Sekiz kadından biriyim, 5 numaralı meme kanseri bisikletçiyim:)

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
@CY3535 çokkk teşekkürlerrr pedaldaşım. Size de sağlıklı günler dilerim.

@dogancancetin teşekkürler. birlikte olur inşallah :)

@Burcuu
Merhaba @Burcuu ben de sizlerle buluşmaktan mutluyum. İnşallah Allah kısmet ederse ben de iyi hissediyorum. Ve bu bahar pembe balonlu turda görüşmek dileğiyle. Sevgiler.

@yakubi çok teşekkürler Arkadaş gönlüne sağlık. Hep birlikteyiz.. :)

@serkant yakıt
@serkant yakıt çok teşekkürler. inşallah. selamlar :)

• Beğen
Tepkiler: Burcuu
Scudo

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
@luneris

Ben sizin yerinizde olsaydım Prof doktor erkan topuza havuç kürünün kansere iyi geldiğine dair bilimsel ıspatını soran bir mail atar cevabını da burada paylaşırdım.

Ve ben yine sizin yerinizde olsaydım bu işlere yıllarını vermiş çalışmaları uluslar arası kabul görmüş olan ibrahim saraçoğluna mail atar cevabı da burada paylaşırdım.

Böylelikle şarlatanlıkla itham ettiğiniz ibrahim Saraçoğlu'nun şarlatan mı araştırmacı bir kimya profesörü mü olup olmadığını anlar ve insanlarla paylaşırdım.

Çünkü yıllardır alternatif tıpla uğraşıp bazıları tarafından karalanan bir araştırmacı şifa uzmanı kesim var. Şunu da belirtmek isterim İbrahim Saraçoğlu himaleya tuzu gibi bir ürünü bitki kürü olarak sunmadı. Limonlu suyu ise hemen hemen herkes bir bardağa limon sıkıp içer ve içmişliği vardır. Alkali su diye bu işi ticarete dökenler için bir şey söylemek mümkün değil zaten neyin ne olduğu aşikar ortada.

Ortalıkta İbrahim Saraçoğlu'nun adını kullanarak üretim yapıp ilaç satan bir dünya firma var. Bu firmalar İbrahim Saraçoğlu'nun ismini kullanarak halkı mağdur ettiği için açılmış davaları var. Şunu da eklemek isterim ki kansere bugün tıp bir çözüm bulabilmiş değil. İlaca bağlı kılınmış hayatının sonuna kadar bu ilacı kullanman gerekiyor denilen hastalar var.

O hastalar kullandıkları ilaçların yan etkileriyle organlarında onarılmaz kayıplar görmekteler. Kanser gibi,şeker gibi hiper tansiyon gibi bir çok rahatsızlıklar ilaca bağlı bir yaşam gerektiriyor. İşte bu kürler bu ilaca bağlı hastalıkların bazılarını bitirme bazılarını azaltma görevi görüyor.

Bu kürleri hazırlayan saraçoğlu doktor destekli , hastanın doktoruna danışarak bunu kullanmasını öneriyor. Bu önerileri tedavi amaçlı değil tedaviye destek amaçlı sunduğunu belirtiyor. Ama yine de ne hikmetse bu işi suistimal eden insanların gördüğü muameleyi görüyor bu gerçekten çok ilginç.

Tabi ki insanlar doktorlarına danışmadan bu tür kürleri kullanmasınlar çünkü her bitkisel kür kişiye göre farklılık gösterir. Aktarlara gidip kafaya göre bitki alıp uygulamak insanı felakete götürebilir. Her hap keyfe göre içilemeyeceği gibi bitkilerden yapılan bu tür kürler de keyfe göre uygulanamaz.

Şahsen ben sonuca bakarım. Kanser olup kullandığım ilaç sonuç vermeyip ölüm döşeğine götürüyor ise bunun bugüne kadar on binlerce örneği var ise ben alternatif çözümler aramak durumunda kalırım çünkü şifa aramadan ölümü beklemek mantıklı değil.

Doktorlar mesela kanser hastalarına ömür biçiyorlar.Bu ömür biçilen kanser hastalarından alternatif tıp ile iyileşen yüzlerce insan videosu İnternette dolaşıyor. Kimilerine göre de bu iyileştiğini iddia eden insanlar da yalancı yada parayla tutulup konuşturulmuş insanlar.

