Şehirlerde “Bisiklet Pazarı” oluşturma nasıl olur?

soner kalaycıoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
946
İsim
soner
Başlangıç
1968—69
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
arkadaşlar diyeceksiniz ki internet çağında buna ne gerek var! internet kullanmayan insanlar bulunmakta.bisiklet ancak el ve yakın göz ile tanınabilir.bisiklet tamircilerinin ilave karı ancak bu şekilde önlenebilir.bu pazarların sakıncaları da var tabi.çalıntı bisiklet tehlikesi bulunmakta.alıcı ve satıcı aynen araba pazarlarındaki gibi karşı karşıya gelebilir.benim öğrenmek istediğim bu pazarlar için,belediye izni ve teşviki gerekli mi.özel bir kişi bunu kuramaz mı?bir de şehirlerde potansiyel (konya'da pazar günleri bisiklet pazarı varmış)ve halkın buna alışması durumları bulunmakta.bu pazarların bir faydası da, hurdacıların birkaç liraya aldığını 50-100 arası satmaları böyle önlenebilir.bisiklet dernekleri böyle bir faaliyette bulunamazlar mı? selamlar,saygılar..

Scudo

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Aslinda mantikli bir proje olabilir.
Ancak soyle bir durum var, ulkemizdeki bisiklet kullanicilari genelde internet uygulamalarina hakim durumdalar. Yani ikinci el siteleri vasitasiyla herkes her isini halledebiliyor. Bilgi ve ticarete ulasmak artik eskisine gore cok daha kolay.
Keske boyle bir sey olsa, haftasonlari gideriz, milletle iki laf ederiz, birseyler alir satariz ama genel anlamda ragbet gormeyecektir. Internet, insanlarin sosyallesmelerinin onune gecmekte, bireysel hale getirmektedir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
eskicinin 1 liraya aldığını 100 liraya satmasındaki sakınca nedir acaba? pahalı geliyorsa almayın kardeşim.

geçen yıl ayağında ayakkabı bile olmayan eskici bir çocuğa (evet yazın sıcağında yalın ayakla asfaltta yürüyordu) eski bir bisikleti ve ayakkabıyı ücret almadan verdim gitti. yani ben o çocuktan 10 lira alsam ne olur almasam ne olur?
eskiciler ve çöpçüler şu dünyada kazandığı her kuruşu sonuna kadar hak eden insanlardır. istisnalar elbette olacaktır.

bisiklet pazarı konusuna gelirsek de, ben kendi adıma bisikletimi ilerde satarım diyerek almıyorum. çoğu bisikletlinin de benim gibi düşündüğünü zannediyorum. çok paraya sıkışmadıkça, onunla yaptığımız turların hatırına, satmayıp bir köşeye kaldırırım.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Forumda ve alisveris sitelerinde karsilasiyoruz, mesela 8-10 farkli urun toplu olarak ilana koyuyorum, atiyorum bir tanesi sifiri 80-90 tl olan 20 tl fiyat koydugum bir parca, adam mesaj atiyor, diyor ki "en son fiyati ne olur?"
Boyle cigersizlerin oldugu bir ortamda hicbir sey yapilmaz. Bisikletci esnafini da bu hale getirenler bu cigersizler iste.
Umitlenmeyin pazar filan. Her konuda oldugu gibi bizden hicbir sey olmaz.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Keyfe keder boyalıdır, doktordan üstünde sigara içilmemiş merdiven dairesi bisikleti, belaltı boyalı cervelo, garmin saati orjinaldir baktırılabilir, bisikletimin pert kaydı yoktur, bisikletim çizikten dolayı boyalıdır taklası yoktur, muhayyerdir jant takımlarında sorun yoktur benzeri cümleler dahil oto pazarlarından farklı bir şey olmayacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa_YILMAZ

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
Kullanıma bağlı çizikler mevcuttur. Gidon boğazı ve elcikler serviste orjinaliyle değişmiştir. Kaza ve boyası yoktur. :D

• Beğen
Tepkiler: Selahattin saraç

hasanmustafa

Aktif Üye
Tepki
128
İsim
Hasan
Bisiklet
Ümit
şu saatten sonra pek pazar olacağını sanmam.
internet ve 2. el siteleri bu görevi karşılıyor

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@hasanmustafa
evet karşılıyor ama bisikletten anlamayan insanlarda .. 10 tl yazsanda ürüne 5 tl olmazmı diye mesaj atıyorlar..