Şehir/tur bisikleti tavsiyeleri

AYKNGKC

Üye
Tepki
6
İsim
Fatih Aykan Gökçe
Bisiklet
Carraro
@Serkan.Sezer

Markalar içerisinde pek bi seçenek yok aslında Giant Escape 2 yada Rx3 gibi modeller olabilir Merida Crossway 20 V yada 40 D var , Carraro çok dikkatimi çekiyor Sportive serisinden bütçeme uygun olanla başlayıp ilerde daha iyi bisikletlerle yükseltsem mi diyorum çünkü kilo oranıma baktığımızda bu benim için form ve kondisyon için başlangıç olacak çok prof bişi değilde başlangıç seviyesinde ama iyi markalarla 1200 TL bile versen değecek ürünlerle başlamak istiyorum.

@Pharmacist1649
Sedona ve Salcano hiç düşünmüyorum fakat inceleyeceğim önerinizi çok teşekkürler.

@Serkan.Sezer
Biraz daha açabilirmisiniz neden 9 lu ruble ne işime yarar teşekkürler.

Scudo

Serkan.Sezer

Komedon
Tepki
227
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ruble yani arka dişliler. 9'lu olması size kullanabileceğiniz daha daha fazla vites oranı sağlayacaktır, formsuzluğunuz da göz önüne alındığında başlarda daha rahat edeceksiniz. 9'lu sistemler genelde daha kaliteli bir çalışma sağlayacağı için daha az sorun yaşayacaksınız vites sistemiyle ilgili, yeni başlayan için sorun demek yaptığı işten soğuması tehlikesi anlamına gelir ki daha tam olarak başlamadan kimseyi soğutmak istemeyiz.

MalatyalıND

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Bianchi
@AYKNGKC Carraro Sportive 327 olabilir. Daha uyguna Bianchi Touring 827 olabilir. İkiside benzer bisikletler bir tek arka aktarıcıları ve maşaları farklı.

slhkrt10

Üye
Tepki
0
İsim
Salih
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar,
Yeni bisiklet alacağım 1500 lira bütçem var . Carraro sportive (link) mod. alacaktım renk beden bulamadım , accellshop fabrikaya sordu elimizde kalmadı demişler. Bulduklarım da fiyatta hiç indirim yoktu. Daha sonra indirimli whistle quipago 1727 2017 model buldum indirimdeyken 1590 TL ye aldım , ağırlık ve renk düşündürdü renk çok sorun değil dedim aldım, bisiklet daha gelmedi kargolanmadı daha. Daha sonra Mosso legarde 1727 2017 dikkatimi çekti bu modeli mi alaydım dedim. Fiyat 1500 bandında kartla alacağım için indirim yapmıyorlar.
Whistle modelinden memnun olur muyum ? Whistle markasının Türkiye de tercih edilmemesinin nedeni nedir acaba ? Siz olsaydınız ne alırdınız ?

ASAP Rocky

Aktif Üye
Tepki
54
Bisiklet
Carraro
@slhkrt10 markaya takılma bence alacağın bisikletin önce kadrosuna yani kaç kg sağlammı ona bak daha sonra üstündeki ekipmanlara vites seti, frenler, jant, lastikler hangisinde + daha fazlaysa onu seç. Örnek vermek gerekirse bir bisiklet 15kg acera setle satılıyor bir bisiklet 13kg altus setle satılıyor ben olsam altus olanı alırım çünkü 2 vites seti arası neredeyse fiyat farkı yok ama kadrolar arası fark muazzam

AYKNGKC

Üye
Tepki
6
İsim
Fatih Aykan Gökçe
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar çok teşekkürler son noktayı koydum bugün gittim bayisinden carraro sportive 225 modelini aldım indirimde yaptılar güzel rakama aldım.Benim için başlangıç olarak iyi olacağına kanaat getirdiğim bir bisiklet olduğuna inandım bisikleti görüp binince mutlu etti yani.İlerde hepimize daha iyileri nasip olması dileğiyle.Çok ilginç bir şekilde bana Small beden oldu size 46 yada 48 olması lazım, M çok büyük geldi bende anlayamadım ama bisikletten anlayan arkadaşlarım 28 jant olmasından dolayı bedeni Small yeterli olmuştur dediler uygun olduğunu binince bende hissettim.Bu konuyla ilgili yorumlarınız nedir merakla bekliyorum.Bisikletin görsellerinide yarın paylaşmak isterim aranıza katıldım diyebilmek için.İyi günler dilerim.

