Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehir-Tur Bisikleti

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Çağdaş KARAKAŞ tarafından paylaşıldı.

1. Çağdaş KARAKAŞ

Çağdaş KARAKAŞ Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar şehir tur bisikleti almak için araştırmalar yapıyorum.Bütçem en fazla 1250 lira.Aklımda Cannondale quick 5 ve Whistle Guipago 1160 var.Ama şeklinden dolayı Guipago daha çok hoşuma gidiyor.Sizce bu ikisinden hangisi alınabilir veya bu bütçe dahilinde sizin önerileriniz nelerdir?Şimdiden teşekkürler.

2. önder ismailoğlu

önder ismailoğlu Yeni Üye

Seviye:
    Tabiiki connandale. Selesine oturduğunda farkı göreceksin.

3. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Cannondale Quick 5 Modelinin kadrosu çok hoşuma gidiyor açıkçası. Çok sade ve güzel. Ben olsam Cannondale alırdım fakat bu yorumum sadece tipi hoşuma gittiği için :)

4. Dinçer Kemer

Dinçer Kemer Yeni Üye

Seviye:
    Şehir içinde kullanacak sağa sola gidecekseniz: 1- Çalınınca çok üzülmeyeceğiniz bir bisiklet alsanız daha iyi olur. Bende bianchi espirit var mesela. Çalınırsa üzülürüm ama kahrolmam. Zaten ikinci el aldım.
    2- Şehir içinde kullanımda bisikleti sağa sola dayıyorsunuz, kenara köşeye kitliyorsunuz. Bu da bisikleti daha çabuk eskitiyor.
    3- Trafikte mecburen belli bir hızda ve agresiflikte kullanabilirsiniz. O yüzden kalite farkı pek hissedilmez. Dediğiniz bisikletlerden arkadaşlarımda var. Zaman zaman biniyorum. Trafikte dur-kalk gidilince aradaki fark anlamsızlaşıyor.
    Bu nedenle bianchi ya da salcanonun 28 jant ince teker 800 tl lik bisikletlerinden de alabilirsiniz diye düşünüyorum.

5. Çağdaş KARAKAŞ

Çağdaş KARAKAŞ Yeni Üye

Seviye:
    Oturduğum yerden şehir 15 km.günlük topam 30 km yol yapıcam bu bisikletlerden birini alırsam o zaman da fark hissedilmez mi?

6. Deniz K.

Deniz K. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Farkedeceğinizi sanmıyorum,bu tarz bisikletlerde aradaki farklar afaki değildir,eğer varsa aradaki farkı anlamanız için oldukça deneyimli olmanız gerekir,bu da zamanla olur,fark dediğimiz şey amatörler için psikolojiktir,bütçenize uygun beğendiğiniz bisikleti alın derim.

7. Özgür Kaan SİREL

Özgür Kaan SİREL Aktif Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    sedona 321e de bakmanızı tavsiye edebilirim. ikisinden biri derseniz sanırım cannondale nin adı olduğu için onu alırdım. özellikleri nedir bilmiyorum ama.

8. Doğukan KARBAL

Doğukan KARBAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yav o kadar harcama yapmayın. Alın 2010 model Sedona 321. Üzerinde ki companent değişir olmadı. Fıstık gibi bisiklet. 2011 kadrolar hiç güzel değil. :)

hakan aydın55 bunu beğendi.
  9. Çağdaş KARAKAŞ

Çağdaş KARAKAŞ Yeni Üye

Seviye:
    Peki yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar :)

10. Kadir.Celik

Kadir.Celik Forum Demirbaşı

Seviye:
    Drag modellerine baktınız mı? Ben de araştırırken şu modele takıldım, Drag Cruiser TE modeli daha yüksek donanımlı. Forumda bu bisikleti kullanan arkadaşlar var mı?

