Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehir/Tur Bisikletine, MTB Pedalı

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Özgür K. tarafından paylaşıldı.

1. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bisikletim, Trek 7.2. Üzerinde ki pedallardan birisi çıt çıt şeklinde ses yapıyordu bu ses gittikçe arttı ve artık devamlı geliyor. Bisikletçiye sordum. değiştirmem gerektiğini söyledi. Pedalın köşesinden tutup sarstığımda sabit durmuyor. Hafif bir şekilde sol-sağ yapıyor, bu sebeple sanırsam değiştirmek zorundayım.

Soracağım şey şu. Şimdilik SPD almayı planlamıyorum, sağlam bir düz pedal alacağım ancak çok para da vermek istemiyorum.

Almayı düşündüğüm pedal bu linkte

ve burada

Açıklamalarda MTB-BMW için olduğu yazıyor, bunu seçme nedenim bir benzerini tanıdığım bir abi kullanıyor ve gayet memnun. Araçlar yakın geçtiğinde anlık olarak pedallar kaldırıma çarpabiliyor bu sebeple hemen eğilmesin, sağlam olsun istiyorum, ne dersiniz ? Bu pedallar benim bisikletime uyar mı ? Ve bu pedalı tavsiye eder misiniz ?

2. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Daha önceden kalpiyeli pedal kullanıyordum, uzun sürüşlerde ayakkabının ucu yumşaksa tırnaklara ve parmaklara baskı yapıyor ve bir süre sonra rahatsız etmeye başlıyordu, kalpiyesiz kullanınca da pedala bir süre sonra ayağın tam ortasıyla basmaya başlıyorsun ve bu da yanlış kullanım oluyor.
    Şimdi platform pedal kullanıyorum, üstü vidalı gibi ayakkabı hiç kaymıyor ve geniş bir alana bastığım için de ayak tabanının ortasına kaymıyor.
    Dezavantajı ise diğer pedallara göre ağır ve bisikleti ittirirken büyük olduğu için ayağınızın arkasına çarpabiliyor, dikkat etmek gerekli.

Özgür K. bunu beğendi.
  3. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  4. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Teşekkürler, yeterince spd araştırması yaptım fakat bu pedal ile ilgili birkaç olumsuz yoruma denk geldiğimden vazgeçtim. Ayrıca kullanırken de spd ile kullanımda devamlı pedalı çevirip spd yüzeyini bulmak çok rahatsız edici oluyormuş, bu sebeple düz pedal alacağım.

Eser Bey, teşekkürler. Fotoğrafını eklediğiniz pedal, ilk mesajda almayı planladığım pedalın son derece benzeri zaten, adı platform pedal oluyormuş öğrenmiş oldum. Sanırım sizin bisiklet de Trek fx serisinden, yani uyum sorunu da olmaz, kullanılabilir.
    Çarpma konusunda da, bisikleti ne zaman ittirsem devamlı pedala çarpıyorum zaten :) sorun olmaz.

O halde bir çift platform pedal alacağım, memnun kalmazsam bir süre kullanır satarım, uyum sorunu olmadığı sürece sorun olmaz.

Marka/model tavsiye eden olursa, tavsiyelere uyabilirim. Olmazsa biraz araştırıp ebay üzerinden görünümü hoş bir pedal alacağım.

5. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yorumlar ne üzerineydi Özgür Bey? Merak ettim açıkçası, çünkü bende mevcut ve kullanmaya başlamadım. Ona göre önlem alalım. :p

6. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Özel mesaj gönderdim.

Bir sorum daha var, acaba spd pedal ve yanına platform alsam, 3-4 ay boyunca spd ayakkabı olmadan, yalnızca platform ile kullanabilir miyim ? Ayağımı rahatsız eder mi? Yada başka bir soruna yol açar mı ?