Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehir-Tur Bisikleti Seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Hakan Kök tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Kök

Hakan Kök Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Forumda birkaç ay önce şehir-tur bisikleti sormuştum. Ancak o sıralar sınavlar başlayınca ve nakiti tam çıkaramayınca bisikleti alamadım. O günlerden beri bisiklet bakıyorum kendime ara sıra. Şimdi elimde nakit para da var ve gidip bisikletimi almak istiyorum. (Forumdaki konulardan birkaçını okudum ama tam istediğim şeyleri bulamadım)

Gördüğüm kadarıyla yeni nesil bisikletler düşük donanımla inanılmaz fiyatlara satılıyor. Bana ikinci el almak mantıklı gelmişti ama bir türlü kadrosu uygun, istediğim gibi bir bisiklet bulamadım.

Daha önce forumdan Derya Bey bana çok yardımcı olmuştu. Hatta Güngörler Bisiklet'e gidip bir göz atmıştım bisikletlere. Şimdi alma sırası :) Çok kararsız bir insan olduğumdan kafam iyice karıştı ve karar veremiyorum bir türlü. 1,87 boyunda 90 kiloyum. Bisikleti hem hobi olarak hem de fitness amacıyla düşünüyorum. Evimden çıkıp(Eryaman) turlamak, Ankara'daki turlara katılmak için bir bisiklet istiyorum. Tabi eğer Ankara'da birilerini bulabilirsem de yaptıkları turlara kondisyon olarak yeterli olduğum zaman katılmak istiyorum. O yüzden heybe takılabilen bisiklet modellerine biraz bakmıştım.
    Şu an aklımda Trek(Fx 7.3 ve 7.5) , Cannondale(Tesoro 2-3), Fuji(Abso 1.1D), Merida ve Scott gibi bir kaç marka var. Evet hepsi iyi ama birisinin bana git bunu al demesi lazım yoksa ölene kadar alamayacağım bir bisiklet :) Elimde 3bin TL gibi bir para var. Duruma göre rakamı artırabilirim.

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...eti-full-aksesuar-tura-hazir-166097265/detay/

Bu linkteki bisikleti çok beğenmiştim ama kadro boyu nedeniyle bana uyumlu değil sanırım. Kadrosu sıkıntı olmazsa aslında bunu alabilirim.

Almışken full donanımlı(linkteki gibi), bisikleti alıp evden çıkıp 30-40 km sürebileceğim, donanımları iyi olan, eksiksiz bir bisiklet istiyorum. Bir eşyayı bir kere iyisinden alıp uzun süre kullanmak isteyen biriyim. Sizden görüşlerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim. Bol pedallamalar.