Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sehiricinde spor amacli kullanima uygun bisiklet icin karbon govde mi titanyum mu?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Onder Burak tarafından paylaşıldı.

1. Onder Burak

Onder Burak Yeni Üye

Seviye:
    Herkese merhaba

Sehiricinde ve hatta sadece dalyan-pendik arasi sahilyolunda bisiklete biniyorum.
    Su an trek fx 7.1 kullaniyorum, cocukluk donemi sonrasi ilk bisikletim bu oldu ve artik kendime bir bisiklet toplamaya karar verdim.

Fx ya specialized sirrus geometrisinde ama hafif ve ust kalite bir bisiklet istiyorum

Biraz arastirma yaptim ve karbon olarak sirrus limited (eger kadrosunu ayri bulabilirsem) ya da van nicholas diye bir marka buldum trek gibi bunun da omur boyu kadro garantisi varmis van nicholas titanyum kadrolardan birini de ciddi olarak dusunuyorum.

Kullanim seklimi yukarida yazdim buna gore bana yurtdisi fiyaylarina gore 2000 usd civarlarina kadar sadece kadro onerebilir misiniz?

Karbon kadro kullanan coktur sanirim ancak ozellikle titanyum kullananlar artilarini eksilerini yazarsa sevinirim.

Karbonun daha hafif olmasi ilk basta ilgimi cekiyordu ancak darbe durumlarinda gozle gorulmese bile hasar alabilme ve sadece karbondan anlayan servislerde diagnostik edilebilmesi beni biraz urkutuyor.

Ozellikle sadece kadro yazarsaniz sevinirim parcalari da arastiraak kendim toplamak istiyorum bir nevi hobi olacak benim icin toplamasina birkac ay ayirabilirim.

Simdiden tesekkurler

2. Onder Burak

Onder Burak Yeni Üye

Seviye:
    Marka takintim yok baska onereceginiz p/e olarak iyi kadrolar varsa yazmanizi rica ederim. Sadece asfaltta ve bisiklet yollarinda kullanilacak ama yokuslarda da iyi performans gosterecek bir model istiyorum

3. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yurt içinde satılan karbon kadro modeli çok sınırlı. Hedeflediğiniz fiyat aralığında 10 model ya var ya yoktur. Yerli İnternet mağazalarından örnekler yazarsanız belki aralarından tavsiye edenler olabilir.
    Pür yarış için olanlar biraz daha öne eğik kullanmaya elverişli oluyor. Günlük kullanım için herkes rahat etmeyebilir. Kadro alıp tek tek parça seçmek maliyeti çok arttırır. dikkatinizi çekmek istedim . Kolay gelsin

4. Onder Burak

Onder Burak Yeni Üye

Seviye:
    Bilgiler icin tesekkurler.
    Su an van nicholas titanyum kadro almaya niyetlendim bunlarin road-race kadrolari sanirim dediginiz gibi one egik olur o zaman fx/ sirrus geometrisine yakin olmasi icin mtb kadrosu mu yoksa tur tipi kadrosunu mu tercih etmeliyim sizce? Adresi asagida biraz inceledim pioneer kadro sanki uygun gibi ama emin de degilim.
    Vannicholas.com
    Maliyetli olacagini tahmin ediyorum ama kadroyu disaridan getirecegim parcalari da yavas yavas buradan toplarim hem biraz da seviyorum boyle arastir et bul al vb.
    Bir de dun forumu incelerken epey biseyler ogrenddim cok hafif celik kadrolar da olabiliyormus ve bunlar tumunden daha konforluymus.
    Bu tip cok hafif celik kadro oneriniz de varsa onu da degerlendirmek isterim.

Saygilar

5. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kadro seçmek çok zor. inceleme okumak lazım. Rastladığım bir kaç yorum beni scott CR1 kadro almaya itmişti gerçi sonra hazır aldım . Kadro Geometrisi hobi kullanımı için uygun bulunuyordu. Bisiklet -kadro yorumları bulunan bir kaç ünlü site var. Oralarda dolaşıp karar vermelisiniz.
    Forumda titanyum kadro kulanan var mı ? bilmiyorum ben rastlamadım. Biniş hissi nasıl öğrenmek lazım. karbon kadro örneğin titreşimi emme özelliği olduğu söyleniyor. Titanyum fiyat performans çok iyi olmayabilir. Ben çok fazla bilgi sahibi değilim .

6. Onder Burak

Onder Burak Yeni Üye

Seviye:
    Titanyum kullanan vardir bence ama karbon kadar yoktur cunku okudugum kadariyla titanyumlar omurluk ama en buyuk avantaji bu. Bunun haricinde forum dahil yerli yabanci kaynaklarda yaris amacli degilse ultra hafif celik-titanyum-aliminyum seklinde tavsiyeler var. Ben titanyumda karar kildim cunku en dayanikki oymus toplayip kendim binecegim sonra da yillar sonra coluk-cocuga birakmak istiyorum.

Bu titanyumlarla ilgili tecrubesi bilgisi olanlarin esirgememesini rica ederim