Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

selam millet.beldeyama exodus için ne dersiniz??

Konu, 'Diğer Markalar' kısmında klavyeci tarafından paylaşıldı.

1. klavyeci

klavyeci Üye

Seviye:
    merhabalar.aranıza yeni katıldım.bir bisiklet almaya karar verdim.daha önce hiç bisikletim olmadı.yaş 24 ilk defa bisiklet alacağım.bir araştırma evresinden sonra beldeyama exodus ilgimi çekti. http://www.beldeyama.com.tr/www/urunler/urundetay.php?k_id=14&u_id=158
    fiyatı 239 ytl ye bi yerde buldum.benim için önemli olan sadece önde amotisör olmasıydı ki bu da öyle.artı shimano kardo var.sizce nasıl? ben sadece şehir içinde ara sıra bi yerden bi yere gitmek için kullanacağım.bi de bisan buldum.o da shimano önden amortisörlü.fiyatına 170 ytl dediler.çok uygun fiyatlı.ama biraz eski gibi geldi bana.bu iki modelden hangisini önerirsiniz acaba? yardımlarınızı bekliyorum.herkese kolay gelsin.

2. cakhiy

cakhiy Forum Demirbaşı

Seviye:
    bütçenizi verebilirsiniz daha falza yardımcı olabiliriz.

3. Abdullah Hakkı

Abdullah Hakkı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    bence bisiklet alacaksan biraz daha paranı biriktirip veya fiyat aralığını artırıp iyi bişey al çünkü madem alacan bişey daha en baştan sağlam bişey alki ilerde seni üzmesin

4. klavyeci

klavyeci Üye

Seviye:
    merhaba.ilginiz için sağolun arkadaşlar.bütçe olarak en fazla 250 ytl ayırabilirim.maalesef bundan fazlası imkansız.üst modellerden ziyade daha ekonomik herkesin alabileceği modelleri tercih ediyorum.hem sonuçta bisan iyi bi marka.beldeyama da ondan geri kalır değil.sizlerden istediğim bu ikisi arasından bi seçim yapmanızdır.keşke durum müsait olsaydı da alsaydım bi kron,trek gibi markalar.ama işte onlar üst sınıf benim için.yani bir bisiklete 400-500 ytl vermem mümkün değil.lütfen bu doğrultuda bilgi ve yardımlarınızı seirgemeyin.saygılar.

5. exen

exen Kıdemli Üye

Seviye:
    ben bu bisikletin kadro olarak aldım normal size bir kadro ama su anda over size cevirip karoyu saglamlaştırma calışmasındayım sele takılan bölümüde sökülcek ve trial amac için uyarlan cak cok degişik bir kadrosu var egerki yapılacak olan saglamlaştırmalar düşüncemize uygun olursa delice olcak

6. klavyeci

klavyeci Üye

Seviye:
    sevgili trialerkan ne demek istediğinizi tam anlamış değilim.kusura bakmayın yabancısıyım bu bisiklet aleminin:)) yani güzel bisiklet iş görür mü demek istiyorsunuz? exodus için?

7. klavyeci

klavyeci Üye

Seviye:
    lütfen arkadaşlar fikirlerinizi esirgemeyin...

8. oktay tiryakioğlu

oktay tiryakioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    sanırım bisiklete kırk yılda bir bineceksin. bu durumda bisan yada beldeyama dan en hoşuna gideni al bence. bahsettiğin kullanım aralıklarında sorun çıkarmazlar merak etme. neticede uzun yola gitmeyeceksin.

9. Abdullah Hakkı

Abdullah Hakkı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    dostum arkadaşın dediği gibi öyle arasıra binmek için alacaksan fena değil gibi bişey ama madem böyle ara sıra için alacan bisan al maksat yerli malı kullanmak onuda kalkındıralım :D

10. klavyeci

klavyeci Üye

Seviye:
    arkadaşlar bu bisikleti aldım ve de çok memnunum.son derece rahat bir bisikletmiş.ayrıca hızı da gayet iyi.sürücüyü hiç yormuyor,kayıp gidiyor.çift amortisörlü olmaması da bir artı.son derece hafif bir bisiklet.gerek düz yolda,gerek yokuşlarda shimano kalitesi belli oluyor.vitesler harika.hele o büyük dişli çok işe yarıyor.bu bisiklet benim ilk bisikletim.almadan önce hep derdim di shimano da neymiş,ne farkı var.ama şimdi çok farkı olduğunu anladım.alacaklar varsa bu bisikleti tavsiye ederim.piyasa da 290 ytl ama ben 240 ytl ye 6 taksit aldım.çok memnunum...

11. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Neyse almışsınız hayırlı olsun. keyfinizi kaçırmak istemem ama bu sizin ilk bisikletiniz olduğu için size çok rahat ve kayıp gidiyor şeklinde gelmiş olabilir, ilk bisiklet ne kadar hafif ve rahat olursa bisikleti sevmeniz veya bisikletten bıkmanız o hafiflikten olacaktır. Çünkü bu Bisan, Bianhci, Beldeyama, bisikletler 10 sene önce kalitelilerdi. Şuan öyle kaliteli bisikletler değiller, hatta illaki o kadar para vereceksiniz aynı özellikte aynı ağırlıkta 100-130 YTL.'ye de sıfır bisiklet var o zaman onlarıda alsanız olur ama markası belli değil. Birde bu bisikletlerin ağırlığı yüzünden bir çok insan bütün bisikletler böyle diyerek bisikletten soğuyorlar. Ama ayda yılda bir kere binecekseniz bu bisiklette size fazlasıyla yetecektir diye düşünüyorum. Tekrardan hayırlı olsun kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

12. baltazar11

baltazar11 Aktif Üye

Seviye:
    almışsın; bize de iyi kullanmalar demek düşer... ama keşke bekleseydin ve buradan alacağın başka bisiklet tavsiyelerini dinleseydin...iyi günler.

13. fatih__66

fatih__66 Aktif Üye

Seviye:
    arasıra bineceksen bu bisikletlerdeki parcalar ii ama kesinlikle cift mörtisör alma derim bn