Şehir/tur bisikleti tavsiyeleri

Tepki
28
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar sakin olalım. Şu an tek meselemiz şu :) Biri @mbg ile bana ve diğer bu yönde tavsiye/öneri arayışı içinde olan arkadaşlarımıza yardımda bulunsun :) İnternet ortamı soğuktur genelde.. O nedenle bu sıcak günlerde biz sadece forum hasebi olan bisiklete yoğunlaşalım :)

Scudo

mbg

Üye
Tepki
4
İsim
Mustafa Burak
Ne olduğunu anlamadım ama sanırım yerli/yabancı sorunu var. Yerli salcano veya başka bir markayı kullanmak isterim örneğin kron yerli deniliyor peki neden kadro dışarda üretiliyor? Böyle yerlilik olmaz sen bisikletin en can alıcı noktasını dışarda ürettirip sonra ben yerliyim beni kullan diyemezsin. Bu sadece bisiklet için değil hemen herşey için geçerlidir bisiklet dışı olacak ama yerli dediğin AYD Yedek parça gibi olacak(KONYA). A dan z ye herşey kendi imalatı olup yurtdışına satılıyor dışardan getir burda birleştir sonra sat bu yerli değil bir nevi aracılık oluyor sadece...

Bence tavsiye kısmına geri dönelim:)

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@AF1L1YALN1Z hocam siz zaten salcano yazmışsınız o mesajı diğer arkadaşa söyledim sizin önerilerinizin hepsi iyi bence fiyat kalite bakımından city fun 70 city wind 40 hepsi çok güzel bence

Tepki
28
Bisiklet
Salcano
@mbg Şimdi konu konuyu açıyor lakin bu tür düşüncede göreceli.. Hiçbir firma (istisnalar hariç) tamamen yerli olabilmiş midir? Biz halk kısmı yerli kelimesini afilli bulabiliriz fakat şirketler için önemli olan düşük maliyet vb. kelimelerdir :) Artık A'dan Z'ye yerli olabilme arzusunu terk edelim. Bizler mümkün mertebe yerlilik oranı en üst seviye olan cümlesini kullanalım. Bu şekilde bu yerli/yabancı kavram sorunu da ortadan bir nebzede kalkmış olacak :)

Dönelim konumuza :)

@brky1905 Mekanik Disk frenli bir bisiklete binmiştim frenlere bastığımda hem sesi can sıkıcıydı hemde bisiklet küt küt titriyordu. Dönerken fren sıkmak çok tehlikeli olur böyle durumda.. Hidrolik Disk frende bu türlü bir durum var mıdır? Ben V frenli olanını almıştım NG650'nin yağışlı havalarda orjinal pabuçları ses çıkartmazken daha sonradan taktığım (çiftine 50TL verdim) pabuçlar çiyak çiyak bağırıyordu paslı demire sürter gibi..

Birde sonradan diyelim bu diskten bir şekilde vazgeçmek durumunda kaldık V fren bağlayabilir miyiz bu bisikletlere?

EKLEME:

Konunun daha önceki yazılarına bakıyorum da hemen hemen çoğu kişi düz maşa demiş. Amortisörlü ile düz arasında ki fark nedir? Gebze asfalt bir şehir ama çok fazla yokuşu var inişi var.. Bu durumda nasıl bir avantaj sağlar bana düz maşa alırsam?

Bu arada bisikleti kullanacağım güzergah bu şekilde olacak.

[/url][/IMG] (link)

KuzeydenGaliba

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
KuzeydenGaliba
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ASAP Rocky dediğin bisikleti 6 ay kadar kullandım. Şu anda Cube Delhi kullanıyorum. İkisi arasında fiyat farkını hak edecek kadar sürüş veya konfor farkı yok bence. Ama çok daha uzun kullanımlarda mutlaka yıpranma vs açılarından kendisini belli edecektir. Eğer 2-3 yıl kullanıp da daha iyisine geçme düşüncen varsa bence ideal bir giriş şehir/tur bisikletidir.