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
Sevgili arkadaşlar @bisikletcantasi @luneris @zlatan_1903
Öncelikle ilginize teşekkür ederim. Fakat şunu bilmelisiniz ki kanser in bir çok çeşidi var. Ve alternatif tıb olsa da tıbbi tedavinin rolü çok büyük. Ayrıca şunuda söylemeliyimki alternatif tıb da bahsedilen bir çok bitkinin kullanırken gramajı bile önemli. Yani faydalı birşey yapmaya çalışırken kendinize zarar da verebilirsiniz. ve her bünye farklı. Kimine faydalı olurken kimine olmayabiliyor.
Ufak bir örnek vereceğim. Şu anda kullandığımız kanser ilacı bile kimimize iyi gelirken kimimizde tekrarlanmasını önleyemeyebiliyor. Hatta yan etkileri bile hepimizde aynı seyretmiyor.
Bu içinde bulunduğum dönemde öğrendiğim en önemli şey dengeli ve abartmadan beslenmek. Yani hiç bir besini sağlıklı diye daha fazla tüketmek yerine her şey den ihtiyacımız kadar ve çeşitleri değişimli tüketmek en uygun olanı diye düşünüyorum.
Herkes kendine doğru gelen şekilde beslensin. Bazı zamanlar kişi tek hastalıkla mücadele etmiyor. Örnek yine ben reaktif hypoglisemi hastasıyken bir de kanser eklendi. Yani kansere bu iyi gelir denilen bir besin şeker hastalığıma iyi gelmeyebiliyor. :)
Önemli olan, o hastalık gelmeden bizlerin kendimize nasıl dikkat etmemiz gerektiği.
Hastalıklar hepimizden uzak, sağlıklı mutlu huzurlu günler olsun.
Selemlar

Evet dostlar,
Rutin kontrol sonucunda karneme pekiyi almış olmanın mutluluğunu sizlerle paylaşmak istedim:) Dün yapılan tetkiklerin sonucu temiz çıktı. Her şey yolunda Allah'a şükür.
Tüm gönüllere teşekkür ediyorum.
Sağlıkla kalın..
PEDALDAŞ

Evet dostlar,
Rutin kontrol sonucunda karneme pekiyi almış olmanın mutluluğunu sizlerle paylaşmak istedim:) Dün yapılan tetkiklerin sonucu temiz çıktı. Her şey yolunda Allah'a şükür.
Tüm gönüllere teşekkür ediyorum.
Sağlıkla kalın..
PEDALDAŞ

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@NEVRES KME mrb bu müjdeyi veren ekip, sadece size,ailenize,dostlarınıza,çevrenize değil , aynı zamanda bu dertten muzdarip kimselere de bir umut ve metanet verdi.Size de artık pembe balonlu turlar ve bu hastalıktan habersiz insanlara hatırlatmak düşer.Tabiki yanlız yürümeyeceksiniz. :)
Tekrar geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: NEVRES KME

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
@Çağdaş78

İlginize çok teşekkür ederim. :) İnşallah bu karne hep pekiyi gelecek. ve güzel haberleri aralıklarla sizlerle paylaşacağım.
Pembe balonlu tur için daha da heyecanlandım şimdi.
Hep birlikte pedal basacağımız güzel sağlıklı günlere.
Selamlar

Tepki
96
Bisiklet
Bianchi
Nevres hanım çok çok geçmiş olsun Allah bir daha tekrarını yaşatmasın inşallah. Ben 2012 yılında Tiroid kanseri teşhisiyle tedavi gördüm ameliyat sonrası aylarca ses yitimide yaşadım frozen yöntemiyle derin ve temiz iyi bir ameliyat olduğumdan ve çok erken farkedildiğinden 2 kür kemo 15 seansta radyoterapi aldım şükürler olsun sonraki tüm kontrollerim tertemiz çıktı fazla sarsmadığından bu dönemlerde bisikletimi hiç bırakmadım bunun yanında dalış ta yaptığımdan bu hobilerim yaşama azmimi kuvvetlendiren en büyük tedavilerimdi . Geçen yıl eşimde göğüs kanserinden ameliyat oldu 8 kür kemo 45 günde radyoterapi aldı, ilaç döneminde biraz sarsıldı ancak beni örnek aldığı için oda bir gram moral motivasyon bozukluğu yaşamadı şimdi onunda 3.kontrolü bugün yapıldı tertemiz gidiyoruz. Eşimin onkoloğu Prf.Selahaddin SANAL hoca 35 yıl Amerikada görev yapmış ve 2008 den beri ülkemize dönmüştü. Kendisinin bir sözü vardı Amerikada bu hastalık sıradan bir hastalık olarak görülür insanlar tedavisini yaptırır hiç kimsenin vah tühüne bakmaz işini görevini sporunu yapar, hastalığı tekrarlasada yine ahvah etmez gelir tekrar tekrar kürlerini tamamlar bu arada normal hayatını yaşar hastalığı 7-8 defa tekrarlayan hastalarımı bilirim onlar için sıkıntı yok ama bizde ismini duyduğumuzda hemen moralman çöküyoruz başlarız etraftan anlatılan tecrübelere takılmaya, şunu ye bunu yeme filanca şunu yedi ilaç bile almadı dipcik gibi oldu falanca şunu yapmadı mefta gibi yanlış bilgilere takılıp çöküyoruz derdi hep. Hayat sevince güzel yeterki bizi bağlıyacak etkenleri doğru seçelim.

