiyo.uyumsuz yada birbiri ile orantısız parça kullanırsanız sürüş anında sorun yaşatabilir.ayrıca Süleyman abinin dediği gibi asgari yüzünü geçmemesi içinde parça fiyatlarını,modeller arasındaki farkları iyi bilmeniz gerekiyo ki ne derece konuya hakimsiniz bilemiyorum.o yüzden sonuç olarak giriş seviyesi yada orta sınıf bir bisiklet en mantıklı seçim olucaktır diye düşünüyorum.umarım kendiniz için en uygun olanını seçersiniz. taksit işide sorun değil,hemen her bayii yada online alışveriş sitesi kredi kartlarına taksit yapar peşin fiyatına.ancak nakit alım herzaman daha uygun olur bunuda dikkate almanızı isterim...

5. yase

yase Yeni Üye

Seviye:
    valla benımde gecmışıme bakarsanız cok ılgınc x sevgılım profesyonel yapıyordu ben hep onu ızlerdım seyrederken bıle bısıletın o seslerı vardırya kendımden gecerdım Alanya yarışına gıtmıştım çok buyuk keyıftı sonra o İrlandaya gıttı bende zaman zaman keyıf ıçın bınıyordum 3 ay oncede kötü bir bisikletle basladım sadece zevk ıçın sahılde bıneyım dedım bır gun grubu gordum onlar hadı gelsene dedı bende gelıyorum dedım gıttım kaklıça kadar yorgunluk oluyor cunku arkadaslar 2 pedal atıyo ben 10 atıyorum sonra seyrek yapınca karar verdım olmuyo ne demek ıstıyorum yanı oyle toplama falan ugrasma sundu var bostanlıda,cankayada ben ordan aldım taksıtte yapıyor ıyı bırsey trek ten vazgecme sakın almışken ıyı al benım gıbı sonra zorlanırsın her parcasını rahat buluyorsun bence tabıkı butce ve karar senın tabıkı