• Beğen
Tepkiler: ulsbyrm

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
397
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
@brky1905 kulanilan parcalarin %80 i ithal urun..gerisi civata iscilik vs..yerli saymasakta ic sermaye ile uretilen bir bisiklet diyelim..sahis olarak o bisiklet bilesenlerini ithal etmek istedigimizde salcano firmasi 50.dolara toptan aliyorsa bizim ithal ettigimiz butun bilesenler 100 dolar ve uzeri olacaktir..gene cari gider fazla olacaktir..yerli dememizdeki olay aslinda ulkemizden 50 dolar cikis olmasidir..
Gelelim kalite olayina
City fun 70 kullaniyorun..500 600 km amca gitmisimdir..arka jant gobegi bosluk yapmaya basladi..simdi bu firma kotumu oldu hayir..olasi bir ariza.
Cozum icin ne yapacagim 2 tane acik agiz anahtar alacagim milyoncudan gobek vidasini ayarlayacagim..
City fun 70den memnunum..o fiyatlara gene ayni kalitede urunler kron, umit, bisan gibi firmalarda mevcut..

Tepki
28
Bisiklet
Salcano
@Ismaildmr NG650'yi aldıktan 4 ay sonra benim arka göbek dağılmıştı mesela :D Fakat 4 ayda 20 yıllık bisiklet hasretimi gidermek için bisikletin üretim amacından çok çok fazla dışarı çıktım :) Küt küt inmediğim merdiven kalmamıştı :D Bir yere kadar değil mi :D

Şu an ne diyorsunuz. İki kişi City Fun 70 dedi 2 kişi Carraro 227 dedi 2 kişi Wind 40 dedi..

EKLEME:

Arkadaşlar en son şu modeller dikkatimi çekti sanırım daha fazla sorgulamayacağım. Çünkü sorguladıkça alma olasılığım düşüyor. Zamanında 3-4 ay araç baktım bak bak hiçbirini beğenmedim şimdi araçsız kaldım :D

O nedenle bu üçü arasında hangisini önerirsiniz? Farkları nelerdir.

1) Salcano City Sport 20HD
(link)

2) Salcano City Life 10HD
(link)

3) Carraro Sportive 227
(link)

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
397
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
@AF1L1YALN1Z city fun 70 ile 227 arasinda buyuk fark var..yani bilesenleri baya guzel..fiyati ne bilmiyorum ama cerraro daha iyi oldugu icin alinabilir..salcanoda guzel ama sinegin yagini cikartirsak bisiklet felan alamazsiniz..araba alma konusunda ben sizden daha detayciyim galiba..ben 7,8 ayda alamadim.ama cityfun70 i 1 gunde karar verip almistim..sabit masali almaya karar verdim..ucuz olsun dedim.aliminyum olsun dedim, sak diye karsima cityfun70 cikti, 600.liraya 6 ay once aldim..kaziklandim biliyorum ama simdi 875 resmi site fiyati l, 700 750 arasida internet fiyati..
Gecenlerde btwin triban520 1500.liraydi..keske bisikleti tam.o vakit almaya karar verseymisim..simdi yol bisikleti sahibi olacaktim.

Cerraro ile salcanolar arsinda cok fark yoksa cerraro alin derim..

Tepki
28
Bisiklet
Salcano
@AF1L1YALN1Z

@Ismaildmr

Bende NG650'yi aldığımda alayım mı diye düşünürken baktım ki almışım. Çok hızlı seyretti herşey dolmuşla çıktığım Gebzeden bisikletle indim geriye.. Şu an en son bahsettiğim 3 modelde kaldım. City Fun 70'de çok güzel fiyatıda harika ama maşası düz ve V fren.. Bilmiyorum Hidrolik ve amortisörlü daha iyi gibime geldi..

mbg

Üye
Tepki
4
İsim
Mustafa Burak
@AF1L1YALN1Z

Bence en azından kitlenebilir maşa tercih etmeliyiz Ben (link) Buna karar verdim gibi :) akşam son incelemeleri yapıp yarın alacam.

