Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

şehir içi tur

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında anıl_07 tarafından paylaşıldı.

1. anıl_07

anıl_07 Üye

Seviye:
    meraba bugun benim için uzun bir tur gercekleştirdim ilk defa 42.28 km lik yol yaptım ama gezi sırasında gördüğüm tepkiler biraz morelimi bozdu altlarında pahalı bisikletler olan kişiler yanımdan gecerken bisikletime gülerek bakmaları canımı sıktı ne yani illa bisikletimin trek-salcano-bianchi-carraro marka bisiklet olması mı lazım cin malı uyduruk marka bir bisikletle yol yapılamazmı sonuçta bisikletim cok güzzel hiçbir yerinde problem yok ben bisikletimden memnunum ama böyle davranmaları canımı sıktı böyle oldukça gercekten bisikletten soğuyorum yola cıkmak istemiyorum uzun yol yapasım var yapamıyorum

2. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Bisikletten soğuyacak bir durum yok ortada. Bisiklet marka, fiyat ile değerlendirilebilecek bir olgu değil. Etrafımda, forumda bir çok markalı, süper fiyakalı bisiklet sahibi var. Tüm donanımları ve aksesuarları, kıyafetleri tam takım ve markalı. Hava attıkları süper hafif MTB'leri, SLX donanımları.... Sorduğunuzda mangalda kül kalmaz ama lastikleri toprağa deymemiştir. Bilmemne akşamı bisikletçileri ile haftada bir akşam binerler ve kendilerini birşey sanarlar. Sonra bisikletlerini satarken "Araziye hiç girmedi" diye yazarlar. Kullanılmayan araziye, yola girmeyen bisiklet ne işe yarar ki.
    Bisiklet yürek işidir marka para dinlemez, sürmeye gönlün varsa gerisi hikaye...

3. serkan hilal

serkan hilal Forum Bağımlısı

Seviye:
    bisikletin markası ne olursa olsun, sen pedalına bakacaksın ANIL.
    Benim hiç kötü bisikletim olmadı, ama hiç kimsenin bisikletinede kötü demedim...
    Bisikletin ne olursa olsun önemli olan çevirdiğin pedal, yaptığın KM dir.

Herkes bisiklete binebiliyor, fiyatının bir önemi varmı? aldığın zevk aynı! 2 bisikletçi arasındaki en büyük fark GÜÇ TÜR... Gücün varsa göster, yoksa Güçlenmek için çalış!!!

Yakında ANTALYA iline tayinim çıkacak, Birlikte antremanlara çıkalım, 1 ayda görürsün tekrar onları...
    O zamanda gülebiliyorlarmı...

Tolga Günsezer bunu beğendi.
  4. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bu kişilik bozukluğu belirtisidir, uzak dur zaten :)

Cem Coşkun bunu beğendi.
  5. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Anıl sen onlara aldırma, senin bisikletin ne marka bilmiyorum ama benim bisikletimin çok üst modelinde olanlar da bazen geçerken gülüyorlar çünkü kask takıyorum ama pahalı bir mayom yok. Normal t-shirt. Bisikletimi polis kelepçesiyle kilitliyorum. Kız kardeşimin kullanmadığı siyah küçük bel çantasını kadroya veya sele borusuna doluyorum. Komik buluyorlar ve gülüyorlar. Herkes zengin gelmiyor hayata, herkes babasından para alarak büyümüyor. Kimin umrunda ki? Bence umursama. Bisikletinin donanımı senin performansında %20 bilemedin %25 pay sahibi olsun. Kalan pay kimde? Pedala basan ayaklarında! Ayda en az 500 km yol yap, tempo sürüşleri (mesela ben 5 km durmadan 40 km/s hızla ivmeli pedal antremanları yapıyorum) ve rampa antremanları (Bacakların muazzam yanıyor ve hissediyorsun güçlendiğini) yap, aylar sonra kendine inanamazsın. Ben 1 aydır hemen hergün yapıyorum, bu bacaklar benim mi diyorum :) Kimseye aldırma.

girmasek ve Tolga Günsezer bunu beğendi.
  6. Gurol Ozel

Gurol Ozel Yeni Üye

Seviye:
    Cok iyi bir fikir bence :in:

7. mehmettoprak

mehmettoprak Yeni Üye

Seviye:
    hayatlarımız cok kirlendi.. İnanılmaz hızda tüketiyoruz.. tüketim hastalıgının bir sonucuda gelir farkının daha cok ortaya alenen dökülmesi..

yemek yedigimiz lokantadan gittigimiz sinemaya kadar bölündük, ucuz diye devlet tiyatrosuna gitmeyip sadece özel tiyatrooya gideni gördüm ben bu hayatta :) ucuz diyor 6 tl ye bile girebiliyor millet içeri diyor..

