Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehirde Klasik Görünümlü Bisiklet Kullamak?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Nusoy tarafından paylaşıldı.

1. Nusoy

Nusoy Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bu tarz bisikletler, modern görünümlü diyebileceğimiz bisikletlere nazaran çok daha fazla hoşuma gidiyor. Bisiklet tipleri hakkında çok bilgim yok fakat spor görünümlü, dağ bisikleti gibi modelleri pek sevmiyorum. Neleri kastettiğimi siz anlamışsınızdır.
    İzmir'de şehir içinde kullanmak üzere bu tarz bir bisiklet almak istiyorum. Uzun mesafe yapmayacağım. Kullanacağım bölgede yokuşlar da var. Onları da hesaba katarak bunların uygun olup olmadığını yazabilir misiniz?
    (ayrıca bisikletin sırf kadrosuna bakarak kadın modeli, erkek modeli diye sınıflandırmanın bana göre saçmalıktan ibaret olduğunu da belirtmek isterim. :) )

mustafa tabanlı bunu beğendi.
  2. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
  3. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
  4. serhat dura

serhat dura Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    http://bisikletcumhuriyeti.com/urun-detay.asp?id=940&markaid=2&katid=21

bence ihticanızı fazlası ile karşılayacaktır.. gazelle bisikletin mercedes'idir. keyif alacağınız gibi sizi zorlamayacaktır.. bir zamanlar izmir'de seda bisiklet gazelle markası getiriyordu ama şu anda ellerinde varmıdır bilemiyorum umarım en iyisine sahip olursunuz

5. Nusoy

Nusoy Yeni Üye

Seviye:
    bu çektiğim resimlerde tesadüfen göbekten vitesli denk gelmiş hep. yokuşlarda sorun yaratacaksa illa göbekten vitesli almam şart değil. görünümde klasik, ama vites sistemi daha modern modeller yok mu?

ya da daha hesaplıya gelmesi adına, ikinci el bir tane alıp yokuşlarda sorun çıkarmayan vites sistemlerinden uyarlatmam mümkün değil mi?

6. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Salcanonun üsküp, istanbul, bodrum, ve sarajevo modelleri bu şekilde bildiğim kadarıyla

7. Behram Belek

Behram Belek Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Şehir kullanıcısı için ideal olan bisikletler bunlardır zaten. İşinize gider, ufak tefek poşetlerinizi kolaylıkla taşırsınız. Ben çıplak halde tur bisikleti aldım. Önce bagaj, sonra tam çamurluklar ekledim. Baktım hala evrak, kitap vb. taşımak sorun tuttum bagaja motosikletlerin arkasına takılan çantalardan monte ettim. İşe tayt giyerek gitmek istemediğimden tahta gibi sert seleyi değiştirdim. Rahatlık ve işlevsellik istiyorsanız bu modeller en ideali. Göbekten vites daha iyi ama çok vitesli olanlar bayağı pahalı. Klasik vitesli sistemler piyasada mebzul miktarda var. 21 - 27 vites gibi seçenekler var. Bisiklet sonunda şöyle bir şeye dönüştü. Tipten kaybetti biraz belki ama benim ihtiyacıma tam cevap verir hale geldi.

http://www.flickr.com/photos/8558114@N03/12323277453/

Emre Kılıç bunu beğendi.
  8. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yokuş varsa mutlaka 3 lü aynakol lazım tek vitesli klasikler yokuşta çok zorlar...

9. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaki büyük çanta yerine Ortlieb çantalarını tavsiye ederim.Çok kullanışlı işinize çok yarayacaktır.Tek bir hareketle omzunuza alıp normal hayatınıza devam edersiniz.

