Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehir yol bisikleti marka model tavsiyesi...

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında massaget tarafından paylaşıldı.

1. massaget

massaget Bisikletkolik

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Selamlar arkadaşlar aranıza yeni katıldım şehir tur bisikleti arıyorum fakat bilgim yok, marka model ne önerirsiniz ikinci el olsa bütçem için daha uygun olur, hafif olması önemli fiyatları ne aralıktatır önerdiğiniz modellerin...

2. sedatozer

sedatozer Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba,hoşgeldiniz .Bütçenizi belirtirseniz öneriler çoğalacaktır.
    Benim önerim
    trek fx 7.2 ve üst modelleri (fx7.3- fx7.4 ...gibi)
    merida speeder t2 -t3

3. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Tavsiyede bulunabilmemiz için sizin amaç ve beklentilerinizi bilmeliyiz...

Spor amaçlı mı kullanacaksınız, ulaşım mı?
    Ne tür yollarda kullanacaksınız; asfalt, toprak, parke taşı, yokuş?
    Bagaj ihtiyacınız var mı?

4. massaget

massaget Bisikletkolik

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Teşekkürler spor amaçlı kullanacağım ulaşım amaçlı değil, asfalt yollarda kullanacağım, yokuş yerler oturduğum yerde mevcut, küçük bir çantası olabilirse yanımda iyi olur bütçem ise tam belli değil şuan ama aklımda bir model olursa ona yönelik bütçe ayarlamaya çalışacağım ikinci el olsa da olur fiyat uygun olursa....

Bir de önün de amartisör olursa daha iyi olur sanırım, türkiye yolları malum bozuk yollar var....

5. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Amortisör en azından fazladan 1kg ağırlık demektir. Bence Sedat Bey'in önermiş oldukları gibi amortisörsüz modeller sizin için daha uygun olacaktır. Onlara ilave olarak Cannondale Quick ve Specialized Sirrus'u önerebilirim.

Küçük bir çanta yeterliyse her bisiklete bir sele altı veya kadro çantası takılabilir ancak pek birşey taşıyamazsınız.

massaget bunu beğendi.
  6. massaget

massaget Bisikletkolik

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Söylediğiniz modellerin fiyatlarına baktım 1500 tl üstü, sizce şu marka nasıl sizin söylediklerinize göre ağır kalır mı çok fark eder mi belki sıkı bir pazarlıkla nakit 1000 tl ye alabilirim....

http://www.erdoganlarbisiklet.com/a...ri/giant-2013-escape-2-bisiklet-17-19-21.html

Ve de şu marka ve model için ne dersiniz sizin önerdiklerinize göre nasıldır....

http://www.decathlon.com.tr/Fit-3-Yol-Bisikleti,PR-31052.html

Bu yazdığım iki model arasında hangisi dersiniz ve arada ki fiyat farkını ödemeye değer mi sizce....

7. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Sedat Bey'in ve benim önerdiğim modellerin ağırlıkları 10-11 kg arasındadır, sizin baktığınız Giant'ın da aynı aralıkta olması lazım. Donanım olarak da ufak farklılıklar olsa da hepsi birbirine yakın (giriş seviyesi için konuşuyorum, hemen hemen hepsinin daha yüksek donanımlı ve daha hafif versiyonları mevcut, ancak fiyatları da daha yüksek)

Btwin Fit 3 içinse ağırlığının 11,8 kg olduğu yazılmış, yani biraz daha ağır. Ancak gene de amortisörlü bisikletlerden ciddi derecede daha hafif, mesela şu bisiklet 13,5 kg civarında diye biliyorum:
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=991