Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehir ve Tur Bisikleti tavsiyesi

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında Turker.E tarafından paylaşıldı.

1. Turker.E

Turker.E Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar carraro 419 grunge dağ bisikleti kullanıcısıyım alalı 2.5 ay oldu fakat gittiğim turlar ve gideceğim turlar bana bu bisikletin uygun olmadığı kararını aldırdı..şehir ve tur bisikletine geçmek istiyorum...her pazar ortalama min -80 km yol yapıyorum...bütçem 1000 lira civarında aşağı yukarı....kafamda giant roam 1-2
    gibi modeller var...bu konuda deneyimli olan arkadaşlarımdan bisiklet tavsiyeleri istiyorum...lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

2. ATiCO

ATiCO Kıdemli Üye

Adı:
    Atakan K.
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  3. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kendi kullandığım bisikleti tavsiye edebilirim, şayet bütçeniz 800 lirayı geçemiyorsa. Salcano City Sport 24 VS. 800 TL altı bütçede en iyi şehir bisikletidir. Hergün kullanıyorum sıkıntı yaşamadım.

4. Turker.E

Turker.E Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
  5. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sedona 311 veya 321 alabilirsiniz. 311 kendi bisikletim ve çok memnunum tur için biçilmiş kaftan. Bugünde arkadaşımın 321'ini kullandım benimkine göre daha atik bir bisiklet fakat onda da oturuş pozisyonu biraz yatay. 311'in en sevdiğim yanı dik oturuş pozisyonu.

6. Serkan.Ç.

Serkan.Ç. Team Sky

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    bu kadar para vericekseniz trek lerin fx serisine de bakmanızı önerimim sanırsam ben bu seride karar kıldım şuan için para ayarlama durumuna geçtim ne kadar ayarlarsam ona görede alıcam fxten duruma göre bi serisinden

7. Turker.E

Turker.E Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İşin açıkçası maşanın kilitlenebilir özelliği olmasına dikkat ediyorum..çünkü kilitleme ile kilitlememe arasında bayağı fark oluyor...

8. MuhammedErkan

MuhammedErkan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kilitlenebilir maşa istiyorsanız GHOST Cross1300 modeli de düşündüğünüz modeller arasında mutlaka olmalı

9. Çağrı Akoğlu

Çağrı Akoğlu Üye

Seviye:
    Elinizde zaten bir mtb varsa sabit maşa bir bisiklet almanızı tavsiye ederim. Ben de bu sıralar sizin bütçeniz civarlarında bir şehir/tur hibrid bisiklet almayı planlıyorum , gidip gördüğüm ve okuduklarımın özetini yapmam gerekirse 1000 lirayı çok daha verimli harcayabilecekken Salcanoya yatırmanızı hiç bir şekilde tavsiye etmem. İkinci el olarak bir Specialized Sirrus, Scott Sub 30 , Trek Fx 7.3 veya sıfır olarak sabit maşalı; Scott Sub 40 , Trek Fx 7.2 , Sedona 321(açıları diğerlerine göre daha bir MTB'yi andırıyor), Giant Escape 1, Cannondale Quick 5 amortisörlü olarak ise Ghost Cross 1300, Scott Sportster , Trek Ds , Merida Crossway çoğunu canlı olarak gördüğüm bende hoş izlenimler bırakan bisikletler. Seçimlerinizi daha spesifik hale getirdikten sonra ufak tefek detaylarla karşılaştırıp eleyebilirsiniz kafanıza yatmayanları.

Mustafa ÖZKARA ve Gökhan Ö. bunu beğendi.
  10. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    mtb gayet guzel dual sport yapma imkani var.mtbde kalın lastik oldugu icin asfaltta hele yokuslarda zamp gibi yapısır.o yuzden sana itici gelmis olabilir. city sportda olabiliyor. slim teker takarak performansı dene istersen.asfalt icin slim tekerler var.istanbulda mtb ye slim takarak gayet cok hoş asfaltta seri gidiyorum.28 inc jant dusunuyorsan orası farklı.trek hybridde kullaniyorum.performansda abartılı fark yok.city sporttda alsan sana 28 inc janttan baska bi alternantif sunmucak.kadro yarıs bisikleti kadrosuda olsa.sonucta asfaltta en iyi performans yarış bisikletidir.carraro grunge 419 masası kitlenebilir olması lazım.kitlendikden sonra sorun yok.extra zevk icin masraf yapiyim diyorsan bilmiyorum.trek hybrid-cannondale-specialized-giant en cok city sport tarzi tutulan markalar.city sport tarzı istanbulda kullanan bayag var.yerli marka sedona özellikle mtb yi city sport tarzı slim teker takan gordum.salcona city sport-kron.

