Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Selamlar Herkese ^_^

Konu, 'Marmara Bölgesi' kısmında Burcuu tarafından paylaşıldı.

1. Burcuu

Burcuu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:

Merhabalar :rolleyes:

Sizler gibi bir bisiklet aşığıyım. Amatör derecede ilgiliyim. Bir gruba filan üye olmadım bunca senedir ama bundan sonra katılırım inşallah turlara. On senelik bir Castello bisikletim var. İki yıldır keyifli bir sürüş sağlayamıyor bana. Artık ayrılma zamanımız geldi diye düşünüyorum :D Bisikletçiden bir kaç katalog almıştım. Günlerdir tabir-i caizse ağzımın suları akarak bakıyorum o şahane modellere :D Yeni bir bisiklet arayışında olduğumdan bu siteyi keşfettim. İyi ki de keşfetmişim. Sayenizde epey bilgilendim. Gerçi hala kararsızım hangi tür seçmem gerektiği konusunda !

"Bir gün bizim milletimiz de Hollanda ile eş değer bir bisiklet kültürüne sahip olacak, yollarda şimdikinden on kat daha fazla bisiklet kullananlar olacak" gibi düşüncelere sahip olmak isteyen biriyim ama durum pek iç açıcı değil malesef :mad: O yüzden yıllardır hep sahil yolunda binerim. Sahil yoluna ulaşmak için geçtiğim caddelerde bazen iniyorum bisikletimden. Hız meraklısı değilim, dengeme, sürüşüme güvenirim ama taşıtlara (özellikle minibüslere) hiç güven olmuyor tabii. Katlanır bisikletlerin manevra kabiliyetinin çok gelişmiş olduğunu öğrendiğimden beri acaba şehir bisikleti yerine katlanır mı alsam diyorum. Fiyatlar dolar euro üzerinden olduğu için "keşke aylar önceden para biriktirmeye başlasaymışım" diyorum.

Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim herkese !

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Başlığın bir kadın tarafından açıldığı nasıl da belli! Hoş gelmişsiniz bacım. ^_^

3. Burcuu

Burcuu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hoşbulduk !

Elimde değil çok sever ve çok kullanırım bu ^_^ işareti :D

4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    hoşgeldiniz.
    şehir içinde katlanır , mtb ve hibrit bisikletler kullandım.
    mtb ağır ,
    katlanır ufak konforsuz ve korkutucu.
    hibrit ise şehir ile 1e1 uyum içinde kanımca.

tavsiyem merida'nın crossway serileri hemde bayan kadroları mevcut.
    kadro ile ilgili bir takıntınız yok ise merida speeder serisine bir göz gezdirin derim.

http://www.meridaturkiye.com/index.html

5. ismail eren

ismail eren Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    tahmini bütçenizi yazarsanız daha isabetli tavsiyeler gelecektir.
    Corractec bayan modellerine bir göz atmanızı öneririm

6. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Herkes göremez...

eness ve ozan aktürk bunu beğendi.
  7. Burcuu

Burcuu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hoşbulduk

Benim aklımı okumuşsunuz :) MTB' nin çok uzağındayım. Zaten yıllarca mtb kullandım asfaltlarda sanki başka çeşit yokmuş gibi.
    Merida crossway serilerini oldukça beğendim. Günlerdir gidip geliyorum bu seri ve Dahon' lar arasında.
    Katlanırları henüz deneme fırsatım olmadı. Ürkütücü olduğunu ilk kez sizden duydum. Gidon çok hassas olduğu için yüksek hızlarda korkutucu olabilir tabii. Ancak dik oturur vaziyette sürüş imkanı çok cazip geliyor bana.

Bu markayı hiç duymamıştım, bakacağım, sağolun.
    Bütçem belli değil çünkü almak istediğim türe daha karar veremedim.
    Bide işsizler kervanında olduğumu belirteyim :(

8. Musti S.

Musti S. Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hoşgeldiniz, kullanan birisi olarak şehir bisikleti tavsiye ederim işinizi fazlasıyla görür. meridalar çok güzel gerçekten :)

9. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:

yaklaşık 700 km kadar giant expressway 2 katlanır bisiklet kullandım.
    ürkütücü olan kısmı şu ;
    sürekli yola bakmak zorundasınız.
    çukurmu var , taş mı o , aman ufak bir yükseltimi var diye.
    çünkü tekerlekler küçük ve ince.
    ayrıca geometri dışardan bakılınca ne kadar "normal bisiklet" gibi görünsede 20km'lik bir gezi sonrasında bel ağrıları başlatıyor.
    malum çok ayar şansınız olmuyor.

10. K. Benli

K. Benli Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Hoşgeldiniz,

Hafif kadrolu (aluminyum) ve boyunuza tam uygun bir bisiklete iyice alışınca vücudunuzun bir parçası gibi olacaktır. O zaman da manevra hiç zor olmaz.

Birkaç model beğenip onları satıcıda yakından görüp binerek inceleyin.

İlk görüşte aşk çok fazla yanıltmaz insanı.

Güzel bir bisikletle kazasız ve keyifli pedallamalar dilerim.

11. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Foruma hoş geldiniz Burcu Hanım. Keyifli vakit geçirmenizi dilerim.

12. Burcuu

Burcuu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Anlıyorum, çok teşekkürler tecrübelerinizi paylaştığınız için.

Hoşbulduk, teşekkürler.

