Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehir içi uzun mesafeler için dağ bisikleti

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında İsmail Kırmızıgül tarafından paylaşıldı.

1. İsmail Kırmızıgül

İsmail Kırmızıgül Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ankara'da yaşıyorum.Ankara'nın yolları çok da iyi değil ve aynı zamanda bütçem 600-800 arası olduğundan dağ bisikleti alabilirim. Aldığım zaman da şehir içi uzun mesafelerde ve tatillerde yakın şehirlere gidebileceğim bir bisiklet arıyorum. Sedona 701-D , Geotech neon , Carraro 419 ihtiyacımı görür mü rahat edebilir miyim? Ayrıca bunlardan birisini alacak olsam bagaj ve çamurluk takabilir miyim ??? Veya sizlerin tavsiye edeceği bir bisiklet var mı ?

2. Çağrı Akoğlu

Çağrı Akoğlu Üye

Seviye:
    Benim size tavsiyem yolları o kadar da dert etmemeniz, arazi sürüşleri yapmayacaksanız sabit maşalı veya kilitlenebilen maşası olan bir hibrid daha çok işinizi görür. Sabit maşada ise teker kalınlığınızı artırarak yollardan çok daha az etkilenebilirsiniz. Amacınız şehir içi ve şehirler arası uzun mesefelerse ve bagaj da takmak istiyorsanız bence şehir-tur bisikletlerine yönelmelisiniz. Dağ bisikletlerinde bagaj takma yerleri olmayabiliyor en kötü sele borusuna takabilirsiniz ama normal bagaj kadar sağlam ve kullanışlı olamıyor.

3. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    bagaj takılıp takılmadığına ancak kadroya bakarak anlayabilirsiniz. Sedona hoş ama mekanik frenden kaçınıp v frenli daha üst parçalara sahip bisiklet almanız daha faydalı olacaktır.MTB mi yoksa şehirtur bisikletimi alacaksın senin kararın, bende kendimde aynı şekilde kararsızım bazen şehir tur bisikleti alıyım diyorum bazende o paraya mtb nin parçaları yükseltip tur bisikleti gibi bagaj heybe konforlu sele gibi şeylerle uzun turlarda yapabileceğimi düşünmekteyim.

İsmail Kırmızıgül bunu beğendi.
  4. Uçkun Barış CANDAN

Uçkun Barış CANDAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Mekanik frenden uzak durmanı tavsiye ederim. Orta seviye (acera) gibi bir fren hem daha az masraflı olur hemde ucuz. Ayrıca yanınıza 40 kg gibi yükler almayacaksanız sele borusuna takılan bagajlar gayet işiniz görür. (Kullanıyorum)

5. Serkan Çoban

Serkan Çoban Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dağ bisikleti kullanıyorum. Şehir/Tur bisikleti tavsiye ederim. Hybridleri mutlaka inceleyin.

6. T.Varol

T.Varol Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ankara'nın yolları gerçekten çok kötü. Bir bisikletli olarak yolun sağından gitmek zorundasınız. Ancak bir Ankara klasiği olarak yolun sağı genelde kazılmış ve baştan savma yamalanmıştır. Kanalizasyon kapakları da cabası. Bence alacağınız bisikletin kilitlenebilir süspansiyonu olsun. Bir de şehir bisikletlerinin ince jantları bu çukurlara gire çıka 8 olmaya daha meyilli, tecrübe üzere sabittir.