Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Selam vermekten çekinmeyin. Merhaba biz dünyalıyız ;)

Konu, 'İstanbul Avrupa' kısmında Gökhan Kuş tarafından paylaşıldı.

1. Gökhan Kuş

Gökhan Kuş Çavuş

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Türkiye'de ve İstanbul'un her tarafında bir sürü bisikletçi var. Bisiklet sürerken selam vermek biraz zor olabiliyor haliyle ama bir şey dikkatimi çekti, yan yana aynı yerde dinlenen bisikletçiler bir birine selam vermiyor veya yolda duran bir bisikletçiye bir sıkıntısı var mı diye sorulmuyor. Ben şahsen 2 adet yedek lastik taşıyorum devamlı. Eğer çantam varsa fazladan bile alıyorum ne olur ne olmaz yolda birinin tekeri patlamıştır diye. Tüm bisikletlilerden ricam nerede olursanız olun lütfen birbirinize yardımcı olmaktan çekinmeyin. Bir gün yol kenarında bekleyen siz olabilirsiniz. Herkese bol pedallamalar ;)

11234047_1439986032986670_6948524990036168415_n.jpg

atasoy, frost, Jandero ve 71 kişi daha bunu beğendi.
  2. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Caddebostan sahil yolunda selam olayı pek yok evet, ama zaten selamla falan başaçıkamazsınız o yolda da, eliniz havada kalır sürekli.

Gelgelelim, diğer konuya pek katılmıyorum, en azından ben ne zaman bisiklet yolunun Bostancı bitiminde veya Caddebostan Migros taraflarında dinleniyor olsam, çok sıklıkla orada aynı şekilde dinlenen başka bisikletçilerle muhabbet ediyorum, genelde bisiklet güzelmiş, nasıl rahat mı vs. şeklinde..

Yine de "birbirinize yardımcı olmaktan çekinmeyin. Bir gün yol kenarında bekleyen siz olabilirsiniz" mottosunu bir manifesto haline getirme teklifinizi şiddetle kabul ediyorum :)

jenqdodo, Pred Ferry, Volg ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  3. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Gökhan Kuş,
    Bu mesajı yazmanız, içinizden gelenleri paylaşmanız gayet şık olmuş ! Geleyim şimdi kendi görüşlerime. Yol kenarında durmuş bisikletini onarmaya çalışan veya tekerini değiştirmeye çalışan vs. vs. bir bisikletçi kardeşimi görünce durup sorarım : " Yardıma ihtiyacınız var mı? Bir yardımım dokunacaksa mutlu olurum" diye. Sonuçta hepimiz trafikte biriz. Yollarda Biriz. Yarın öbür gün sizin de dediğiniz gibi " yol kenarında veya yolda kalan biz olabiliriz".

Saygılarımla.

4. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @lealtad şu dil çıkartmayı bi bırakmadın :D
    dursunda var karede. bu foto yeni mi. vay kerata bisikleti bıraktım diyodu.
    neon tayfasına selamlar. :cool:

leyla_p, ratm, lealtad ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  5. Kerem Groims

Kerem Groims Bisikletkolik

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Geçen hafta Pazar günü, alçak gönüllü şehir bisikletimle, Veledrom'da yarış izledim. Giant ile ilgili birşey kafamı kurcalıyordu. Selam verdim ve sağolsunlar bilgi verdiler. Üstüne KTM revelator neden düşünmüyorsun dediler :)

Yani Bisiklet severlerle sohbet etmek keyifli.

6. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Gökhan Kuş Olması gerekeni anlatmışsınız aslında ama öyle insanlar var ki selamdan soğutuyorlar. Örneğin antrenmanda yol bisikletiyle sprinte kalkmış gidiyorum ya da yokuş aşağı yüksek süratte adam benden selam alamadığı için gördüğünde trip atıyor ya da bir mtblinin yanından geçerken selam verip geçiyorum adam hırs yapıyor arkadan şakur şukur vites yükseltip beni geçebilme adına nafile bir çaba içine giriyor. Duran ve yardıma ihtiyacı olan birine elimden geldiğince destek olurum ancak artık sürerken dikkatimi bir başkası için dağıtmıyorum.

sspl, trabzonlu ozan ve Kerem Groims bunu beğendi.
  7. Erdem Şiğva

Erdem Şiğva Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @chnkrmz konuyla alakası yok ama şu videodaki şarkının ismi ne ya sözleri google a yazıyım dedim bulamadım bi türlü

8. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @Erdem Şiğva hoşuna gitti dimi :D
    <3 <3 hyuna <3 <3 koreli tatlı bi hanım ablamız.

