Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehir/Tur Bisikleti Yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Hasan Ç. tarafından paylaşıldı.

1. Hasan Ç.

Hasan Ç. Kıdemli Üye

Adı:
    Hasan
    Seviye:
    İyi Akşamlar Cümleten,

Aranıza yeni katıldım. Şehir bisikleti almak istiyorum Ama kafam baya karışmış durumda :) Bütçem en fazla 1300 tl Carraro sprtv 224 bana çok uygun ama rengi ve kadro görünümü hoşuma gitmedi.

Diğer seçenekler : Sedona 300
    Sedona 410
    Kron tx 300
    Mosso Legarda 1624

Araştırdığım kadarıyla bunları görebildim. İlk bisikletim olacak. Başka Tavsiye ve önerileriniz olursa çok sevinirim.

2. Heraklia

Heraklia Aktif Üye

Adı:
    Sertan Atalay
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    İnceleme - Sedona 410

sedona 410 kullanan çok. Memnun olmayan yok gibi. Yukarıdaki linkte ayrıntılı incelemesi var.

3. yb672501

yb672501 Üye

Adı:
    Erdem
    Seviye:
    Hocam bu konu hakkında forumda bir sürü konu var . Biraz gezinirseniz görebilirsiniz :) Bende sedona 410 düşünüyorum ama şimdilik bütcem yok.Banada forumda önerildi . Kullananlar memnun gözüküyor . Eğer alırsanız resimlerini bu konu altına paylaşırmısınız ?

4. olricom

olricom Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bence ikinci el bisiklete yönelebilirsiniz.Yakın bir zamanda bende bisiklet sporuna başladım çok araştırdım bu forumu başka yabancı forumları 2010 model temiz güzel deore setli bir trek fx 7.2 aldim 850 liraya kadro desen kaliteli vitesler desen kaliteli on numara bisiklet.Üzerine de 45 liralik kask 9 liralik matara kafesi 25 liraya telefon koyabileceğin bir kadro ustu canta 60 liraya ışık set 20 liraya da eldiven alıyorsunuz güzel bir şekilde bu spora kabaca 1000 liraya başlıyorsunuz.Hayırlı uğurlu olsun benim şahsi fikrim 0 bisiklet parası daha çok olan için hayırlı forumlar dilerim umarım aydınlatıcı olmuştur.

Sent from my m2 note using Tapatalk

Hasan Ç. bunu beğendi.
  5. yb672501

yb672501 Üye

Adı:
    Erdem
    Seviye:
    hocam aslında bende 2. el almak isterdim ama bisikletten anlamıyorum. Problemli ürün satarlarsa anlamam . Nelere dikkat etmek gerekiyor

6. Hasan Ç.

Hasan Ç. Kıdemli Üye

Adı:
    Hasan
    Seviye:
    @olricom @yb672501 Teşekkürler. Bence de 2.el mantıklı ama Kayseri de yaşıyorum. Kayseri içinde görüp de alabileceğim bana uygun bisiklet yok. Diğer iller için de görmeden almaktan çekiniyorum açıkçası.

7. olricom

olricom Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Aşama aşama anlatmak gerekirse

1)Muhabbet
    İlk önce kişinin konuşma tarzına kişiliğine önem verin.Ben esnaf bir ailede büyüdüm malın ücreti kalitesi durumu konuşulur, önce sohbet edin her alışveriş bir dostluktur.

2)Kadro
    Kadronun herhangi bir yerinde kaynak pas var mı?Kadroda içinize sinmeyen en ufak bir şey varsa o bisikleti almayın almak içinde kendinizi zorlamayın renklere desenlere kaptırmayın kendinizi,çizikler varsa da başlamış olan bir alışverizi bozmayın onemli olan kadronun durumu kadro boyasinin degil.

3)Vites
    Bisikletin üzerine bir çıkın 15 dakika 20 dakika vites geçişlerini deneyin zaten viteste bir sorun varsa az çok anlarsınız.

4)Lastik
    Lastik izlerine bakın çok siliklik yoksa kafanıza takmayın varsa da indirim talep edin bence alışverişi bozmayın.

5)Ses durumu
    Bisikleti birkaç kez kaldırıp yere vurun anormal bir ses var mı dinleyin.

Ayrıca tek bisiklet almaya gitmeyin yanınızda az cok anlayan biri daha olsun ki sizin gözden kaçırdığınız bir şey olursa görsün uyarsın sonuçta bisiklet alan heyecanli olan taraftır.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.Ben bunları bu forumdan ve babamdan gördüğüm ticaretten öğrendim umarım yardımcı olabilmişimdir hayırlı keyifli pedallamalar nasip olsun inşallah.

Sent from my m2 note using Tapatalk

yb672501 bunu beğendi.
  8. yb672501

yb672501 Üye

Adı:
    Erdem
    Seviye: