Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehrimiz İzmir'in Bozuk Yollarına Tepkimizdir Bir İmzada Sen Gönder

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Artık Yok tarafından paylaşıldı.

1. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Expo 2020 İçin Adaylığını Açıklamış Olan Şehrimiz İzmir'in Zaten Bozuk Olan Yolları Sürekli Yapılan Çalışmalar Nedeniyle Daha Bir Bozulmuş Durumdadır Büyümekte Olan Şehrimizin Muhakkak Ki Pek Çok Çalışmaya Ve Düzenlemelere İhtiyacı Vardır Ancak Ne Varki Yapılan Her Çalışma Süreç Boyunca İnsanları Ciddi Şekilde Rahatsız Ve Mağdur Etmektedir Yeterli Derecede Planlı Programlı Hareket Edilmediği Ya Da Üstünkörü Çalışma Yapıldığı İçin Bir Süre Önce Kazılan Zeminler Yeniden Açılmakta İşlemlerin Tamamlanmasının Ardından Düzgün Birşekilde Kapatılmamaktadır Şehrimizin Neredeyse Tüm Sokakları Bozuk Çukurlar,Yarı Açık Logarlar,Hendekler Ve Tümsekler İle Doludur Konaktan Başlamak Suretiyle Karataş,Küçükyalı,Göztepe,Üçkuyular,İnciraltı,Sahilevleri Ve Narlıdereye Kadar Olan Kısma Özellikle Bakın Yolun Ortaları,Sağ Kısımları Berbat Bu Durum Başta Yayalar Olmak Üzere Engelli Vatandaşlarımızın,Bisiklet Kullananların,Araç Sahiplerinin Özelliklede Ambulans,İtfaiye Gibi Acil Durumlar İçin Hizmet Veren Taşıtlar İçin Ciddi Sıkıntılar Arz Etmektedir Amacımız Yapılanları Gözardı Etmek Değil Yapıcı Bir Şekilde Eleştiri Getirerek Sosyal Sorumluluklarımızı Yerine Getirmektir Sizlerden Ricamız Diklemesine Mazgallar İçermeyen Düzgün Asfaltlanmış Yollar Yapmanızdır Bu Şehir Hepimizin Lütfen Sesimize Kulak Verin
    https://www.change.org/tr/kampanyal...utm_medium=facebook&utm_source=share_petition

Berk Mercancı ve ersen t. bunu beğendi.
  2. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bugün gazetede Karşıyayaka belediye başkanı Cevat Durak'ın, Karşıyaka'daki kilit taşlarla döşeli iğrenç (bana göre tüm yollar asfalt yada beton olmalı) yolları yenileme çalışmasından önce ilgili kurumlara (elektrik, su gaz vs.) yazı gönderildiğiyle ilgili bir haber vardı.Bu kurumlara deniyor ki "bakın biz yolları elden geçiriyoruz, herhangi bir çalışma kazı falan yapacaksanız söyleyin boşuna uğraşmayalım siz işinizi bitirince yapalım".Cevap olarak bizim bazı projelerimiz var ama şu an ödenek yok, çalışma yapamıyacaz deniyor.Bunun üzerine yol yenileme çalışmaları başlıyor.Kısa süre sonra şehir bilmemne komisyonu (adını unuttum) bazı çalışmalar yapılmasına dair karar alıyor.Bu komisyon ağırlıklı olarak devlet memuru olan bürokratlardan, yani hükümetin atadığı kişilerden oluşuyor.Daha yeni düzeltilen yollar diğer kurumlarca tekrar kazılmaya başlanıyor ve bu çalışmaların toplamda 2 yıl falan süreceği belirtiliyor.Ne tesadüftür ki yerel seçimlerin sonuna kadar şehrin yolları delik deşik edilecek.

İzmirli yerel yöneticiler yapmaya çalıştıkları işlerin hükümet tarafından özellikle baltalandığını, halka karşı kendilerinin kötü idareci gibi gösterilmeye çalışıldığını daha önce de defalarca kere altını çizdiler.Belediye ile diğer devlet kurumlarının yaptığı işleri ayırmak lazım.İzmir'lilerin buna özellikle dikkat etmesi gerekir.Hangi iş hangi kurum tarafından yapılıyor öğrenip ona göre eleştiri getirilmeli.Ayrıca şehir içindeki bazı yolların sorumluluğu karayollarında, belediyelerde değil.

Bunları koyduk bir kenara.