İlk görüşte aşka kanmamak lazım bence :D Renge filan yani. En önemlisi kadronun hafif ve bana uygun olması.
    Zira şimdiki eski bisikletim hep omuzlarımı ağrıtıyordu. Keyifli bir sürüş tadı almayalı yıllar oluyor !!
    Binerek inceleme yapmadan kesinlikle bisiklet alınmamalı kanaatindeyim ben de.

Sağolun :)

Musti S. bunu beğendi.
  13. Ahmet Can Yakışır

Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba Burcu Hanım,

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Bisikletin gittikçe yayıldığını ve kadınların da korkusuzca İstanbul caddelerinde bisiklet sürmeye başladığını görmek çok güzel :)

Bu aralar bisiklet seçimi konusunda bir kararsızlığa düşmüşsünüz, bu konuda birkaç fikir vermek isterim:

Şimdiki bisikletinizin omuzlarınızı ağrıttığından bahsetmişsiniz. Bunun sebebi, bisiklet kadrosunun erkek sürücülere uygun yapılmasıdır. Kadınların omuzları daha dar, kolları daha kısa, bacakları daha uzun olduğu için; kadınlara özel üretilmiş bisikletler sizinle daha güzel bir uyum yakalayacaktır. Bu modellere özellikle bakmanızı öneririm. Yine de genel geometriye sahip bir bisikleti beğenirseniz, bu bisikletin de gidonunu daha kısa bir modelle değiştirip, gidon yüksekliğini arttırarak kendinize uyumlu hale getirebilirsiniz. Bütün bu değişiklikleri, bisikleti satın aldığınız yerde yaptırtabilirsiniz.

Bisikleti alırken, yanında mutlaka almanız gereken 3 ekipman daha var: Kask, gözlük, ve eldiven. Bunlar hem sizi çok daha rahat ettirir, hem de olası kazalarda ölümcül hasarlardan korur.

Şimdiden keyifle pedallamanız dileğiyle...

HUAWEI P6-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. Hüseyin Külcüoğlu

Hüseyin Külcüoğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Selam....

Hoş geldiniz keyifli vakitler.

15. Burcuu

Burcuu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Yeterli seviyelere ulaşması hayal olsa da yavaş yavaş yayılıyor genel olarak bisiklet kullanımı :)

Yıllar önce Castello' yu alırken bisikletler hakkında hiç bir bilgimiz yoktu. Tek bildiğimiz düz kadrolular erkek modeli, eğik kadro bayan modeli. Araştırmadan sormadan aa bak şurada çok ucuzmuş diyerek almıştık. Bide modaya uyduk sanırım. Modaya uyma merakım yoktur halbuki ama diyorum ya bilgisizdik bisiklet konusunda :p Kimsede çıkıp demiyordu "kardeş bu dağ bisikleti bak dağ tepe dolaşmayacaksan bu tarz bir model al bunu alma" Yani yanlış yollarda yanlış bisiklet kullanma sonucu ben artık mtb yapısında kadro görmek istemiyorum. Katlanır bisikletlere o yüzden çok sıcak bakıyorum. Tamamen konfor amaçlı. Yine de tabii cross modelleri inceleyeceğim. Zaten ince eleyip sık dokuyan biriyim, konu yeni bisiklet almak olunca hepten ince dokuyorum. Kask - gözlük - eldiven üçlüsü evet çok önemli ve gerekli.

Çok teşekkürler !

16. sessiz_dj

sessiz_dj Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba Burcu Forum'a hoşgeldiniz. Bisiklet alırken öncelik olarak bisiklet ağırlığını göz önunde bulundurmak gerek uzun turlarda bisiklet ağırlığı önemlidir vede boyunuza uygun kadroyu secmelisiniz.. Açıkası benim gönlümde her zaman mtb bisiklet yatar şehir içinde kullanması cok daha kolay seri bi manevra yapabiliyorsanız sürmesi daha keyif verici.

17. selami atay

selami atay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Mtb den şaşmayın her yerde her zeminde kullanırsınız tümsek ve çukurlar sizin için eğlenceli yerlerdir.mtb ağır diyorlar 10kg mtb ler var daha aşağı olanıda vardır en hafifi yol bisikleti bununlada yoldan çıkmayacaksın yarışa girmiyorsan ve hız tutkun yoksa yol bisikleti alınmaz kanımca.tur bisikletlerin de mtb deb kalır yeri yok bence

18. Burcuu

Burcuu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hoşbulduk. Evet ağırlık benim de dikkat ettiğim özellik.

Selami Bey yol bisikleti düşünmüyorum zaten. Haklısınız tümsek ve çukurları severim, çocukken düz yolda binmezdim zaten :D ama mtb lastklerinden dolayı düz yollarda keyifli bir sürüş yaşatmıyor bence. O yüzden şehir cross modellerine bakacağım.

19. Ahmet F.ELBİR

Ahmet F.ELBİR Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle Merhaba;
    Ben olsam mevcut bisikletinizin parçalarını değiştirip kullanmaya devam ederdim (Kadro durumunu bilmiyorum tabi). o bisiklette yaşanmışlık var ,
    hatta forumda bir arkadaşın yazısı vardı galiba öle köşede unutulmuş bisikletini giriş seviyesi donanımlarla değiştirip adam etmiş üstünede 5 ülke 19 şehir 5 bin küsür km yol yapmış biri , okuyunca kendim yapmış kadar zevk almıştım.

Burcuu bunu beğendi.
  20. selami atay

selami atay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Mtb nin lastiklerini değiştirmek zor olmasa gerek.bir arazi birde yol lastiği tamamdır.ben üşenip değiştiremiyorum race king2.2 var her gün zorlanmadan 36km yol gidiyorum ortalama hız 25,30