Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehir-Tur bisiklet seçimi yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında RıfatSARILI tarafından paylaşıldı.

1. RıfatSARILI

RıfatSARILI Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,
    Yıllardır bisiklet kullanmıyorum. Yakın zamanda bisiklet almaya karar verdim ve forumunuza üye oldum. Şehir-Tur bisikleti düşünüyorum. Bütçem nakit olarak 900 lira. Ufak araştırmalarım sonucunda Sedona 321 hoşuma gitti. Ancak fazla bilgim olmadığı için ve daha önce bisiklete bu kadar para harcamadığım için sizlere danışmak istedim.

Sizlere sorum şudur;
    -Sedona 321 donanımlarıyla, kadrosuyla fiyatını hak eden bir bisiklet midir?
    -Nakit 900 lira civarında başka önerebileceğiniz, bu daha iyi diyebileceğiniz bisikletler var mıdır?

Teşekkürler,

2. Murat BAYRAKTAR

Murat BAYRAKTAR Aktif Üye

Seviye:
    321'de stok sıkıntısı var malasef. Bende yaklaşık bir ay önce almaya karar verdim ama bulamadım scott sportster 60 aldım 900TL'ye.

3. Alper Uğur

Alper Uğur Aktif Üye

Adı:
    Alper Uğur.
    Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Univega Terrano 7200, Merida Crossway 40V, Salcano City Sport modellerini bir incelemeni tavsiye ederim.

4. Lütfü Ekşioğlu

Lütfü Ekşioğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşım Salcano'nun City Sport modeli sana çok uygun .Donanımı çok iyi fiyatına göre.

Bütçene göre hidrolik disk fren modelli bisikletler varda normal kullanım için gereksiz.Ben XT paralel bacak model kullanıyorum.Bundan daha önce düşük model v fren kullanıyordum.İkisindende memnundum.Ağır biriyim.V fren buna rağmen çok iyi performansı var.

Bazı buzdolabı , beyaz eşya satan yerlerde de artık orta seviye bisikletler satılıyor.Sakın öyle yerlerden alma.Sırf bisiklet işi yapan yerlerden bisiklet al.Orda nakitte daha iyi indirim olur.

CITY SPORT 27 VS :894 TL (Fakat nakitte 800-700 TL arası oynar.İndirim bisikletçiye göre biraz değişir.Kalan parayla kask eldiven vs. alırsın)

5. RıfatSARILI

RıfatSARILI Yeni Üye

Cevaplarınız için teşekkürler. Scott Sportster 60,Univega Terrano7200, Merida Crossway 40V, Salcano City Sport 27v modellerini de listeme aldım.Bu modeller arasında öne çıkan bir model var mıdır?
    Ayrıca Trek Fx 7.0 modelini sormak istiyorum. Trek Fx 7.0'ı nasıl bilirsiniz?

6. SALİH TUNÇKIRAN

SALİH TUNÇKIRAN Kıdemli Üye

Seviye:
    salcanolar F/P olarak en ideal bisikletlerdir. Salcano City Sport 24VS öneririm.

7. kaanduro

kaanduro Üye

Seviye:
    Kesinlikle marka fanatiği değilim ama sedona yı mutlaka bayide gidip gör.
    Ben ilk gördüğüm de aşık olmuştum.
    Bir de şehir tur bisikleti olarak amortisörlü bisiklet alma.
    Bende sedona 741 ile cannondale quick 5 var. İkisinin yolda gidişi arasında ciddi fark var.

8. RıfatSARILI

RıfatSARILI Yeni Üye

Sedonayı yakından görme fırsatım olmadı ancak Salcano'nun görünümü çok da hoşuma gitmedi.Gidip tekrar incelemekte fayda var.

9. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
  10. Çağrı Akoğlu

Çağrı Akoğlu Üye

Seviye:
    Başka başlıklarda da belirttiğim üzre Sedona 321'in 2012 kadrosu geometrisinden ötürü şehir bisikletinden çok cyclocross bisikleti olmaya elverişli.Fiyata göre donanımı ve boyası çok güzel ama tur için kullanacaksanız geometrisi sebebiyle yeterli rahatlıkta değil. Ben sana Giant Escape serisini öneririm fiyatı hemen hemen aynı ve donanım olarak da çok başarılı Escape 1de internette Shimano Deore-Acera gösteriyor ama benim canlı olarak gördüğümde SRAM X3 set takılıydı ve gayet sağlam gözüküyordu. Cannondale Quick 5'e de bakabilirsiniz ama donanım olarak diğerlerinden daha aşağı seviyede.

11. özençekçen

özençekçen Kıdemli Üye

Seviye:
    Erdinç ALTINÇEKİÇ bunu beğendi.
  12. RıfatSARILI

RıfatSARILI Yeni Üye

Arkadaşlar gittim , gördüm ve Merida Crossway 40V aldım. Cevap yazan , yazmayan herkese çok teşekkür ederim.

Erdinç ALTINÇEKİÇ bunu beğendi.
  13. Erdinç ALTINÇEKİÇ

Erdinç ALTINÇEKİÇ Kıdemli Üye

Adı:
    Erdinç A.
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sayın @Çağrı Akoğlu, nerede gördünüz acaba bu SRAM setli Escape1'i...?

14. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Salcano City Sport 24 VS bisikletle 3 ayda 1000 km yapmış birisi olarak bu bisikleti önerebilirim. Demiyorum ki diğer önerilenler kötü ama ben bunu kullandım, çok uzun yollara da çıktım, sadece 1 ay içerisinde bir defa sıkıntı yaşadım o ön lastiğin patlamasıydı ama o da normal birşey yani 1000 km'de.

Kişisel tavsiyem düz maşa bisiklet alın. Yol bozuktur, çukur çıkar konfor önemlidir dedim ama inanın bisikleti sırf amortisör kapalı kullanıyorum. Çok fark ediyor çünkü. Bilseydim Salcano City Sport serisinin düz maşa olanlarından alırdım. Sağlık olsun..

Seçiminizde kolay gelsin.

15. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Son mesajlara bakmamışım, bisiklet almışsınız zaten :)

Hayırlı olsun o halde.