Erdem Şiğva bunu beğendi.
  9. hashus1099

hashus1099 Deprem Dede

Adı:
    hashus1099
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Beşiktaş-sarıyer arasında çoğunlukla selam verme olayı oluyor. Ama konunun en önemli ayrıntısı birbirimize yardım etme gerekliliği. Şahsen bugüne kadar 10'dan fazla kez patlak onarmışımdır ve hiçbiri kendi lastiğim değildi. İnanın kendi lastiğimi değiştirmek (en azından dış lastik değişimleri) bana zulüm gelirken, başkasının lastiğini yamamak veya değiştirmek keyif veriyor. ama en güzeli zincir tamiri oluyor. Nadir karşılaştığımız için galiba. Keşke her zinciri kopan bana yakında olsa. : ))

10. Gökhan Kuş

Gökhan Kuş Çavuş

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @chnkrmz Foto geçen seneden :)
    @Onur YCL Sana katılıyorum. Ama yazımda da belirttiğim gibi yolculuk esnasında selam sıkıntı. Yol yarışların peşine inatla yardıran mtb lere de hastayım :D

@hashus1099 Evet bende 2 senede 200 e yakın lastik tamiri yapmışımdır. Sadece 5 adeti benim :D ama zevkli oluyor dediğin gibi, diyorum ya biz dünyalıyız.:hhhhhh:

hashus1099 ve Kerem Groims bunu beğendi.
  11. srdrmrs

srdrmrs Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bende 2 defa patlayan lastiği onarmıştım yolda kalan birinin.. 3 senede 3-4 defa lastiğim patladı , 4-5 kişi gelip sordular sagolsun yardım lazım mı diye..

Cemil Dada bunu beğendi.
  12. Kerem Özbayrak

Kerem Özbayrak Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Birbirine yardımcı olmak konusu önemli ancak bunun için yardıma ihtiyaç duyanın yardım istemesi yeterli diye düşünüyorum. Selam konusunda ise bu kadar duyarlı olma çabasını gereksiz buluyorum. Neden böyle bir role bürünme ihtiyacı içine giriyoruz anlayamıyorum. Çıkmışım bisikletimle kafa dağıtacam ve spor yapacam her geçene zil mi çalayım ya da el mi sallamalıyım. Bir de karşımdaki bana kaş, göz zille selam verme çabasına girince bu sefer karşılık verecem diye bununla uğraşıyorum. Kısaca yolda "bisikletliler selamlaşır" anlayışı benim açımdan gereksiz. Yeri gelirse bisikletli bisikletsiz herkesle selamlaşırım ve/veya yardım ederim ama bunu görev edinmem.

justbasicfacts, sspl ve Ömer Murat bunu beğendi.
  13. lealtad

lealtad Onursal Üye

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @chnkrmz Bazı şeyler değişir bazı şeyler değişmez :D He değişen şey pek ses çıkartmıyorum artık, kendi yoluma bakıp uslu uslu sürüyorum. Krank setim konuşsun derler ya o hesap(elimizden geldiğince) ;)

leyla_p ve Gökhan Kuş bunu beğendi.
  14. Gökhan Kuş

Gökhan Kuş Çavuş

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Kerem Özbayrak selamlar zaten tur esnasında sıkıntılı bir durum, ben duraksarken etkileşimden bahsettim. Tur esnasında selam durumuna bende karşıyım. Zaten yol yarışta selam vermek daha ciddi bir problem. Yollarımız kaymak olduğu için :D

Cemil Dada, mehmet.t ve Kerem Özbayrak bunu beğendi.
  15. VejeteryanPisikletçi

VejeteryanPisikletçi Yeni Üye

Adı:
    Mert
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    2-3 sene öncesine kadar herkes birbirine istinasız selam verirdi sahil yolunda. Bu sene kimse selam vermiyor ben hala gördüğümde selam veriyorum fakat o kültür yok olmuş karşıdan gelen bisikletçi bana bile bakmıyor :)

16. Rifat Demir

Rifat Demir Yeni Üye

Adı:
    Rifat
    Bisiklet:
    KTM
    Haklısın belki arkadaşım günlerce yolda olan bir insan konuşma ihtiyacı duyuyor

Kerem Özbayrak bunu beğendi.
  17. Kerem Özbayrak

Kerem Özbayrak Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Rifat Demir Rıfat bey benim vurgulamak istediğim bulunduğumuz şehir veya bölgelerdeki günlük sürüşlerde, karşılaştığımız bisikletlilerle selamlaşma trafiği. Sizin kasdettiğiniz uzun yol sürüşleri ise o başka. Orada ben de selamımı esirgemem.

Rifat Demir bunu beğendi.
  18. hikko

hikko Yeni Üye

Adı:
    Hikmet
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ben bisikleti yeni aldım, tamir işlerinden falan da hiç anlamam; Allah lastiğime zeval vermesin, veyahut sizin gibi yardımseverleri çıkarır karşıma :)

jenqdodo ve mekatroni bunu beğendi.
  19. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @hikko gün gelecek o lastik patlayacak. internette bol miktarda kaynak mevcut. youtube videoları izleyerek iyi kötü öğrenin. güzergahınız neresi bilmiyorum ama benim olduğum tarafta yardım edecek bisikletli bekle ki denk gelsin.

20. hikko

hikko Yeni Üye

Adı:
    Hikmet
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Ahmet Ayaz İstanbul-Esenler'de oturuyorum, İstanbul Avrupa yakasında sürücem kısmetse, videoyla falan öğrenecek gibi değil, tüm teorisini bilsem de elim teknik konulara yatkın değil, kardeşim tamirci onu çağırırım en olmadı...

Ahmet Ayaz bunu beğendi.