Şehir veya dağ bisikletine karar verdim Seçeneklerden hangisi

kejrex

Aktif Üye
Tepki
11
Evet aslında yol bisikleti almak istiyordum ama bagajlı uzun yollarıda hesaba atarak şehir / tur veya dağ bisikletine fikir değiştirdim 1600 lira bütçem var . Normalde dağ bisikletinin gideceği yollara girmeyi çok düşünmüyorum , arazilere gireceğim ancak bunlar çizgisi çizilmiş hafif araziler olacaktır . Uzun yollarda 20 kilo bagajın olduğunu varsayarsak dağ bisikletinin fazladan 1-2 kilosu etki yapmaz diye düşündüm gönlümü çelen dağ bisikleti modelleride var çünkü . Aklımda tercihen V fren var ama fark yaratacak disk fren modelleri varsa onlarında tavsiyelerini bekliyorum .

Gelelim oluşturduğum listeye ek olarak vereceğiniz tavsiyeleri bekliyorum şu an kullandığım sedona 325 modelinden daha üst özellikli fark yaratacak modeller istiyorum ( Sedonadan memnundum ancak kadro boyunu tecrübesizlikle aşırı büyük aldım , almışken daha iyisini alayım diyorum ) .

(link)

(link) ( disk fren olması biraz korkutuyor )

(link)

(link)

(link) ( ilgimi çok çekti)

(link)

(link)

(link) (pazarlık yaparlarmı bilmiyorum eğer inerlerse istediğim fiyatlara )

Evet arkadaşlar uzun yol yapmayı düşünüyorum bu yüzden V fren istedim . Beni uzun yollara götürebilecek güvenilir rahat , konforlu ve en donanımlı bisiklet hangisi

Scudo

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
Disk fren neden korkutuyor anlamadım, ama yeni olduğunuz belli oyüzden direkt v frenli modelleri tercih etmenizi öneririm birde öncelikle sizin dağ değil şehir bisikleti bakmanız gerekyor. forumya yol bisikletiyle bile çok uzun yolla yapan arkadaşlar var bu sizin tecrübenize isteklerinize kalmış birşey ama bana soracak olursanız güzel bir şehir bisikleti sizin işinizi görücektir mesela sedona 300 gibi yada trek fx 7 serisi gibi

Yigit Kabadayi

Daimi Üye
Tepki
81
@ahmet çekmegeli
Hidrolik diskin kolay kolay hicbir sıkıntısı cikmaz. Korkmaniza gerek yok

Tepki
12
Bisiklet
Carraro
carraro sportive 230 -- 1650 tl ye aldım
daha once sedona 701 ile bir çok tur yaptım daha sonra uzun araştrmalar sonucu bu bisiklette karar kıldım bir incele istersen

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
İlk sıradaki bisikleti öneririm. Merida iyidir, V fren yeterlidir. İmkan varsa süspansiyonsuz maşalı alın.

kejrex

Aktif Üye
Tepki
11
@mesutkurucan Memnun musunuz eksileri artıları nelerdir

@Orhan Akarkut Sizce sedona 325 ' e fark yaratır mı ? yoksa daha düşük veya eşit bir model mi ? disk fren olmasa merida crossway 40 d almak istiyordum

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Crossway 20V, Sedona 325 ile aynı segmentte aşağı yukarı. Ancak kesin olan bir şey var, Merida'nın kadro ve bileşenlerinin kalitesi ve ömür boyu garantisi. Fiyat olarak da Crossway 400 TL civarında daha ucuz. İthal alacaksınız elinizi çabuk tutmanızı öneririm, kur artışında dolayı fiyatlar her an yükselebilir.

serkanoz87

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
serkan özdemir
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
uzun yol yapmayı asfalt zeminlerde biraz hızlı giderim dersen city al cararo 227 tavsiye ediyorum fiyatı özelliklerine göre çok iyi, ama ben uzun yol giderken şu patikaya gireyim, şu kıyıya geçeyim vs vs dersen de dağ bisikleti al,

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
Sedona 840 daha cazip gibi . Dağ bisikleti her ihtiyaca cevap veren komple bisikletlerdir. Seçtiğiniz bisiklette gayet güzel geldi bana .

kejrex

Aktif Üye
Tepki
11
@caesar Tavsiye için teşekkür ederim . BMW nasıl bir model ? Dağ bisikletleri söylendiği kadar yoruyor mu gerçekten ?

@serkanoz87 Yolculuğu dediğim gibi patika ( çizgisi çizilmiş yollarda ) yaparım . Balığa gitmeyide seviyorum giderken haliyle bozuk yolla ve taş çamurlu yerlerden geçmek zorunda olacağım .

@Orhan Akarkut 40D ile fiyat farkı hangi özelliklerden kaynaklanıyor acaba

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
20V V frenli, 40D disk frenli. Ayrıca 40Dnin grupseti ve komponentleri de bir üst seviye. 20 V sizin için yeterlidir başlangıç için, o kadar fiyat farkına değmez.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
İlk bisikletiniz ne? Dağ bisikleti dağ aslanıdır. Dağ-tepe binecek, hoplayıp zıplayacaksanız Allah! derim. Yoksa yazık o ağırlığı çekmeye.

Dağ bisikletlerini kesinlikle küçümsemem, hor görmem. Kullanım amacına bağlı olarak bisiklet türü tercih edilmeli. Bizde maalesef bisiklet deyince insanların aklına, genel olarak, arkası önü amortisörlü, kalın lastikli bisikletler geliyor. Sokaklarda çift amortisörlü, ağır dağ bisikletleriyle asfalt yolda gitmeye çalışan çocuklar görüyorum hep.

kejrex

Aktif Üye
Tepki
11
@Orhan Akarkut Sedona 325 , acemilikle kadro boyunu çok büyük aldım almışken biraz daha iyisini alayım diyorum . Uzun turlara çıkacağım patikalara vs dayanacak bir bisiklet düşünüyorum . Balığa çıkmayıda seviyorum bu yüzden hafif arazilere gireceğim ama dağdan hoplaya zıplaya inmeyeceğim . Uzun turlarda arkaya aldığın 20 kiloluk yükü düşünürsek dağ bisikletinin 2-3 kg daha ağır olması büyük sorunlar yaratır mı ?

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@ahmet çekmegeli Bmw bisikleti pek bilmiyorum açıkcası. Ama senin attığın linkteki bisikletin donanımı fiyatına oranla gayet iyi. Eğer markadan şüphen yoksa o daha mantıklı.

kejrex

Aktif Üye
Tepki
11
@caesar Yorumun için çok teşekkür ederim aradığım cevaplardan biriydi . Hiç anlamam donanımlardan fiyatına oranla iyiyse markayı araştırmaya başlıyayım :)

Sadece orta seviye bir dağ bisikletinin ilk tefa v fren kullandığını gördüm

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@ahmet çekmegeli bir de düşünürsen eğer salcano İnsomnia lara bak derim . Fiyat olarak 1400 falan sıfırı . Disk fren olması, iyi donanım kullanmaları ve rockshox maşa kullanmaları büyük avantaj.