Şehir Tur Biskleti 600-1500 TL arası Tavsiyelerinizi Esirgemeyin Lütfen

Tepki
0
Arkadaşlar Merhaba; Araştırmalarım sonucunda birbirine yakın bir kaç marka arasında kararsız kaldım. Tavsiyeleriniz seçimime ışık tutabilir.
Ortak Özellikleri 28 Jant olması, Amartisörlü olması, Aksesuarlı olması

Kron Tourer 21 V -> 619TL - Shimano TX 35 (arka) - Shimano TX 50 (Orta) - CST (Lastik) -
Carraro 804 ELİTE MAN -> 729TL - Shimano Altus -
CORRATEC HARMONY -> 1600TL - SHIMANO DEORE (Arka) - SHIMANO ALIVIO (Orta) - CONTINENTAL TOWN RIDE (Lastik)
WHISTLE YUMA MAN -> 1280TL - SHIMANO DEORE (Arka) - SHIMANO DEORE (Orta) - SCHWALBE (Lastik)
Bianchi Miles -> 990TL - Shimano Alıvıo (Arka)
Focus Wasgo TS 4.0 -> 1600TL - Shimano Acera (Arka) - Shimano Acera (Orta) - CONTINENTAL (Lastik)
Ghost Trekking 1300 -> 1350TL - Shimano Altus (Arka) - - SCHWALBE (Lastik)
Salcano LONDON -> 1373TL - Shimano Deore (arka) - Shimanı Alvio (Orta) - CONTINENTAL (Lastik)

Bisiklete ayıracağım bütçe en fazla 1500 olabilir. Benim için önemli olan evden işe işten eve yolculuk. Çoğunlukla asvalt, genelde kaldırım ve Parke yol, 1 km ye yakın stabilize yol. Günlük 40 km ye yakın bir yol yapacam. Rahat olması, beni yormaması ama istediğimde de hızlı gidebilmem gerekiyor. Yukardaki bisikletlerin hepsini gittim gördüm. Ençok hoşuma giden Whistle Yuman man oldu. Ancak üretiminin durdurulmasından dolayı kendime göre kadro bulamadım. Salcano nun donanımı iyi ancak kadrosu ve ekipmanı çok iyi gelmedi. Çok fazla hızlanma ve yavaşlama hareketim olacak. Genelde trafik içinde kullanacam. Çok sık vites değiştirerek pedal hızımı sabit tutmaya çalışırım. Lütfen tavsiyelerini esirgemeyin. Tecrübelerinize ihtiyacım var.

Teşekkür ederim.

Scudo

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Çok fazla hızlanma yavaşlama yapılacaksa, yol durumu da dikkate alındığında düz maşalı bir model seçmeniz daha doğru görünüyor. Vites olarak 8'li ruble 24 vites ara hızlanmalarda ihtiyacınız olan oranları daha iyi karşılayacaktır. Mümkünse Acera ve yukarısı ihtiyacınızı karşılar. İşe giderken kullanacağınıza göre daha dik oturuş sağlayan modelleri düşünebilirsiniz. Mutlaka çamurluk ve bagajı olmalı diye düşünüyorum. Lastik olarak 700 x 35 uygun olacaktır.
Ayrıca 7 vitesli katlanır bisikletleri de düşünebilirsiniz. Hem sürüşte şehir bisikleti performansından çok aşağı kalmıyorlar hem toplu taşıma araçlarına binebiliyorsunuz. Hava şartları gün içinde bisiklete binmeye izin vermeyecek kadar değişirse toplu taşıtlara binebilirsiniz.Dahonlarla dünya turları yapılıyor incelemenizi öneririm.
Bu yazdıklarımı bisikleti ulaşım aracı olarak kullanacağınızı öngörerek yazdım amaç sopr ve tur olunca tespitler değişebilir.

aertan

Daimi Üye
Tepki
140
İsim
ali ertan noyan
Bisiklet
Ghost
forumun ikinci el bölümüne de bakın.
ben trek aldım 0, ama şimdi ki kadar forumu okumuş olsaydım 2. el specialized sirrus sport alırdım, çok beğeniyorum bisikleti ama hiç kullanmadım.

Tepki
5
SEDONA 341 (2012) - (link)
http://kackarbisiklet.com/tr/thumbnail.asp?img=/upload/data/images/bisiklet/sedona/341.jpg&width=900

Kadro: 6061 Al.
Maşa: RST Neon RL
Fren Takımı: Sram ELIXIR 1
Vites Kolu: Shimano Acera 9 SL-390
Vites Ön: Shimano Acera 9 FL-390
Vites Arka: Shimano Acera 9 RD-390
Ayna Kol: Shimano Acera 9 FC-391
Zincir: YBN SC-9
Ruble: Sram PG-950
Jant: Tughra
Vites Sayısı: 27
Furş: Neco 142