Şehir/tur bisikleti tavsiyeleri

Tepki
21
İsim
Muhammed enes Güneşli
Bisiklet
Bianchi
@klsemirhan Hidrolik fren sistemi hiçbir zman bir eksi olmamıştır. Duruş mesafesini oldukça azaltır, trafikte ilerlerken bisikletine güvenebilirsin. Hidrolik fren v-frenin aksine daha uzun dayanır ama bozulduğunda tamir etmesi diğerine göre çok daha zor ve pahalıdır.
Hıza gelirsek hızda birçok etken rol oynar; ağırlık, aerodinamik, lastik tipi, süspansiyon, vites sayısı... vb. Tur bisikletlerinde önemli olan hız değildir, devamlılıktır. Sen aynı tempoda saatlerce çevirirsin pedalları ve de yorulmazsın. Ama kısa mesafede sürmek istiyorsan hız yapabilirsin, tur bisikletleri 20 kg civarlarında olmalarına rağmen hantal değildirler. Ama eminim bisikleti aldığın zaman bisikletinin daha uzak yerlere gitmek istediğini anlayacaksın.

Scudo

klsemirhan

Üye
Tepki
0
@enes_gunesli abi diyorum büyük ihtimal benden büyüksün mantığıyla . Bana verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim . Son olarak daha iyi anlatmak için şunu söyleyeyim ; bisikleti mahalle de kullanıcam en fazla şehir içinde turlarım arada otoban felan . Son sorum hareket için en uygun bisiklet tipi böyle merdiven inmek için felan bide bu önerdiğin bisiklet gibi 2 3 tane daha önerirsen çok sevinirim . Herşey için teşekkürler

@enes_gunesli abi biliyorum çok soru sordum ama neden Salcano city explorer 30 V Değilde 20 MD ALIYIM

Tepki
21
İsim
Muhammed enes Güneşli
Bisiklet
Bianchi
@klsemirhan Senden fazla büyük değilimdir sadece bu sporu seviyorum ve ilgi alanım. Dediğim gibi buralara en uygunu şehir bisikletidir ama millet ucuz diye gidiyor dağ bisikleti alıyor, sonuçta yanlış seçim. Bisiklet olarak kron un şehir ve yol bisikletlerine bakabilirsin uygun ve kaliteliler. Biraz daha pahalılar ama bianchinin touring serisine de göz atabilirsin. Carraro lar oldukça pahalı ama parasını da hak eder. Umarım aldığın bisikletle mutlu olursun.

@klsemirhan o da fena değil fren sistemi değişmiş çoğu özelliği aynı hangi fren tipini seviyorsan ona göre tercihini yap.

Tepki
21
İsim
Muhammed enes Güneşli
Bisiklet
Bianchi
@klsemirhan Önemli değil internette bunun daha fazlası da var, ben sadece senin iyiliğin için sana derleyip topladım lafı mı olur. İyi forumlar.

xman

Üye
Tepki
28
Merhaba arkadaşlar foruma yeni kayıt oldum. Bisiklet konusunda bir bilgim yok birkaç gündür forumda okuduklarımla bir yere varamadım. Spor yapamadığımdan kilo vermek hayatıma biraz sporu dahil etmek için işe bisikletle gidip gelmek istiyorum oturduğum şehir Muğla / Dalaman düz bir yerleşim yeri şehrin içi kilit taşlarla kaplı, işe gidip gelme yolum ise çoğunlukla asfalt yol 1.70 boyun da 86 kg ağırlığındayım. Bu bilgiler doğrultusunda bir şehir bisikleti almaya karar verdim. 1800 tl ye kadar bir şehir bisikleti almayı düşünüyorum tavsiyelerinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var. Teşekkürler.

mertznc

Daimi Üye
Tepki
471
Bisiklet
Ghost
@xman
(link)
(link)
(link)
(link)
Bu bisikletleri tavsiye ederim

xman

Üye
Tepki
28
@mertznc tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. paylaştığınız bisikletlerde disk fren kullanılmış bu frenler v frenlere göre daha mı kullanışlı daha mı güvenlikli arıza ve sorun çıkarması açısından avantajları dezavantajları nelerdir.teşekkürler

Tepki
0
İsim
Tunahan
Bisiklet
Carraro
Selamunaleyküm 2014 model temiz giant roam 1 hidrolik disk 27 alivio grupset vites sizce 1000 lira versem mi temiz bisiklet değer mi? Acil bakınız satsam nekadar eder tahmini?

