Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehiriçi Gezme ve Şehirlerarası Turlar İçin Bisiklet Seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ADYY-7 PTE tarafından paylaşıldı.

1. ADYY-7 PTE

ADYY-7 PTE Misafir

herkese selamlar... henüz bisiklet sahibi olmayan ancak en kısa sürede almaya karar vermiş biriyim. ankaradayım. hem ankarayı iyice gezme hem de çevre illere kısa turlar yapma, imkan olursa da 600-700 km mesafeli turlara katılma amaçlı bir dağ bisikleti almayı düşünüyorum.(aslında bu ihtiyacı karşılayacak bisikletin bu türde ya da başka türde olması gerektiği konusunda da pek bilgim de yok) sizden ricam özellikle en son bahsettiğim uzun turlarda benim işimi görebilecek asgari kalitede-fiyatta bisiklet marka-modellerinden önerilerinizi almak olacak...şimdiden teşekkürler...

2. ADYY-7 PTE

ADYY-7 PTE Misafir

şu aralar 2009 scott aspect 50 üzerinde karar vermeye yakınım...ne dersiniz bu amaca uygun mudur? değilse hangi bisikletleri önerirsiniz?

3. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    şehir içi ve tur için scott sporster P3 de düşünebilirsiniz.

4. ozancan

ozancan Üye

Seviye:
    Jef arkadaşın dediği gibi hibrid dediğimiz tarzda 28" bisikletlere yoğunlaşmanız turlarınızı daha zevkli kılacaktır. Scott P serileri olabilir, veya Trek ve Corratec modelleri var onlara da bakabilirsiniz.

Hibrid anahtar kelimesini kullanarak arama yaparsanız forumda daha önce açılan başlıklara ulaşırsınız.

5. ADYY-7 PTE

ADYY-7 PTE Misafir

sizin de dediğiniz gibi scott sportster serisi düşünmeye başladım p5 modeli olarak...yalnız bu bisiklet bahsettiğim uzun turlarda dağ bisikletini (o da scott aspect 50 olsun) dayanıklılık açısından ne kadar aratır ya da aratmaz mı onu merak ediyorum.başka bir konu başlığı altında da aynı soruyu sordum ama burda da sormak istedim.bu bisiklet beni asfalttan çıkmamaya mı mecbur edecek ya da ne kadar sert koşullara dayanabilecek?...ilgi ve yardımlarınız için teşekkürler...

6. smh42

smh42 Aktif Üye

Seviye:
    2008 veya 2009 p5 i öneririm.ben kendim kullanıyorum,görüntü güzel bi o kadarda sağlam.Bütçeyide fazla zorlamaz.Çok rahat,tur veya şehiriçinde.Benim tavsiyem; şehiriçi ve uzun yol istiyorsanız mutlaka 28" Hibrid tarzı bisiklet almanızda yarar var.:in:

7. emrea

emrea Üye

Seviye:
    28 jant konusunda arkadaşa katılıyorum. Amaç uzun mesafe asfalt yol sürüşü ise dağ bisikletindeki ağırlıklara hiç ihtiyacınız olmayacaktır. www.aktifpedal.com'da Şehir Bisikletleri/Sirrus serisini incelemenizi tavsiye ederim.