Ahmet Bag

Daimi Üye
Tepki
489
İsim
ahmet
Bisiklet
Scott
sağlıklı,mutlu bol pedallı günleriniz olsun dileklerimle, geçmiş olsun

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@NEVRES KME abla, çok özlemiştik seni. İyi haberlerini sevinçle karşıladık. İzmitte bir tur yaparsanız muhakkak katılmak isterim.

yakubi

Daimi Üye
Tepki
958
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
(link)

Merhabalar forumdaşlar dünyanın küçük olduğunun kanıtı bu linkte. Uzun aradan sonra başlangıç pedallarını Tunus'ta yapmak istemiştim. Benim için çok güzel bir karşılaşma oldu. Birbirimizin yüzünü görmeden yorumlar yapıp konular açtığımız forumdan bir pedaldaşa dünyanın bir köşesinde rastlaşmak muhteşem birşey olsa gerek.

Sol pedalımız sizlerle. (@yakubi nin telefonundan gönderilmiştir. )

Pedaldaş Nevres

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
@NEJdet Yılmaz selammm:) ne güzel bir süpriz. Iyiyim şükür. Tlfnum arizalandi sizin numaralari kaybettim. Annen nasil oldu. Tunus'tan Sevgi ve selamlar.

Tunus da kiralik bisiklet bulmak zor fakat tamirci mevcut:)

Yedi tepeli istanbul dan sonra Tunus pedallamak icin cok sevimli kaldı. Böylelikle yuksek moralle pedallamaya baslamis oldum. Havada bir harikaydi..

Dosyalar

Tepki
102
Bisiklet
Salcano
Çok sağol annemde iyileşti artık çok şükür bir sıkıntısı yok. Bu ara herkes tunus a gidiyor. Bol eğlenceli gezmeler ...

• Beğen
Tepkiler: NEVRES KME

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
En nihayet hayal ettğim turu gerçekleştirdik.

(link)

Merhaba Dostlar, pedaldaşlar,

15 Nisan 2018 Pazar günü meme kanseri farkındalık etkinliğimizi güzel bir hava eşliğinde gerçekleştirdik. Fotoğraflardan da göreceğiniz üzere güzel bir katılım oldu.

Öncelikle bisiklet forum dan @Burcuu ve @Sebahattin Gerceker e organizasyona verdikleri emek için binlerce teşekkür ederim.

DJ. Nejat beye, anfisi ile hazırladığı müziklerle gönlümüze güzel esintiler ve coşku yüklediği ve tur sırasında telsizlerle gerekli önlemleri alarak sorunsuz bir şekilde grubun gidiş gelişini sağladığı için çok teşekkür ederim.

Bisikletsiz katılan misafirlere,
Bisiklet gruplarına,
Hastalığı ile savaşmaya devam eden ve kontrol hastası olam tüm gripdaşlarıma,
Bisiklet forum pedaldaşlarımdan @Çetin ŞAHİNÖZ ve ailesine, @Barıs Yazıcı @yağız Yılmaz @berkaygkc ye
Facebook kendi hesaplarında etkinliği duyuran ve kutlayan, mesajlarıyla destek olan tüm sevenlerime,
Katılmak isteyip katılamayan, telefon ile arayıp kutlayan dostlara,
Ve memleketim Mersin’den sevincime ortak olmak için gelen sevdiklerime,
Saymayı unuttuğum varsa özür dileyerek,
Teşekkürlerimi sunarım.

3 yıl önce hayalini kurduğumdan da öte bir etkinlik oldu. Mutluyum, umutluyum. Bu günleri görmek, solumak gerçekten tarifsiz bir duygu. Tüm hastalara umut olsun güzel günler.
Hayatın içinde akmak çok güzel.
Sevgi ve selamlar