Dosyalar

mertznc

Daimi Üye
Tepki
471
Bisiklet
Ghost
@xman bana sorarsaniz ille de disk fren olsun diye bir takıntınız yoksa disk frene verceginiz farkla aksesuar alabilirsiniz. Disk fren daha konforlu ve daha guvenlidir Ama arada daglar kadar fark yoktur. V fren bakimi kolaydır. Pabuc eskidimi degistirirsiniz. Disk fren daha zahmetlidir. Tercih sizin :)

@Alparslan23 binmek amacli aliyorsaniz fiyatı makul ama gormeden almayin derim. Satmak icinse ne kadara satilir bilmiyorum

Tepki
0
İsim
Tunahan
Bisiklet
Carraro
@mertznc gördüm bisikleti temiz 50 km yapmış biraz surerim ama satarkende zarar etmeyeyim diyorum

mertznc

Daimi Üye
Tepki
471
Bisiklet
Ghost
@Alparslan23 dedigin gibi 50km yapmissa zarar etmezsin kesinlikle 1000tl ye alabiliyorsan hic kacirma derim. Guzel bisiklet.

ASAP Rocky

Aktif Üye
Tepki
54
Bisiklet
Carraro
Tur bisikleti düşünen varsa sedona 420mi satıyorum

PickleRick

Üye
Tepki
0
Merhabalar. Bisiklet sürmeyi bilmiyorum. Eksikliğini hissediyorum, bisikletle dolaşma fikri hoşuma gidiyor. Evin yakınında sürebileceğim bir park var orada öğrenmeyi hedefliyorum. Nasıl bir bisiklet önerirsiniz? (Kiralama vs. yapabileceğim bir yer yok, almak tek çare kaldı.)

Azzi514

Üye
Tepki
11
İsim
aziz
Bisiklet
Salcano
@enes_gunesli Eyvallah da. Ben işe gidip geliyorum.Mtb kullanıyorum şuan fazla yoruluyorum,günde 15 km felan yapıyorum.Hergün gidip geliyorum.26 jant küçük geliyor bana seleyi en yüksekte tutuyorum.Bianchi touring alayım o zaman teşekkürler.

boyum 1.83 bacak boyum 90cm felan touringlerden hangisini önerirsin.

Evertayn

Üye
Tepki
4
İsim
Tarık
Arkadaslar İstanbul'da şehir içinde rahatca heryere gidebilecegim kaliteli fakat bütçemi cok asmayan bir bisiklet almak istiyorum onerilerinizi beklerim :)

Merthannn

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Lapierre
Arkadaşlar herkese selamlar yaklasık 6 ay once aldıgım salcano cs40 bisikletimi daha iyi bir bisiklete geçmek için sattım fakat şu anda bir çok model arasında kararsız kaldım.
Sorum şu ; 3000 tl civarı önerebileceginiz bisiklet modelleri nelerdir ?
Şimdiden teşekkür ederim :)

• Beğen
Tepkiler: MalatyalıND

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
Merhabalar,

Uzun turlar için tur bisikleti bakıyorum. Diğer ekipmanlarım büyük ölçüde var, yaşım 38, boyum 1.72. Bütçe max 1500 TL olarak düşünüyorum sadece bisiklet için. Tavsiyelerinizi paylaşırsanız sevinirim (not: arıza yapma ihtimali düşük de olsa, tamiri sıkıntılı olabileceği için hidrolik fren değil V-frenli bir bisikleti tercih etmek daha mantıklı gibi geliyor.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: bitinya_s