10. mustafa tabanlı

mustafa tabanlı Aktif Üye

Seviye:
    Tayfun bey merhaba,
    Kullanım rahatlığı ve kullanım amacıma uygun olması için boyuma göre bir kadro bulup yavaş yavaş topladım.Şehir içinde kullanıyorum,gezi için Sasalı kuş cenneti taraflarına gidiyorum,rahat ve keyifli çok memnunum.
    Hazır alın veya istediğiniz özelliklerdeki komponentlerle toplayın.Sağlıkla kullanın.
    Saygılarımla

Soner Közen ve Tahir Keskin bunu beğendi.
  11. Nusoy

Nusoy Yeni Üye

Seviye:
    yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. mustafa bey bu bisikletin modeli tam olarak ne diye geçiyor acaba? gayet güzel duruyor. vintage görünümlü koyu kahve tonlarda deri çanta, gidon ve sele kaplamalarıyla istediğim hale getirebilirim diye düşünüyorum bu modeli.

mustafa tabanlı ve Turan Babacan bunu beğendi.
  12. mustafa tabanlı

mustafa tabanlı Aktif Üye

Seviye:
    Tayfun bey ben bu kadroyu forumumuzdan 2.ci el ilanlarından gördüm ve aldım,satan arkadaşım ( hiç tanımıyordum ama bu sayede bir arkadaş edindim.çok düzgün güvenilir bir arkadaş ) eşi için almış ama eşinin boyu uzun olduğu için kullanamamış bu nedenle satıp daha büyük boy almaya karar vermiş.üzerindeki parçaların bir kısımını kendi kullanmış bazılarını ise satmış.ben kadrosunu ve maşasını aldım ama maşayı takmakdan vazgeçtim başka maşa takdım.kullanım kılavuzu ve garanti belgesinide yolladı.2013 son aylarda alınmış modeli CITY SPORT 24 HDS - L .
    üzerindeki parça ve aksesuarları kendi ihtiyaç ve imkanlarıma göre zaman içinde topladım.dilerim sizde gönlünüze göre istediğiniz hale getirirsiniz.
    saygılarımla..
    ps:izmirde hangi semtdesiniz ,ben karşıyakadayım.ihtiyaç duyarsanız yardıma hazırım..

13. Nusoy

Nusoy Yeni Üye

Seviye:
    ben bucadayım mustafa bey. dokuz eylül üniversitesi hukuk fakültesine yakınım. yarın decathlon, sundu bisiklet gibi yerleri gezerek istediğim modelde olanları bir araştıracağım bakalım. tekrar teşekkürler.

14. Ufuk Kılıçaslan

Ufuk Kılıçaslan Yeni Üye

Seviye:
    İkinci el Gazelle ya da Schwinn marka bulabilirseniz tam istediğiniz gibi olur, ya da onlara yakın bir model de çıkabilir ikinci elde. Sıfırda Salcano'nun mostar gibi bisikletleri dışında aklıma gelmiyor pek bir şey. Gazelle gibi markaların sıfırları biraz pahalı oluyor.

15. Nusoy

Nusoy Yeni Üye

Seviye:
    teşekkürler @Ufuk Kılıçaslan Eve yakın bir bisiklet mağazasında salcano mostarı ben de gördüm beğendim. 650 tl fiyatı var.
    Görünüm olarak istediğim klasik çizgilere sahip. Bu arada bu istediğim modeller "hollanda bisikleti" ya da "hollandrad" olarak geçiyormuş. Bunu da öğrenmiş oldum. Araştırmalara devam. :)

Salcano mostar:

16. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bu bisikletlerin en yoğun kullanıldığı yer Hollanda sanıyorum, bizim Konya, Kırşehir bölgesinde çok sayıda Hollanda emeklisi ve gurbetçisi var ve bu bisikletlerden çok getirmişler, zamanında oralarda çalışmış bir arkadaşım Niğde gibi bir yerden almıştı bu tarzın elektriklisini. Bence kullanışlı, pratik ve sevimli.

Ancak bunları bizim şehirlerde rahat kullanabilmemiz için geniş ve yaygın bisiklet yolları olması yolların genelde düz olması falan lazım. Ancak tatil bölgeleri veya küçük yerlerde çok iyi seçim olur herhalde.

17. Behram Belek

Behram Belek Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  18. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Sahibinden com da karaman ve konyada bunların satıcıları var.
    http://www.sahibinden.com/arama?userId=2189388&hasSecureTrade=false