Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

şehir-yol ayrımı

Konu, 'Kadrolar' kısmında ARJİN tarafından paylaşıldı.

1. ARJİN

ARJİN Aktif Üye

Seviye:
    piyasada yol/yarış ve şehir bisikletleri farklı tür bisikletler olarak biliniyor; ama kullanım arazisi asfalt olduğu için sürüş alanları ve tekerlek incelikleri aynı gibi. neyse asıl sorum:

şimdi ben bir kadro alacağım ama, şehir bisikleti toplamak için bi kadro bulamadım.
    şehir bisikleti toplamak istiyorum.

hangi tip bi kadro seçmeliyim, en yakın yol/yarış bisikleti olduğu için, onu mu tercih etmeliyim...

2. ARJİN

ARJİN Aktif Üye

Seviye:
    konu güncel

3. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Pek bilgili olmasam da fikir olması amacıyla bildiklerimi katarabilirim.
    her ikisinin de kullanım alanları asfalt olsa da amaçları farklı.

Yol bisikleti hız ve performans için.
    Tur/şehir bisikleti ise, adı üstünde uzun turlar ve şehir hayatında kullanmak için. Bazı tur bisikletleri açıları itibariyle yol bisikletlerine yakın olsalar da bir çok konudan farklılık göstermektedir. Bagaj takılıp uzun tura çıkılabilir, toprak yolda zorlamadan kullanılabilir.
    Aklında uzunturlar ve şehir içi kullanım varsa tur bisikleti senin ihtiyaçlarını daha iyi karşılayacaktır.

4. ali tekintüre

ali tekintüre Kıdemli Üye

Seviye:
    İllaki toplamak istiyorsan,işi ve piyasayı iyi biliyorsun umarım?Marka olarak alacağın uygun fiyatlı modeller var.İkinci el satanlar ve mağaza indirimli satışlarıda cabası.400 den başlayan fiyatlarla yeni alabilirsin.Ne dersin?

5. ali tekintüre

ali tekintüre Kıdemli Üye

Seviye:
    Ayrıca,unuttuğum konu:Yol bisikletini yarışmayacaksan kesinlikle unut.Başta yollar olmak üzere çekeceğin çok eziyet var çünkü..

6. serhat dura

serhat dura Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    ikinci elden bir şehir bisikleti alıpta baştan aşağıya kendi zevkine göre toplamak benim aklımda olan bir durum.. üstelik kolesksiyon değeri olan o kadar güzel eski bisikletler çıkıyorki takip etmek lazım.. sende eğer bu düşüncede olursan araştırmalarını bu yolda yapabilirsin ama kesinlikle yol bisikleti olmamalı bence

7. ARJİN

ARJİN Aktif Üye

Seviye:
    cevap yazan arkadaşlar, ilginiz için teşekkürler.

maksadım şehir içi gezintidir. sahil yolunda bisiklet parkurunu kullanmak, asfalt dışı arazide hoplama zıplama işlerine bulaşmadan mesafe kat etmek..

kesinlikle yarış gibi bi amacım yoktur.

hazır fabrikasyon bi bisiklet almak istemiyorum. piyasayı yeni öğreniyorum; az-çok kadro, markalar, fren-vites sistemlerini tanıyorum. sürekli yeni şeyler öğreniyorum.

tabii forumdaki bilgili arkadaşların görüşleri önemli.

şehir/tur bisikleti kadrosu araştırmalarıma rağmen bi başlık altında satan görmedim. hep mtb ve yol bisikleti kadroları satılıyor.

ikinci el de araştırıyorum ama boyum 1.75, kadronun da bana uyması gerekiyor. o yüzden birçok seçeneği eliyorum.

KONU HALA GÜNCELDİR. TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM.

8. ARJİN

ARJİN Aktif Üye

Seviye:
    güncel konu

9. ARJİN

ARJİN Aktif Üye

Seviye:
    konu güncel

10. Özgür Öztekin

Özgür Öztekin Üye

Seviye:
    Bu aralar ben de yol-şehir araştırdığımdan ve yol bisikletleri anlık patlayacak incelikte lastiklerle geldiğinden bir konuya özellikle dikkatinizi çekmek isterim.

Eğer kadro alıp toplayacak iseniz yol bisikletlerinin kadrolarının arka tekerleği kadro borusuna çok yakın olur çoğu 700x23 lük lastik kullanır, şehir içi bozuk yola toleranslı 700x35 likleri takamazsınız

MEsela bianchi SLR 100 ü inceleyin sırf 700*35 takılamadığı için ben vazgeçtim yoksa o fiyata çok ucuz sahibinden de 530 TL ye bile 1 aylık bisiklet var ama kadro tipi uymayınca sonradan değiştirmek dönüştürmek size daha maliyetli olur
    Bİlginize

11. ARJİN

ARJİN Aktif Üye

Seviye:
    bunu öğrendiğim iyi oldu. eyvallah hocam. ikinci el specialized yol kadrosu bulduydum, elemiş olurum bu nedenlerden.
    sizin bi fikriniz var mı hocam, direkt mtb kadrosunun üzerine mi bi şehir bisikleti inşa etsem acaba... çünkü piyasada hiç yok. trek 7.x ikinci el kadro denk gelirse anca.