11. özençekçen

özençekçen Kıdemli Üye

Seviye:
    trek fx 7.2 biraz bütçenizi zorlayıp alabileceğiniz güzel bir model

12. Mehmet Sinan Güvenç

Mehmet Sinan Güvenç Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Giant - Escape 3 modeline de bakabilirsin. Oldukça iyi bisiklettir...

13. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,

Giant'ın Roam XR serisinin önceki modeli olan x-Sport'u (2009 X-Sport 0) kullanıyorum. Uzun turlara çıkmayı amaçladığım için bu bisikleti tercih ettim. Daha önce 26" sabit maşalı bir bisiklet mtb kullanıyordum. Size bu seriyi tüm uzun yol ve şehir şartları için öneririm. Ben hem asfalt hem de asfalt dışı (downhill şartları hariç) tüm bozuk yollarda gayet memnun kaldım. Kilitli olmak kaydıyla amortisörü ve hidrolik disk freni de aynı şekilde hem öneriyor hem de güvenle kullanıyorum.

Not: Herhangi bir polemik ortamı yaratmamak için "önerim" ve "memnun kaldım" ifadelerine dikkat çekmek isterim.

Kazasız ve keyifli turlar

five

14. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Başlık genel olduğu için yeni konu açmak istemedim.

Bende sonbaharda bisikletimi değiştirmek istiyorum ve parçalardan anlamıyorum;
    - Bütçe 1000-TL civarında olacak
    - Kilitli maşa ve V fren istiyorum

İşe gidip gelmek için her gün şehir içi en az 15km.yapıyorum.
    Forumdan okuduğum kadarıyla aşağıdaki modeller öneriliyor genelde;

Ghost CROSS 1300 http://www.bisikletcim.com/urun/ghost-cross-1300-28-.aspx
    Giant Roam 2 http://www.bisikletcim.com/urun/giant-roam-2.aspx
    Scott SPORTSTER 50 http://www.bisikletcim.com/urun/scott-sportster-50-28.aspx
    Merida Crossway 20 http://www.kackarbisiklet.com/tr/pr...&CID=14&PID=340&probrand=&prosize=&procolour=

Tecrübeli arkadaşların önerileriyle bu listeye ekleme ve çıkarma yaparak seçeneği 2-3'e kadar düşürebilirsem boy, fiyat, görünüm, renk gibi kriterlere bakarım diye düşünüyorum.

Teşekkürler.

15. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Ben olsaydım; 1000 TL'yi aşamıyorsam Salcano City Sport 27 VS alırdım, 1500'e kadar çıkabiliyorsam Trek FX 7.2 alırdım. Kesinlikle zevk ve tercih meselesidir. Size sadece, satın almadan önce kesinlikle denemenizi öneririm. Gerisi size kalmış. Şimdiden hayırlı olsun.

16. Nüvit Becan

Nüvit Becan Üye

Seviye:
    Bianchi Guipagoya Continental Sport lastik uygulaması yaptım,bisikletin yoldaki akışı çok değişti. bu havalarda hiç olmazsa rahat rahat biraz süratli sürmek istedim. Bu bisikletide şehir içinde dolaşmak için öneririm. En zor an budur zaten onca ürün var,öneriler sürü ile,insanın kafasının karışıyor ,kolay gelsin.Yüreğinin sesini dinle :)))

17. hanifidemirel

hanifidemirel Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    27 vs ile uzun yollar rahat olur mu? çeşme- bodrum turu yapmak gibi bir düşüncem var da.

18. Turker.E

Turker.E Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    salcana city sport 10 modelini aldım ve biraz modifiye ettim...komple çekiş sistemini slx yaptım...göbekleri novatech sb711 oldu...inanılmaz hoşuma gidiyor...120-130km günü birlik turlar yapıyorum bana mısın demiyor...

19. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    şehir-tur bisikleti seçimi yaparken öncelikle önü amortisörlü veya sabit maşalı olarak seçiminizi belirlemelisiniz.