Seksi göründükleri için yol bisikletini tercih ediyorlarmış.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Amacına göre bisiklet seçimi aslında önemli olan.
Kamplı turlara gidiliyorsa, yük taşımak gerekiyorsa; tur bisikleti gayet tercih edilebilir bir seçenek.

Fakat işin "görüntü" kısmı gerçekten önemli. Bir işi hobi olarak yapmak, zevk için yapmak; görselliği de içerir.
Kişi eğer o görüntüyü seviyorsa yapacak bir şey yoktur. Aynı şey forumdaki dağ bisikleti hastaları için de geçerli.

Bir de kişilerin, bisikletleri kullanma tarzları var. Ben, yol bisikletiyle girilmeyecek yerler lafını kabul etmiyorum. Bir çoğunun tur bisikletiyle bile girmek istemeyeceği arazilere ben karbon jantlarla, karbon yol bisikletiyle giriyorum. Beni rahatsız etmiyor açıkçası. Bisikletime de zarar vermiyor. Sizi; benim bisikletimi bu şekilde kullanmam, taytım-formam, traşlı bacaklarım rahatsız ediyorsa bu da tamamen sizin sorununuzdur :)

Scudo

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Konu ilk açıldığında okumuştum. Biraz önce siteye tekrar girince yorumlar yazıldığını gördüm. Yorumları okuyunca halla halla ben yazıyı acaba yanlış mı okudum diye tekrar okudum.

-yol bisikleti ile bu yollara girmek zahmetli iş değilmi. Sizde bir tur bisikleti, bir citbike ayarlayın öyle çıkın turlara

Bozuk yol için tur bisikleti ile rahat edebileceğini söylemiş. Çıkılmaz sürülmez yapamazsın diye herhangi bir şey söylememiş. Buna karşılık yol bisikletini benimsemiş bir kişinin vereceği cevap basittir.

- Ben yol bisikleti kullanmayı seviyorum. O kadar taş, toprak, bozuk yol farkettirmez.

Konuda orada kapanır gider. Ama cevapla birlikte bunun üzerine sıvama bölümü var.

-Yok abi zahmetlide olsa bir halimizden memnunuz. Biz tur bisikleti kullanmayız. Tur bisikleti bizi bozar.

Bu ne ya resmen kıroluk. Delikanlı adamı bozar rajonu. Bu ne ya? Söyleyin bu nedir?

-Yahu neden bozsunki. Sizde rahatlarsınız böylelikle.
-Abicim sen mevzuyu bilmiyorsun. Race in tadı başkadır. Bilsen böyle konuşmazsın.
-Bilmem gereken ne olaki. Bisiklet konusunda sizin bildiğiniz kadar benim unutmuşluğum vardır.
-Mesele bilgi meselesi değil memet abi. Race bir kere havalı. Race bizi karizma ve seksi gösteriyor.
-Siz kafayı sıyırmışsınız yavrucum. Bisiklet adamı seksimi yapar.

Ahanda kıroluğun daniskası burada yatıyor. Sonra turlarda karıya kıza asılıyorlar kız arkadaşım ile turlara katılamıyoruz. Bazı kırolar olduğu için turlar zevk vermiyor. Aha yukardaki bu kafalılar. Yol bisikleti alıp, üstüne taytı çekip sonra bizi rezil ediyorlar yanlış anlaşılıyoruz diye şikayetler. Kimsenin yol bisikletine laf ettiği, taytına laf ettiği yok. Ama üstüne geçiripte kıroluk yapan kişilerden rahatsızlığı var. Üstünüze bu kadar niye alındınız anlamadım?

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
@Turan Babacan

Sizin üstünüze alınmadığınız nedir, ben de onu anlamadım.

Daha önce belirttiğim görüşümü de tekrarlayayım; Bisikletçilikte, bir çok konu olduğu gibi psikolojik görüşler, algılama ve ihtiyaçlar ön plana çıkıyor. Mesela belki de yol bisikleti pek çok insana kahramanlığı ya da başka temaları ( sıradışılık/savaşçılık/üst düzey olma- arketip olarak diyorum -)çağrıştırıyor olabilir, bilinçdışında.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Konuların okunup edilmeden saçma sapan cevaplar verilmesi. Bizde burada konular açıyor cevaplar veriyoruz. Aynı şekilde bizimde başlımıza geliyor. Okumadan etmeden açan kişiye saygısızlık yapılması sinir ediyor insanı. Bir toplum içindesin toplum içinde karşındakini iyice anlayıp ona göre düzgünce cevap verilmeli.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Dar kesim mayolar ve öne eğilmeyi gerektiren sürüş pozisyonu göbeksiz adamı bile göbekli gösteriyor. Mehmet Bey'in arkadaşları ya Wiggins'in vücut yağ oranına sahip, ya da nasıl göründüklerin farkında değiller...

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
@Turan Babacan

Kesinlikle katılıyorum. Kıro diye tabir ettiğiniz, etiketlediğiniz belli bir kitle varolduğu gibi, görüyorum ki, etiketleme ve karşı tarafı yargılama sizin için alışkanlık olmuş. Mesela konuya yorum yapanların okuyup okumadan yorum yaptıkları hakkında yargıya varmak gibi.

