Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

selamlar izmirli üstadlarım yardımcı olurmusunuz

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında Kadri İnce tarafından paylaşıldı.

1. Kadri İnce

Kadri İnce Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar öncelikle selamlar ben izmirde her zaman bisiklete gıpta eden ancak fırsat bulamamış bir öğrenciyim.Bisiklet konusunda tecrübem sıfır.Yola çıkıp içimdeki "özgür ruh"u bulmak istiyorum.Bisiklet seçimim malesef maddi sebeplerden dolayı ümit bisikletle olacak.Ancak bundan daha da önemlisi tecrübeli yol arkadaşları ve sorularımı cevaplamanız :

1)Bisikletimin yanında hangi ekipmanları almam gerek ve bu ekipmanlar hakkında bilmem gerekenler neler olmalı?
    2)İzmir içerisindeki bisiklet kullanmaya elverişli alanlar (olmadığını sanıyorum ama en azından kaza ihtimali az olan ve tur yapılan bir yer olabilir)

Teşekkürler

2. SONER KAYA

SONER KAYA Üye

Seviye:
    Merhabalar..

Öncelikle inşallah en kısa zamanda içine sinen bir bisiklet sahibi olur ve doya doya keyfini sürersin demek istiyorum..bisiklet seçimini yaparken acele etmemeni salık veririm zira çok seçenek var ve bilmeden yanlış bir seçim yapma ihtimalin çok yüksek. bütçenin kısıtlı olması iyi bir ikinci el bisiklet alman için engel değil o yüzden ikinci el sitelerini ve forumdaki ikinci el ilanlarını sabırla takip etmelisin. ve forumdaki tecrübeli kullanıcıların tavsiyelerini göz ardı etmemen sonrasında pişman olmaman için çok önemli.

ekipman olarak bence ve benim yaptığım gibi önce bir kask, sonra eldiven, forma, tayt, gözlük, ayakkabı...diye uzayıp gidiyor ama bence kask ve eldiven bisikletin yürüyen aksamından bir parça gibi olmazsa olmaz ekipmanlardır. diğerlerini zamanla alabilirsin..

İzmirde benim bildiğim en güzel bisiklet kullanım alanı karşıyakadan başlayan ve sanırım sasalıya dek uzanan bisiklet yolu..karşıyakadan sonrası son derece güvenli ve keyifli..karşıayaka - bostanlı tarafında çok fazla yaya yürüdüğü için bisikletten ziyada el ele tutuşup yürüme yolu(sevgi yolu) konumunda bu yüzden tehlikeli ve sıkıcı..onun dışında şehir trafiği bence çok zor, çevre yolu demişsin zaten söylemek bile istemiyorum..ama benim bilmediğim yerler olabilir varsa zaten diğer arkadaşlar söylerler..

3. Kadri İnce

Kadri İnce Yeni Üye

Seviye:
    bazılarından yama almalısın yanına diye şeyler duymuştum da onları her an yanımda bulundurmalı mıyım? bisiklet turlarına katılıyor musunuz?

4. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    O iç lastik yamaları yanında bulundurman gereken en önemlilerinden. Özellikle turlara çıktığında. teker patladı mı yama yapmak gerekiyor çünkü,; yanında yedek iç lastik bulundurmuyorrsan :)

5. Kadri İnce

Kadri İnce Yeni Üye

Seviye:
    anladım dostlar fiyatları ne aralıkta? bi de bisiklet yolları nerde başlayıp nerde bitiyor bilen varmı izmir içi

6. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Fiyatları bişey değil bir seti 6 Tl'den başlayıp 15 Tl'ye kdr alabilirsin.

7. SONER KAYA

SONER KAYA Üye

Seviye:
    ilk etapta uzun turlara çıkmayacağını varsayarak yama seti vs. söylemedim..işin içine uzun yol girerse alınacaklar listesi de ona göre uzayacaktır tabi..ben bu tarz turlara henüz çıkmadığım için tur için elzem ekipmanları tecrübeli arkadaşlardan öğrenelim:)