• Beğen
Tepkiler: AF1L1YALN1Z
Tepki
28
Bisiklet
Salcano
@mbg

Aynen bende Kilitlemeli Maşada sabit kaldım :) Fakat birde Hidrolik Disk Fren olayı var :/ V frende bir sorun yaşamadım fakat sonradan taktırdığım pabuçlar hafif su değse acayip bir şekilde ciyaklıyordu. Orjinal pabuçlar bunu yapmamıştı oysa.. Sonrada ciyaklaması sebebi ile bisiklete daha binmedim 1 ay sonrada çalındı :))

alikymk

Üye
Tepki
10
@(link) Carraro 227 gidondan kilitlenebilir maşa ve hidrolik disk freniyle öne çıkıyor bence

mbg

Üye
Tepki
4
İsim
Mustafa Burak
@alikymk Carraro nun fiyatı diğerlerine oranla aşırı yüksek ama o fiyata çok sağlam 2. el alınabilir onu almaktansa. Benim maks. fiyatım 1300 civarı olacağı için daha alt bakıyorum.

@AF1L1YALN1Z Senle aynı bisikleti alalım :) V fren yeter diye düşünüyorum ben HD olsa keşke tabi de fiyatlar artıyor bayağı

alikymk

Üye
Tepki
10
@(link) Carraro 227 2017 için 1600 lira fiyat aldım 2016 modelini bulursanız dediğiniz rakama alabilirsiniz belki. görüntü açısından 2016 daha çok hoşuma gidiyor ama kadro boyundan dolayı 2017 alacağım mecbur :)

Tepki
28
Bisiklet
Salcano
@alikymk

Şimdi baktımda 2016 modeli 1645TL'den başlıyor :)

@mbg Bak bu nasıl? (link)

@mbg @alikymk Sanırım fiyat listei bu.. Sitesinde buldum. Peşin fiyatına 9 taksit..

domino.tr

Üye
Tepki
87
İsim
Orhan T
Bisiklet
Ghost
@AF1L1YALN1Z ben sportive 230 u 2 ay önce 2000TL ye aldım. 2016 modeldi son kalmıştı. Bence bütce önemliyse modele (renk farkları göz zevki bozmuyorsa) çok çok takılmamak lazım. Şükür çok ama çok memnunum 230 dan, kendime göre çok uzun 80km aynı gün içinde git gel turda yaptım, günlükte kullanıyorum. . 227 yide bu sebeple gönül rahatlığı ile tavsiye ederim. Kaldıki birçok modelde 2016 ların kamponentleri daha yüksek ;) (sportive 230 da öyle mesela)

Tepki
28
Bisiklet
Salcano
1) Salcano City Sport 20HD
(link)

2) Carraro Sportive 227
(link)

@domino.tr peki bu ikisi arasında hangisini tercih etmem gerekir? Donanım bilgimiz olmadığı için aslında bu kadar çok takıldık @mbg ile.. Çok çeşitli donanımlar varmış bisiklet işinde arkadaş :) Uzman olmak lazım dilinden anlamak için :))

@mbg bunu tercih etti: (link)

Dedi bunu alalım beraber.. Artık akşama doğru gidiyoruz son rütuşları yapmamız lazım ki sabaha tamam bu diyip rahatça uyanabilelim :))

• Beğen
Tepkiler: domino.tr
Tepki
5
Bisiklet
Salcano
:):)Selamlar beyler bana bisiklet donanimindan parca degisimi uyumu hakkinda bilgi sahibi bir yetkili kisi lazim. Cocukluktan kalma salcano excel model(dag bisikleti diye geciyor ??) bisikletim var bunu guncelleyip kullanmak istiyorum yardimci olabilicek var mi yada tavsiye edebileceginiz bir yer varmi istanbul avrupa yakasindayim bahcelievlerdeyim.

MalatyalıND

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Bianchi
@AF1L1YALN1Z Bianchi Touring 827 kullanıyorum çok memnunum ve Salcano City Wind 40 güzel bisiklettir. Bulamadım.@mbg siz de bu iki modele bakabilirsiniz.