Kardeşim sen bin bisikletine , evden cıkıp sahilde 2 tur atarken bile 500 tl lik forma setini giyenlere gülmeyi , sahip oldugu esyalarla caka atanlarla ve eşyalarının eşyası haline dönüşmüşlerle alay ettmesini ögret kendine.. bu cok önemli bunu öğret kendine.. o zaman hayat daha kolay ve keyifli .. yoksa bisiklet değil her alanda isyan eder mutsuz olursun

girmasek bunu beğendi.
  8. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Bosver sen onlari ya. Zaten onlar spor olsun diye degilde etrafa gosteris guc hissi vermek icin biniyorlar o gzl bisikletlerine. Sen sporuna bak yoluna bak. Kimse canini SIKIP bu spordan seni sogutmasin. Ben bu durumu senin yas durumuna da bagliyorum. Muhtemelen cok buyuk degilsin sana hissettire hissettire belli ediyorlar. Sende gul ve gec bosverrr :) :)

9. emir arıca

emir arıca Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hiç canını sıkmana gerek yok..Aslolan pedala basıp km.lerin altından akması... Para ile çok iyi bisikletler alınabilir ama insan olunmaz... Maksat keyif almaksa 150 tl.lik bisiklet ile de pek ala keyif alınır...
    Bu tip insanlar tarih boyunca vardı yine de var olacak... Gül geç derim...

10. aertan

aertan Kıdemli Üye

Adı:
    ali ertan noyan
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    yukarıda ki bütün yorumlara katılıyorum, hiç birine kafayı takma 16 sene (sağlam bir bisiklet kazası 3 gün hastane 2 ay yatak ve ömür boyu sahip olduğum duyma kaybından sonra) neden binmedim bu bisiklete diye kafamı dövüyorum şimdi.
    bence karada en zevkli ulaşım aracı bisiklet, denizde ise yelkenlidir.
    ben şahsen kimseyi bisikleti düşük model diye hakir görmem, aksine takdir ederim "bu işe nasıl bir gönül vermiş, helal olsun." derim.
    ve benim gözümde 10,000 TL'lik bisiklete binenden daha üst kademededir.

11. Atilla.C

Atilla.C Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    hiç kafana takma o onların kişilik bozukluğundan kaynaklanan birşey. sen de onlara gül bir daha denk gelirsen. bisikletini seviyorsan en kral trek bile yanında 5 para etmez.devam et gezmelerine turlarına. Burda bisikletten soğuyacağın hiç bişey yok. Uzun, güzel , keyifli pedallamalar :).

12. Onur07

Onur07 Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Pahalı bisikletle adam olunmuyor.
    Eşeğe altın semer vursan eşek gene eşek.. ;)

serkan hilal bunu beğendi.
  13. emre daran

emre daran Üye

Seviye:
    anıl merhaba sanırım konuyu açtıktan sonra pek bakmadın. ama olsun ben yine de yazıcm. ben de bisiklete mahallede bisan rambo bisikletle başladım. henüz yaş 12-13. yıllarca o pinokyo tipi bisklete bindim hem de inanılmaz mutlulukla.18 yaşına kadar kullandım. şimdi yeğenimde ve atıl durumda. ne zaman bodrumda o yan yatmış halini görsem birlikte yasadığım anılar aklıma gelir sağlam olsa atlayıp şu yaşta bile binerim. daha sonra 22 kiloluk bi bianchi aldım. 1 yıl boyunca tüm stajyer maaşımı o bisiklete verdim. yine onunla da aynı. binbir türlü yollardan geçtim.o bisiklete bile ucuz yollu aldığım taytımla bisiklet formamla bindim ve inat olsun diye pahalı bisiklet satan ve tamir eden yerlerde tamir ettirdim.nispet için.ben de varım benim gibi insanlar da var gibisinden. sonra allah nasip etti iyi bi bisiklet aldım. ama eskiyi unuttum mu tabi ki hayır.çünkü şu duruma tepeden inme gelmedim. pahalı veya ucuz olsun senin bisikletten ne haz aldığın önemli. inanki düzgün çalıştığı sürece 100 liralık bisikletle 5000 liralık bisikletin çok farkı yok.herşey sende bitiyo. onlar seni görüp gülse de sen de onları gör gül ve dümdüz uzayıp giden asfaltın çizgilerine bak yine hayal kurmaya devam et benim hala yaptığım gibi aç bi müzik ve sadece sen ol.. ve şunu unutma onlar kıyamadıkları bisikletleriyle o kadar şeyden yoksunlar ki. sen daha özgürsün emin ol. iyi bak kendine.

14. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    hayatta başarılı olacak sen ve olamayacak onlara selamlar.
    bisikleti kelepçelemek çok iyi fikir ya nerden temin edebiliriz?

15. Selman SİVRİ

Selman SİVRİ Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ne yazık ki "adam olmak" her keze nasip olmuyor, Anıl. senin yerinde ben olsam aynı metaneti gösteremeyebilirdim. Sen sabırlı ve saygılı davranmışsın. Boş ver onları. Bende Serkan HİLAL in söylediklerine katılıyorum. Çok çalış ve öylelerini umursama.
    Hem sen bize lazımsın... : : )