Sekiz kadından biriyim, 5 numaralı meme kanseri bisikletçiyim:)

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
Uzun zaman oldu forumda aktif değilim. Hepinizi çok özledim. Buluşmaları ve birlikte pedallamayı.. İş değişikliğimden dolayı aksayan pedallar, tam düzene giriyor günlerim derken ardından adının sevimsizliğiyle, tedavi sürecinin uzun ve zorluğuyla birlikte “pembe kurdeleli” bir bisikletçi oluverdim. Çalışma hayatımda hiç bu kadar uzun soluklu sağlık raporum olmamışken, anestezi sırasında “bisiklete ne zaman binebileceğini soran ben“ pedallamaktan da ne kadar uzak kalacağımı bilemiyorum.

Herşey denetimimden çıkmış durumda. Artık adımlarımı hastalığımın durumu ve işlemesi gereken süreç belirliyor. Tetkikler, teşhis ve ardından ameliyat sürecim bitti. Sırada kemoterapi derslerim varJ Moral iyi gibi görünüyorsa da, karşı karşıya geldiğim durumdan ötürü iniş çıkışlarım yok değil.

Bazen bu süreç bitecek ve ilk iş günümde bisikletime pembe balonlar bağlayıp gideceğimi planlarken, bazen derin düşünceler beni alıp götürüyor. Allahın izniyle hayırlısıyla güzel geçeceğine inanıyorum.

Meme kanserinin erkekler de de görüldüğünü ve bayan arkadaşlarımın daha hassas olmalarını hatırlatarak, gerekli tetkikleri yaptırmalarını, erken teşhisin önemini vurgulayarak, bedeninize saygı duyup sağlık kontrollerinizi ihmal etmeyiniz. Ailenizdeki ve etrafınızdaki kişileri uyarınız.

İnstegram da “nenonunmemegribi” adıyla açmış olduğum hesaptan da yazmaya çalışıyorum. Dilerim bu gripten çabuk kurtulur, sizlerin arasında pedallamaya başlarım.

Sağlıklı ve kazasız günler dilerim.

Selam, saygı, sevgi
PEDALDAŞ

Scudo

V.K.

Daimi Üye
Tepki
246
Bisiklet
Diğer
Geçmiş olsun, bir an önce sağlığınıza kavuşmanız dileğiyle.

• Beğen
Tepkiler: NEVRES KME

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
Teşekkür ederim VeyselKobal..

Furkan BOZKUR

Aktif Üye
Tepki
46
Çook geçmiş olsun. Yakın zamanda sağlığınıza kavuşur da tekrar pedallamaya başlarsınız inşallah.

• Beğen

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Geçmiş olsun abla. Allah tez zamanda eski sağlığına kavuşmanı, pedallara eskisi gibi sapasağlam basmanı nasip etsin. Hastalığın bazı yapmak istediklerimizi engellemesi veya geciktirmesi ne kadar istemesekte oluyor bilirim o duyguyu. Tekrar acil şifalar.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Bu zorlu süreci en kısa zamanda atlatmanı diliyorum. Seni seven bir sürü insan ve bisikletforum ailesi varken Allah'ın izniyle birşey olmaz.
Bu durumu kafandan atki vücudundanda atasın. Dualarımız seninle, en kısa sürede aramıza dönmen dileğiyle

Sağlıcakla Kal :)

V.K.

Daimi Üye
Tepki
246
Bisiklet
Diğer
@NEVRES KME

Ne demek efendim, siz hele bir sağlığınıza kavuşun, hep birlikte pedallarız inşallah:harika:

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
@Gökhan Semiz

Selam Gökhan, teşekkürler. Daha önce konuşmuştuk seninle değil mi? :) Benim iş yerine yakındı senin iş. yollarda karşılaşamadık ama ilk iş günümde yoldaş olmanı dilerim. verdiğiniz güç bana yeter. sağol...

@BF Okuru

Teşekkürer Ali, Pembe balonlarla pedallayacağım inşallah :)

• Beğen
Tepkiler: Hâkî.

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@NEVRES KME

Evet ablacım bisiklet modeli hakkında konuşmuş sohbet etmiştik. Evet benim ev yakın bende bahçelievlerdeyim :) İnşallah ablacım sen yeter ki iyi ol ne zaman istesen yoldaş oluruz inşallah :)

Can incesu

Üye
Tepki
31
İsim
Can
Bisiklet
Carraro
Çok geçmiş olsun inşallah atlatırsınız Allah yardımcınız olsun pembe balonlu bisikletinizle sağlıklı dolaşmanız dileklerim ile...

• Beğen

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
@silenceforme

Çok teşekkürler

@Can incesu

Sağolasın. inşallah..

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.278
Bisiklet
Scott
Geçmiş olsun Nevres hanım...

Kemoterapi sürecinde, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek adına beslenmenize ayrı bir özen göstermenizi öneriyorum. Bu konuda uzman bir diyetisyene danışabilirsiniz.

• Beğen

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
@Mehmet Altuğ

Teşekkürederim. Beni en çok düşündüren ders kemoterapi süreci. .

MeSu

Üye
Tepki
51
İsim
Mehmet Sürücü
Bisiklet
Salcano
Yaşamın içinde oluşunuz, direnişiniz güzel. Size iyi hissettirecek bir sözcük bulabileceğimi, bulunabileceğini düşünmüyorum. zaten bu yerde kavga artık bireysel-bedende verilmek zorunda. ama beni duygulandıran bir pedala duyulan özlem, o pedalın yaşam ile özdeşliği oldu. bilemiyorum. bir şey diyememek...

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
ÇOk geçmiş olsun. Sağlığınıza kavuşmanız duasıyla inşaAllah.

• Beğen

sarkihalindekal

Daimi Üye
Tepki
132
İsim
VOLKAN ÖZKURT
Bisiklet
Salcano
Acil şifalar. Geçmiş olsun... Umarım kısa sürede eski sağlığınıza kavuşursunuz...

• Beğen

geloturikidakka

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Olgun Z.
Bisiklet
Diğer
Allah acil şifalar versin.. En kısa zamanda sağlığınıza tam olarak kavuşursunuz inşallah.. Erkekler dahil herkesin erken teşhis için Kendi Kendine Meme Muayenesini yapması gerek. Hadi kendinizi önemsemezseniz eşlerinize ve annenize bunu söyleyin uygulasın 5dk almaz. Bi Hemşire olarak burada görevimi de yapayım. Buda link (link)