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
yol bisikleti kullanan kisilerin goruntuye bu kadar onem verdigi dogru degildir.
dag bisikleti kullanan kisi, ne kadar bisikletini seviyorsa, yol bisikletini kullanan kisi de ayni sekilde bisikletini sever.
burada bir ayrim yoktur diye dusunuyorum.

su seksi gorunmek mevzusuma hele hic katilmiyorum. yol ile antreman yapan, performans yapmaya calisan bir insanin goruntusu antreman sirasinda pekte umrunda olmaz.
o kadar terliyorsun, yuzun o kadar sekilden sekile giriyor ki, seksi gorunmennin imkani yok.
aci ifadesi seksi geliyorsa insanlara bir sey diyemem tabiiki:)

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
@akifberkant

@akifberkant

Konunun bununla ne ilgisi var anlamadım gitti. konuyu okumadan saçma sapan şeyler yazıyoruz. Sanki tayt giyen her insan kıro muammelesi yapıyormuşuz. Belli bir yaşı geçmiş bisiklet sürüyor üstüne tayt gitmiş kişilerden rahatsızın onlara kıro diyormuşuz gibi söylüyorsunuz. Forumda Kudret Kurtcebe belli bir yaşı geçmiş bir büyüğümüz tutupta ona kıro gözüyle bakıp itamda bulunmadım. Neyin ezikliğidir bu anlamadım gitti. Karı kıza sarkmak için sizde mi tayt giyiyorsunuz yoksa? :confused:

Açık ve net karı kıza sarkmak için üstüne tayt geçirip insanları ve grubun huzurunu kaçıran kişilerden rahatsızım. Bisikletçileri özelliklede yol bisikletiçilerini insanlar karşısında farklı algılanmasına yol açıyorlar.

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
@Turan Babacan

1 - Yazdıklarım saçma değil, siz anlamıyorsunuz. Diyorum ki bisiklet kullanmanın motivasyonu kişiden kişiye değişir. Her insan farklı duygu-düşüncelerle hareket edebilir. Mesela yıkık bir ev gören biri ( kendi ruh haline göre) evi ' ne kadar yalnız ', bir diğeri ' ne kadar korkutucu ' diye yorumlayabilir. Bu kişiden kişiye değişir yani gerçek dünyayı algılarımıza göre tanımlarız.
Örneğin Okan Bayülgen'in bisikletçi algısı; ''300 kiloluk bir Harley'nin üstündeki adam çok seksidir. Kendisi için öyle düşünür. Ama 120 kiloluk scooter'ın üstündeki adam hem çok seksi hem de entelektüel, renkli ve eğlencelidir. Kadınlar onu daha hoş bulur. Ama erkek bisikletle doruğa ulaşır. Çünkü aşırı iyi bir bisiklet, bin avroya satın alınabilir. Çok iyi bir spor arabaya 350 bin avro verirsin. 350 bin avrodaki bir köfte, bisiklet üstündeki atletik yapılı adama ve bisikletine hayranlıkla bakar. Yani bin avroluk bir bisiklet, erkeğe müthiş bir seksapel ve yatakta başarı kazandırır. Bunlar sonradan görüp de zengin olmak isteyip, altına araba çeken adamların anlamadığı şeylerdir. Ben bisikletimi lüks mekânlarda valeye veririm.''

(link)

2-Tüm taytlı bisiklet kullananları itham ettiğinize dair tek bir kelime kullanmadım, bu sizin savunmanızı akla uygun hale getirme çabanız.

3-' Karı - kız' diye karşı cinse olan bakış açınız ve ifade tarzınız hiçbir insana yakışmayacak bir tabir, beni de suçlamanız sizin kalitenizi, seviyenizi açıkça gösteriyor.

3-Yanlış tutumla davranan insanlar zaten az olan ülkemizin bisiklet kültürüne zarar veriyorlar, bu doğru. Sadece bisiklette değil, her alanda iyiyi, doğruyu ve güzeli aramalı insan. İşe kendinden başlamalı.

muratcodek

Forum Demirbaşı
Tepki
156
İsim
Murat
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar biraz arabesk ifade etmişler ama öyle bir gerçek de var hani :))

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Sefa

Arkadaşın kafasıyla cevap vereyim;
Yol bisikleti alamayıp da, yine de yol bisikleti almış gibi görünmek isteyenler için. Kıro ama az kıro. Tayt giyiyor ama kızlara az asılıyor. Öyle yani.
Hani var ya; Range Rover alamayıp da Range Rover Sport alanlar. Onun gibi işte.

Neyse;
Ben de merak ediyorum.
Çakma kadroları neden alıyorlar? Kadroya 5000 dolar vermiş gibi görünmek mi istiyorlar? O şekilde daha mı seksi oluyor acaba...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Gökhan Toros

Ağzınıza yazınıza sağlık:alkis::alkis::alkis:

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
@Gökhan Toros

Cyclocross kullananlara özenti müsfettesi kıro gibi gören bu kafayla köşe yazıları yazıyorsanız bravo size. :alkis: :alkis: :alkis:

F

Ferhat Fırat

Misafir
"Bisiklet insani Seksi gosterir"peki.
Seksi gorunmek herzaman iyi midir?
Aksamin karanliginda belgrad ormanindan veya altinsehirden altinizda tayt ve race bisikletle geciyorsaniz seksi gorunmeyi bir daha dusunun. Cunku basiniza gelecek sey hayal ettiginizden farkli olabilir...

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Sefa

Hem yol bisikletine benzer görünüm ile karıya kıza sarkmak, hem de araziye girmek istedikleri için herhalde.

Seksapelde zirveye ulaşmak isteyenler ise triatlon bisikleti alıyorlar. Benden duymuş olmayın ama skin suit giyip, TT kaskı takıp disk jantlı triatlon bisikletine binince kızlar teklif ediyormuş...

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
Yarışcılar seksi mi oluyormuş :D adamların vücutlarında yağ sıfır, kas olarak da ihtiyaçları kadar güçlüler. Gereksiz oranda kasları bile yok adamların hepsi tüy siklet(sprint ve salon klasmanını ayrı tutarım) :D hap kadar adamın neresi seksi geliyor acaba