Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

şehir içi kullanıma uygun bisiklet

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mehmet Ç. tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Ç.

Mehmet Ç. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kısa mesefelerde(günlük en fazla 10km) hergün kullanılacak, bozuk yollarda kaldırım iniş çıkışlarında ve yokuş çıkışlarında sorun yaşatmayacak bir bisiklet olması gerekli.
    aklımda Salcano Astro 240 SRV var, duruma göre alacağım zaman bütçe uygun olursa Astro 270Sv de olabilir.

diğer aklıma takılan modeller:
    Carraro CRS 600
    Kron XC 500
    Mosso Acr 101

sizce bütçeyi zorlayıp Astro 270Sv almaya değer mi?
    benim işimi görür mü sorun çıkarmadan?

gevşeyen vida-somunları sıkmak ve frenleri ayarlamak gibi basit şeyleri yapabilirim. bunlar haricinde servise-sanayiye vs. gitmemi gerektirmesin, sağlam olsun.

en az 1 ay geçecek almamdan önce.

2. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Carraro Crs 600 donanımıyla 1 gömlek üstün

3. ahmet türkmen

ahmet türkmen Üye

Seviye:
    bunlar arasinda tabiki carraro crs 600 digerlerinden ustun krona bulasma kilitli denilen masasi kitliyken bile 1-2 cm gocup takiliyor mosso hakkinda bir bilgim yok salcanolarin fiyatlarinin ucuz olmasini garanti dolana kadar 4 ayda bir zorunlu ucretli bakim olmasina bagliyorum carraro bianchi nin bunyesinde ve turkiyede en iyi servislerden biri suphesiz bianchi

Gokalp Gokmenler bunu beğendi.
  4. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Carraro CRS600 yada CRS620 almanı öneririm. Ahmet Türkmen arkadaşımıza tamamen katılıyorum.

5. Mehmet Ç.

Mehmet Ç. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ücretli denen bakımların ücreti ne kadar peki?
    fiyatı o kadar etkileyecek seviyede mi?

en kötü ihtimal bakım yaptırmasam ve garanti dışı kalsa ne olur? tamir masrafları çok yüksek mi?
    zaten en ufak soruna bile kullanıcı hatası diyip garanti dışı saymaya çalışırlar gibi geliyor, pek sorun olmaz.

parça üstünlüğü carraro'da mı yoksa salcano'da mı şuan? servis ikinci planda.

6. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Şehir içinde kullanılacak bisiklet için MTB'de neden ısrarcısınız, anlayamadım. :)

7. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Bende 1161 d öneririm ama bulunmuyor maalesef :(

8. Mehmet Ç.

Mehmet Ç. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    şehir de olsa tüm yollar düzgün değil sonuçta, ayrıca taş döşemeli sokaklar kaldırım iniş çıkışları vs. amortisörsüz düz maşalı bir şehir bisikletiyle çekilmez gibi geliyor.

crs620'ye kadar çıkmam mümkün değil. carraro olarak alabileceğin en üst model crs600.
    astro 270sv ile crs600 kıyaslandığında ne gibi farklarla hangisi üstün geliyor?(servis sorununu yok saydığımızda)

3gün sonra filan buradaki yetkili servise gidip bakım ücretini de soracağım, çok değilse 4ayda bir o para zorlamaz herhalde.

9. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Amortisörlü maşalı şehir bisikleti alırsınız. Şehir bisikleti düz maşalı olacak diye bir kaide yok ki?

Bütçe belirtirseniz yardımcı olayım. Gidip MTB ile şehir içinde kendinize eziyet etmeyin, yazıktır.

ali şirin bunu beğendi.
  10. Ender şeker

Ender şeker Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Katlanır bisikletleri inceledinizmi hem çok kullanışlı hemde pratikler.dağ şnişleri tırmanışları yapmayacaksanız öneririm.asfaltta mtb ile boğuşmayın bence

11. Mehmet Ç.

Mehmet Ç. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    MTB uygun gibi geldi bana nedense...
    kron xc250 ile şehir içi yaklaşık 10km yol yaptım neredeyse aralıksız olarak ve yormadı beni.
    maksimum yapacağım yol 10km ve xc250 ile bile yorulmadıysam daha üst modellerde de sorun olmaz diye düşünüyorum.
    ayrıca daha yorucu olacak olsa bile sorun olmaz, zaten 2 günde bir spor salonunda da kardiyo yapıyorum, ne kadar zor o kadar iyi benim için :D
    yolda giderken de spor olsun.
    MTB düşünüyorum bütçe 750-800 gibi.

hem kron xc250 hem de tourer kullandım, xc250 ile daha rahat ettim bu arada.

