Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

"Şehiriçi ve Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları" konularında düzenleme

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Engin Ertekin tarafından paylaşıldı.

1. Engin Ertekin

Engin Ertekin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Merhabalar,

Forum yöneticilerine bir önerim olacak.

"Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları" ve "Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları" bölümlerinin alt başlığı olarak bölgeler yazılsa (Marmara Bölgesi, Ege Bölgesi, vs...) ve herkes yapmış olduğu turu hangi bölgede gerçekleştirdiyse o başlık altına yazsa çok daha faydalı olur diye düşünüyorum. Böylece aynı şehirlere ve bölgelere gitmeyi planlayanlar daha önce o yolları tecrübe etmiş kişilerin yazılarına çok daha kolay ulaşır ve pek çok veriyi karşılaştırma şansı olur.

Biliyorum, forumda arama modülü var ve istediğin şehri yazınca benzer konu başlıkları karşımıza çıkıyor ama sanırım hepsine ulaşamıyoruz. Ayrıca bir bakışta tüm bölgeleri görmek ve o bölgelerin altındaki makaleleri ve fotoğrafları görmek daha verimli bir görsellik oluşturur.

Eğer yapılan tur birden fazla bölgeyi içine alacak şekilde gerçekleştirildiyse de "2 ve daha fazla bölgede gerçekleştirilen turlar" diye ayrı bir alt başlık da yapılabilir.

An itibariyle Şehiriçi Turlar bölümü 154 sayfadan, Şehirlerarası Turlar bölümü de 54 sayfadan oluşuyor. Tüm bunları bu saatten sonra düzenlemek neredeyse imkansız (2004 yılından kalan yazılar var...ki bu yazılardan 1 tanesi bile şu an birilerinin çok işine yarayabilir ama arkalarda kaybolmuş durumda) ama en azından belli bir tarihten itibaren (örneğin 1 Ocak 2012'den itibaren) yukarıda bahsettiğim şekilde bir düzen oluşturulabilir ve herkesin daha fazla faydalanacağı bir alan oluşturulmuş olur.

2. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Evet dediklerinize aynen katılıyorum ve benim ve benim gibi eski üyelerin açtıkları konuları(tur paylaşımları) nı 50-100 sayfa boyunca aramaları ve o konuya yeni yazı veya fotoğraf eklemeleri en azından 5 dakika süre almaktadır.
    Bu ve benzeri konularda arama yaptığımız takdirde bile istenilen tur paylaşımına erişilememektedir tam manasıyla.Yapılacak olan düzenleme ve değişikliğin biz forum sakinleri için daha yararlı olacağı kanısındayım.Teşekkürler.

3. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    kesinlikle size katılıyorum ;)

4. Emre Yıldız

Emre Yıldız Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    :in: Mantıklı

5. Engin Ertekin

Engin Ertekin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Konu ile ilgili yöneticilerden olumlu veya olumsuz bir yanıt almak mümkün olur mu acaba?

6. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Arkadaşlar daha önce başka başlıklar altında bahsettiğinize benzer ayrıntılandırma çalışmaları yapılmştı. Evet faydası var görünüyor ancak getirdiği yükler ve mahsurlar daha fazla olduğu için pratikte uygulanması mümkün olmuyor.
    Tekrar değerlendiririz, görüşlerinizi aktardığınız için teşekkürler.