Serkan.Sezer

Komedon
Tepki
227
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Mutluluk ve sağlıkla kullanın.
Aşağıdaki linkten ölçülerinizi girerek bakabilirsiniz. Ölçüleri nasıl alacağınızı gösteren açıklamalar, kısa videolar mevcut.
(link)

oguz01adn

Üye
Tepki
53
İsim
Oğuz
Bisiklet
Carraro
Merhabalar.
1000 tl fiyat bandinda ne tavsiye edebilirsiniz ?
Kron tx 150 (2017)
Mosso legarda 1621 (2016)
Carraro sportive 220 (2016)
3lusunde kararsizim.Carraro biraz daha agir basiyor gibi ama mossonun da vites bi tik ust.Yardimci olur musunuz ?

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yorumlari az cok okudum da herkes carraro vs markalarin pesine dusmus. 15 kilo bikeyi ne edeceksiniz arkadaslar, bunlara bu paralari vereceginize alin bi ikinci el trek fx, hem 10-11 kiloluk bi sehir bikeniz olur, hem de ömürlük olur. O bahsettiginiz markalara ve modellere o paralari vermek buyuk sacmalik.
Trek candir. Hele fx, efsanedir.

yunuse

Üye
Tepki
9
İsim
Yunus Emre
Bisiklet
Scott
(2017) Scott Sub Cross 30'da karar kıldım iyi midir?

AYKNGKC

Üye
Tepki
6
İsim
Fatih Aykan Gökçe
Bisiklet
Carraro
@Kuzey Ege Merhabalar.
Öncelkle şunu belirtmek isterim tartışma yaratmak için yazmıyorum kesinlikle yanlış anlaşılmasını istemem.İnsanlar bütçesine ve bulunduğu bölgedeki servise şartlara bakıp birtakım modellere yöneliyorlar.Gönül ister ki herkes üst düzey ve çok daha kaliteli malzemelerle oluşan bisikletlere binsinler.Ama Tavsiye makalesi burası ve birçoğumuz başlangıç seviyesinde bir şeyler yapmak istiyor elindeki bütçeye göre de iyi özelliklere sahip bisikletlere binmek istiyor.Elbette ilerde model yükseltilecektir mutlaka kullanım seviyesi yükseldikçe alışılan kadro ve özellikler geliştirilmek istenecektir.Ben mesala Merida veya Giant almak istiyordum fakat uzun araştırmalar ve tavsiyeler çevremdeki öneriler sayesinde başlangıç seviyem için şuanda almam gereken bisikletin faklı bir markanın bir modeli olduğuna karar verdik.Verdiğim rakama bakınca dolu dolu bir bisiklet aldım.Başlangıç seviyesi için gerçekten yeterli ta ki bir yada iki yıl sonra daha geliştirilmiş özelliklere sahip bisikletlere geçmek isteyene kadar. Burada bence olay marka değil belirli markaların insanlara sunduğu özellik kapasitesi herkes bir şeyleri kıyaslıyor ve tercih ediyor.İllaki belirli markalar üzerinden gidilseydi çeşitlilik zaten olmazdı.Bisiklet tutkusu ise en ağır basandır bence.Ben bu tutkuyla gerçekten yeni alıp başladığım bisikleti çok sevdim ve uzun bir süre seve seve kullanacağıma kanaat getirdiğim için aldım.Eğer daha kondisyonlu ve profesyonel bir şekilde ilerlediğim zaman tercih edeceğim ürünlerin çeşitliliği illaki belirli bir seviyeye ulaşacaktır.Fakat şuan sizin bahsettiğiniz markalar da insanların ihtiyaçlarını çok güzel bir şekilde karşılıyor diye düşünüyorum.Aldığım bisikleti buraya bu konunun altına yazıp yanlış anlamalara maal vermeyeceğim.Zaten bu sitedeki birçok arkadaşımla da konuşup tartışıp kafa yorarak ulaştım bu sonuca ve aldığım ürünün makalesinde ürünümü paylaşıp hepsiyle tekrardan tanışacağım.Bu bile çok güzel bir aktivite. Sizin fikirlerinize gerçekten çok saygı duyuyorum ve kullandığınız bisikletin ne olduğunu bilmiyorum profilinizde Salcano yazıyor fakat sizinde bahsettiğiniz bir Trek değil maalesef. Belki vardır belki yoktur ama sizde sitem ettiğiniz markalar gibi gayet herkese hitap edebilen bir ürün kullanıyorsunuz gördüğüm kadarıyla o yüzden hayat çeşitli olduğu gibi insanların görüşleri de seçimleri de çeşitlilik gösterir o yüzden bu seçimleri bu kadar zevk ve renk farklılığı varken yadırga mayınız nacize tavsiyem saygılarımla.

