Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehir içinde ve şehirler arası yolda dağ bisikleti

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında İsmail Kırmızıgül tarafından paylaşıldı.

1. İsmail Kırmızıgül

İsmail Kırmızıgül Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba , yakın zamanda bisiklet alacağım inşallah. Sormak istediğim konu şehir içinde ve şehirler arası gezilerde rahat edebileceğim bir dağ bir dağ bisikleti var mı ? Veya yol bisikleti alsam şehir içinde rahatça kullanabilir miyim???

2. Uçkun Barış CANDAN

Uçkun Barış CANDAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Ankara´da oturduğunuzu varsayarak bir dağ bisikleti almanızı öneririm.Yol bisikletlerinin önde 2 dişlileri vardır ve küçük dişlileri dağ bisikletlerinin en küçük dişlilerine göre daha büyüktür. Amatör bir kullanıcı için bu durum zor olabilir. Ben dağ bisikleti derim :)

İsmail Kırmızıgül ve gok bunu beğendi.
  3. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Ne dağ bisikleti ne yol bisikleti. Şehir bisikleti alın.

İsmail Kırmızıgül bunu beğendi.
  4. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    nerede ve hangi amaç için kullanacağınızı belirtmişsiniz sizin için en uygun seçim şehir bisikleti olacaktır ancak arada canım çeker dağ tepede çıkarım derseniz o zaman Mtb almanız daha mantıklı bir seçenek olur

5. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    mtb iyi tercihtir.ankrada gezi tur yapilacak cok koy-kırlık yerler var.mtb ayrica saglam ve slim teker takilarak şehir tur bisikletide oluyor.canın isterse arazi kalin tekerleri tak arazide kullan ya da hem arazi-hemde şehir icin özel melez tekerler var.mtb de işi tekerle bitirirsin:D performans mi diyorsun harika hocam.hybrid trek 28 inc- mtb slim takarak ikisini test yaptim.sehir bisikleti 28 inc jant buyuk ama jantin buyuk olması cok yol katetme anlamina gelmiyor.26 incde sanki olmazmi.elbette olur fazlasi.bu kisinin performansina baglıdır.mtb 26 incde daha guzel yokus cıkarsin.slim tekerlerde yakismiyor degil cok guzel oluyor.1.40-1.50 cok ideal.yol bisikleti dersen hızlı seri ataktir ama en konforsuz bisiklettir.şehir içi tur icin dusunuyorsan trek fxler iyidir -merida-giant-speciliazed.fx livestrong kadrosu olsun forumda kullanan birisi daha var.gayet guzel akıcı bisiklet.mtb leriin ürün yelpazesi cok genis.butceye gore degisiyor.

6. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Önceki bisikletim şehir bisikletiydi, şimdi slim tekerlekli mtb var ve bence olmuyor :) Duruş pozisyonu, kadro açıları falan farklı herhalde.

Aslında bu biraz da kişisel bir durum, sadece hafta sonları 1-2 saat gezmek için binenler aradaki farkı pek anlamayabilir, ben şehir içinde ayda 250km civarı yapıyorum, hibrit modellerden alacağım, bozuk araziye çıkma niyetim olmadığından bir daha mtb kullanacağımı sanmıyorum.

7. İsmail Kırmızıgül

İsmail Kırmızıgül Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bütçem 600-800 arası bu yüzden dağ bisikleti alabilirim. Aldığım zaman da şehir içi uzun mesafelerde ve tatillerde yakın şehirlere gidebileceğim bir bisiklet. Sedona 701-D , Geotech neon , Carraro 419 ihtiyacımı görür mü rahat edebilir miyim? Ayrıca bunlardan birisini alacak olsam bagaj ve çamurluk takabilir miyim ???

8. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    kisisel olarak dusünüyorum cunku bende şehirxhybrid trek ds 8.5 var.28 inc. ikisinede binince pek var hissetmiyorum.
    ihtiyac tabiki görür.2012 sedona borla -geotech- carraro 419 .sedona borla klasik efsaneleşmis bisikleti olarak geciyor.o yuzden sedona firma borla icin kalite ve fiyat acısından cömert oluyor.donanım yukseltmeyede elverisli bisikletler.carraro 419 da forumda kullnipta memnun kalmayan gormedim.sedona borlada oyle.fiyat-performans acisindan.geotech te iyidir.zaten geotech deltabisiklet markası:D.geotechin selesi cok rahattır.uzun yolculukta.hangisi hesaplıysa işine geliyorsa onu sec derim.prototip malzeme camurluk-bagaj hepsinde takilir.