İzmir'in özellikle merkezde kalan eski yolları çok bozuk. Büyükşehir belediyesi yıllardır merkezden uzak noktalarda yeni yol, kavşak, köprü vs. yaptığı için şehir içi feci durumda.Ana arterlerde dahi, misal alsancak liman girişi, devasa çukurlar, yamru yumru asfalt yamaları, tümsekler var.Kaldırımlar desen önüne bakmadan yürümeye çalışan kesinlikle takılıp düşer.Ayrıca, esnaf işgaline ek olarak, kaldırımlarda yok yok.Bütün kaldırımı kapatan direkler, ağaçlar, yandaki apartmanların bahçelerinden sarkan dallar, yerde ne idüğü belirsiz inşaat demiri uçları, kedi köpek yuvaları, yatak yorgan battaniye, oturma odası gurubu, abartmıyorum.İzmirli olan bilir zaten.Böyle manyak kaldırım bırak Türkiye'yi dünyanın kaç ülkesinde vardır bilmiyorum.Sürekli olarak sanki çok normal bir şeymiş gibi, arabalar tarafından park yeri olarak kullanılması ise başlı başına ele alınması gereken ciddi bir problem.

Eskiyen su tesisatı, elektrik tesisatı, arada yanan patlayan trafolarıyla, yıkık dökük eski binaları, bozuk yolları, park yeri olmayan dar sokaklarıyla hasta bir kent burası.

Berk Mercancı, Artık Yok ve Sezer B bunu beğendi.
  3. Denizhan ANALI

Denizhan ANALI Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Tamemen destekliyorum, sadece bahsedilen yerlerde değil onların dışındaki yerlerde de sorun aynı. Bu durumlara sessiz kalınmamalı. Halkın isteği duyurulmalı kimse susup oturmasın. "Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın" artık geçerli değil bence...

4. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
  5. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar daha fazla imzaya ihtiyacımız var desteğiniz bizler için oldukça önemli ilginize teşekkürler

6. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    İzmir Belediyesi iyi çalışmıyor , farklı alternatifler denenmeli .

7. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Aklıma gelen en sade yöntem dilekçe yazıp göndermek sayıca ne kadar çok olursa o derece dikkate alınır diye düşünüyorum
    bisiklet adına yapılan eylemler dışarıdan bakıldığında sadece gezmek için biraraya toplanıldığı izlenimini veriyor insanlara sen eylem yapıyorsun pankart , afiş taşıyorsun millet yolculuk nereye diye soruyor o haldeyken belediyeyi düşünün ki çoğunlukla eylemler konak belediyesi önünden start alıyor ancak kimse farkında değil ya da sallamıyorlar öyle ya taş atıp cam kırmıyoruz ki biz dikkate alınalım ancak olay çıkarırsan sesin duyulur ki o zamanda başına iş açarsın gel de en mantıklı çözümü bul şimdi

8. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar tek tarayıcıya bağlı kalmayın imza atın linki kopyalayıp başka bir tarayıcının link yerine yapıştırın girin başka bir e-posta ile bir daha imza atın işe yarıyor.

9. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    imzamı attım istanbuldan, destek verdim, 82 inci kişi oldum ,izmirde yol bisiklet kullanıcısı çok olursa el mahkum yapacak izmir belediyesi ,ama halkımızda cehit yoktur bisiklet kullanma alışkanlığı ise hiç yoktur ama konyada ne hikmet ise bisiklet sürücüsü çoktur ,konyanın düz ovalık olması buna etken olabilir ,evet insanımızın artık, kendini değiştirmesi ümidini taşıyorum ,istanbul cenahta her şey aynı hikaye yollar balık sırtı yolun ne olduğunu pek bilmiyor büyük şehir belediyesi ,bu
    kaldırım mühendisliği ,yol mühendisliği öyle yabana atılacak iş değildir..bir yol yapacaksınız doğa şartlarına uzun zaman dayanacak ve deforme asla olmayacak bizim yollarda kullanılan asfalt kalitesi çok düşüktür kar yağar ,yağmura yağar seller götürür ,asfalt kalbura döner ,şu kanalizasyon kapakları neden yol üstünde olur bergen belediyesi öyle bir çalışırki şaşar kalırsınız asfaltın hasosunu norveçte gördüm ve yol bisikleti kullanmanın tam zevkini aldım, ne kasisi ,kasis felan yok yolda ,
    bütün belediye başkanları bence gidip bergen belediye başkanından burs alsınlar yol nasıl yapılır diye..

ersen t. bunu beğendi.