11. Dinçer Kemer

Dinçer Kemer Yeni Üye

Seviye:
    Aradaki farkı hissetmezsiniz. Sadece bazı modeller çelik bazıları aliminyum kadrolu. illa hafif olsun derseniz aliminyum kardolulara bakın. bianchi ve salcanoda var.
    Bence şehir içinde sedonaya bile gerek yok.
    Bisikletler arasındaki kalite ve donanım farkı arazide, şehirlerarası uzun turlarda belli olur. dağa taşa sürmeyeceğiniz, şehirde çaldırma olasılığı ile gezeceğiniz bir bisiklet için o kadar para vermeye gerek yok. Bianchi discovery 650 lira mesela.
    Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi her şey pisikolojik. Donanım ve kaliteyi çok takmaya gerek yok. Bacaklar götürüyo bisikleti. Donanım değil

Kamil BULUT bunu beğendi.
  12. Okan Örs

Okan Örs Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Merhaba,
    Açıkçası şu aralar bende bir şehir bisikleti almak üzereyim.Trek 2011 kampanyası için bir haftadır ikinci bir kişi bulamadığımdan fx 7.2 ye de 1500 lira vermek hiç içimden gelmiyor 1100 liraya alabilmek varken.Bende dolaştığım ve fiyatta esneklik göstermeyen treklere bir alternatif olabilir mi düşüncesiyle cannondale quick 5 e yöneldim.Çünkü yaklaşık 1000 liraya alınabiliyor.kilosu 11.5 gibiymiş sanırım.Fx 7.2 ile sizce kıyaslanabilecek bir segmentte mi?
    Forumda hiç yorum yapabilecek kullanıcısı var mı?(Hoca birgün ağaçtan düşmüşte bana doktor değil ağaçtan düşen birini bulun demiş ya:p )
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

adem er bunu beğendi.
  13. Çağdaş KARAKAŞ

Çağdaş KARAKAŞ Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar tavsiyeleriniz doğrultusunda bi kaç model araştırdırdım.Birde eklemeyi unuttuğum bisikletin yokuş performansının iyi olması gerekiyor cünkü bayağı yokus cıkmam gerekiyor.Bunlardan hangisini tavsiye edersiniz: Salcano 23 VR , Bianch Time Out , Bianch Nero , Carraro Azimut 21V

14. adem er

adem er Kıdemli Üye

Seviye:

sizinle bu trex F2 konusunda görüşmek isterim... aynı bisikleti almayı düşünüyorum...

15. Cihat Özinan

Cihat Özinan Aktif Üye

Seviye:
    sedona 321 kullanıyorum.ve öneriyorum.işini fazlasıyla görecektir.

talat büyükbayram bunu beğendi.
  16. adem er

adem er Kıdemli Üye

Seviye:
    ben de trex fx 7.2 bir bisiklet almak istiyorum. indirimden birlikte yararlanabiliriz.

17. adem er

adem er Kıdemli Üye

Seviye:
    ben de trex fx 7.2 bir bisiklet almak istiyorum. indirimden birlikte yararlanabiliriz.

18. celalettin turan

celalettin turan Yeni Üye

Seviye:
    Aralarında çok büyük fiyat farkları yok. Alabildiğin ve hoşuna giden en iyisini almaya çalış bence.

Sonradan keşke onu alsaydım deme...

19. a.rezak inal

a.rezak inal Üye

Seviye:
    bence,Whistle Guipago 1160 donanım ve fiyat performans olarak daha avantajlı.söylediğiniz fiyat aralığı için sıfır düşünüyorsanız en iyi tercih olacaktır.Ayrıca ''donanım farketmez,bisikleti bacaklar götüyor.'' demek,mersedesle şahin arasında fark yok ikisinide benzin götürüyor,demekle eşdeğerdir.bir de çalınma ihtimaline karşı pahalı bisiklete ne gerek var diyenler var.bu da deprem ihtimaline karşı çadırda yatmaya benzer.tabi ki kaliteli bisiklet kendi kendine giden bisiklet değil,zaten öyle olmasının bir anlamı da yok.önemli olan,parçaların işleyişi,dayanıklılığı,sizi yolda bırakmaması ve uzun zaman kalitesini koruyabilmesi.karar sizin

20. Kürşad Erkaya

Kürşad Erkaya Üye

Seviye:
    Yeriniz de olsam ve bütçem 1250 olsaydı scoot sportster 40 alırdım