12. Umut V.

Umut V. Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  13. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    :) Peki, MTB'niz hayırlı olsun.

14. Mehmet Ç.

Mehmet Ç. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

hem ikinci el düşünmüyorum, hem de bu bisikletin ikinci el fiyatı bile benim bütçemi oldukça aşıyor.

15. Salih Eroğlu

Salih Eroğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    başlık şehir içinde kullanıma uygun bisiklet yazıyor tercih ettiğiniz de mtb tabii ki siz bineceksiniz de başlıkla pek uyumlu olmamış at ile kelebek eşleşmesine benzemiş sakın yanlış anlamayın ben de geçen sene bu şekilde düşünerek doğru yaptığımı sanıyordum. Bir an mazi gözümde canlanıverdi. bence forumdaki bu tarz konulara iyice bir zaman ayırın. Fikriniz değişecektir. soba çocuk olayı illa bir elimizi yakalım diyoruz ama önemli olan eli yakmadan sıcak olduğunu anlamak için elini yakanları görerek yanmamak gerek :)

Ender şeker bunu beğendi.
  16. Mehmet Ç.

Mehmet Ç. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben de daha iyisi olacaksa şehir bisikleti isterim de güvenemiyorum işte bu yollara :D
    çok bozukmuş gibi geliyor... yokuş inerken çukurlar çatlaklar vs. de bol olunca bir dağ havası yakalarım gibi :D

uzun yollara çıkacak olsam mtb düşünmezdim ancak şehir içi günde maksimum 10km için çok sorun yaşamam. bacak gücü de kondisyon da sağlam sayılacak seviyede, yorulma sorunum olmaz.

xc250 bile şuan fazlasıyla yeterli olduğu halde şehir içi diye kilitli maşa alıyorum en azından düze çıktığımda kilitlerim diye. xc250'ye göre çok daha rahat ederim diye düşünmekteyim.

hem ülkemizde de mtb tercihi daha yaygın olduğundan ileride elden çıkarmak da daha kolay olur bence :D giriş seviyesi yol bisikleti alan daha zor bulunur.

17. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ülkemizde bisiklet adına birçok yanlış var. MTB hastalığı da bunlardan biri. Siz de o kervana katılmaya niyetlisiniz. Alın tabi, MTB kullanın fakat en azından hamallık olduğunun farkında olmanız güzel. Fazla enerji harcayıp az yol gitmek sizi rahatsız etmiyorsa, ısrar etmek anlamsız olacaktır elbette. MTB'yi elden çıkarmak kolay gibi bir şeyi de ilk defa sizden duydum. Satarken anlarsınız zaten. :)

18. Ender şeker

Ender şeker Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Benim lastikler 1.40 hiçbirşey olmadı daha.kilo da 110a yakın:rolleyes:

19. bayramtok

bayramtok Aktif Üye

Seviye:
    Sizin yaşadığınız çelişkileri ben de yaşadım geçen yıl. Mtb görsel olarak o kadar cazip gelmiştiki, forumdaki yorumları kulak arkası yapıp mtb aldım. Çok fazla pişmanlığım yok ancak şimdi kullanım alanıma bakınca şehir bisikleti benim için çok daha uygun oldugunungördüm. Bir ay kadar 2.10 lastik kullandıktan sonra 1.75 lastiğe geçtim. Bu adak değişiklik bile beni memnun etti.
    Diğer yandan sizin acaba bu şehir koşullarında dayanır mı şehir bisikleti konusuna katılmıyorum. Sonuçta yarış, dag bayır turları yoksa hedefinizde şehir bisikleti siİn için daha uygundur. Kaldı ki şehir bisikleti köpükten malzeme ile yapılmıyor. O kadar basit olduğunu düşünmeyin şehir bisikletini.

20. Mehmet Ç.

Mehmet Ç. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kullandığım tek mtb xc250 ve tek şehir bisikleti tourer. ikisini de aynı yollarda kullandım, kalın lastikli mtb ile daha rahat bir sürüş elde ettim...
    bilmiyorum artık tourerde sorun mu vardı nedir ne değildir, amatör halimle kısa süreli deneyimim bu şekilde...

ayrıca ön maşası amortisörlü şehir bisikletleri ile mtbler arasında kaç kg ağırlık farkı var ki? mtblere şehir içi için ince lastik taksak şehir bisikletleri ile o kadar da büyük bir performans farkı olmaz diye düşündüm ben açıkçası...
    profesyonel değilim uzun yol gitmeyeceğim, aradaki farkı anlamam bile kolay kolay...

yarın bir elime xc250'yi diğer elime toureri alıp tartayım bakalım :D