Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Selam

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Hakan Alpaslan tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Alpaslan

Hakan Alpaslan Yeni Üye

Seviye:
    Selam , ben Hakan Ankara'da oturuyorum yaş 28 ,
    çocukluk yıllarımda 4-5 bisikletim olmuştu son bisikletim "bianchi aspid sf" 24 vitesli bir bisikletti 8-9 sene üstünden inmedim sonra bakkala satmıştım. 2 ay kadar öncede bir arkadaş yarın temelli ye gideceğiz dedi bisikletle, bende katılmak için o aksam salcano ng650 aldım ,10 km kadar gidip tempoyu tutturamayınca dönüşe geçtim. Şimdi en soğuk ,yağmurlu ,yorgun...vs gün ayrancıdan beytepeye kadar gidip köprüden dönüp geliyorum, bazen 80-90 km yol yaptıgım oluyor ,ev-iş arası yolu uzatıyorum daha çok binebilmek için , arabaya 2 aydır benzin almadım.
    Fazla antreman ve kas yapmaktan sağ kolumda bir rahatsızlık olmuştu 3 yıl önce, o zamandan beri sporu bırakın 10dk dan fazla yürümem bile zararlıydı ,bu süre içinde iş stresi, içki, sigara hepsi katlanarak arttı ve 24-25 kilo aldım, bisikletle 2 ayda 14 ünü geri verdim kolumda iyi sayılır. Yürüyüşte bile hala rahatsız oluyorum ama bisiklete binerken problem yok.
    NG650 yi en ucuzu diye almıştım bisiklete binmenin bu kadar hoşuma gideceğini bilsem hayatta almazdım , hem kadrosu bana küçükmüş ,hem donanımı , aldıgım para kadar üzerine harcadım hala gitmiyor alet, hızlıyken fren yaptığımda ön maşa kırıldı kırılacak gibi oluyor. Tekerler ,frenler , sele gidon borusu onu değiştir bunu değiştir derken bir de maşaya para vermeden yeni bisiklete geçiyim diyorum.
    Kısa sürede bisiklet sayesinde tanıştığım insanlar oldu onların bisikletlerini denedim scott s30 cok hoşuma gitti, marintek'te L boyu kaldıysa eğer önümüzdeki hafta alacağım yoksa başka bir model bulmam lazım.Scott veya Giant markalarında ikamesi ne olur bilmiyorum bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var.
    Hikayem budur ,herkese saygı ve sevgilerimi iletirim.
    İyi günler.

2. A.Kadir Ünal

A.Kadir Ünal Forum Demirbaşı

Seviye:
    Hakan Bey Hoşgeldiniz.Sanırım yeni bir bisiklet edinmek istiyorsunuz Şu konuyada deyiniyim Nerede kullanıcaksanız ona göre bence bisiklet alın.Ben dağdan inmem diyor iseniz MTB terchiniz olmalı Yoldan inmem diyor isenizde Bir Yol Bisikleti Terchiniz olmadı.Tabi birsürü sınıf(downhill,City-tur,Dj v.b) var bunada karar verirseniz bidaha bisiklet konusunda Keşkeleriniz olmaz.Sağlıcakla kalın.

3. Hakan Alpaslan

Hakan Alpaslan Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba Kadir ilgin için teşekkürler, ben bu bisikleti sadece yolda kullanıyorum ,şimdi almak istediğimi de sadece yolda kullanacağım gerçi nasıl yolsa her yeri çukur, mazgal.... Hız yapmayı seviyorum o yüzden bana en uygunu yol bisikleti olacak sanıyorum.

4. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yol bisikleti veya Hybrid bisikletler size daha uygun gibi. Bütçenizi de belirtirseniz ona göre tavsiyeler de gelecektir.