Teknika

Üye
Tepki
99
@Kuzey Ege Her şey bisikletin kilosuyla bitmiyor ki. Kalite kıstasın sadece kg'mı? Ayrıca elalemin çer çöpünü alp hurdacılık mı? Yapacağız. Kaldı ki başından ne geçtiği belli değil. Çalıntı bile olabilir. Sıfır bisiklet almak çoğu zaman çok daha iyidir. Garantilidir. Muhatap vardır. Yepyeni bir ürün almanın hazzını yaşatır. Kullanırken yeniliği ayrı bir haz verir.

Tepki
27
İsim
cengiz c
Bisiklet
Carraro
carraro 224 kullanıyorum ve çok memnunum. Beklentilerimin ötesinde beni mutlu ediyor. tavsiye ederim.

yunuse

Üye
Tepki
9
İsim
Yunus Emre
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar Scott Sub Cross 30 almayı düşünüyorum iyi midir?

ASAP Rocky

Aktif Üye
Tepki
54
Bisiklet
Carraro
@Teknika 2.el alıp kullanan bir çok insan var hepimiz çer çöpçüyüz yani? Bisikletten az buçuk anlayan insan bisikletin ne durumda olduğunu anlıyor zaten

Tepki
44
İsim
Osman Apaydın
Düşünen olursa benim crossway 20 yi satıyorum fiyat 950 tl

(link)

EDİT: Süper hızlı şekilde satıldı :)

Meza

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Carraro
Merhaba Arkadaşlar,

Muhtemelen her yeni kullanıcı gibi ilk mesajımı bir tavsiye almak üzere atıyor olacağım.
Yaklaşık iki haftadır araştırma yapıyorum ve bu foruma denk geldim. İyiki denk gelmişim
çünkü kendi başıma alsaydım çok yanlış seçimler yapacakmışım tekerlek kadro boyu vs..

Konuya gelecek olursam, hala MBT mi şehir bisikletimi tam emin olamamak ile birlikte,
okuduklarım ve bu konuda tecrübesi olan insanların sürekli aynı şeyi söylemesi üzerine
bir hibrit bisiklet almaya karar verdim.

Kullanım amacı spor hobi amaçlı;
Hem toprak yol, hem mıcırlı yol ve şehir içi yollarda gidebilecek bu yüzden ön amortisörlü
ve kitlemeli. Hidrolik frenli tekerlekleri çok ince olmaya bir bisiklet arıyorum.

Model olarakta Kron TX800' 1500 x7 taksit şeklinde alabiliyorum.

Bana biraz yardımcı olabilir misiniz? Bu bisikleti hafif engebeli toprak yollarda da kullana
bilir miyim ? Veya bana önerebileceğiniz başka hibrit model ne olabilir şimdiden çok teşekkürler

Tepki
26
İsim
Ilyas
Bisiklet
Mosso
@Meza
Hafif engebeli yerlerde pektabiki kullanabilirsin...
Ben de 2 ay once mosso legarda 1727 msm hidrolik aldım ve gayet memnunum.Daha çok sehir ici kullanıyorum.Bu modele de bi göz at...