Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehir içi gezisi için çanta mı bagaj mı?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Aytaç Kaya tarafından paylaşıldı.

1. Aytaç Kaya

Aytaç Kaya Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Cumartesi günü arkadaşla Aydın-Kuşadası ufak bir tur yapacağız. Yaklaşık 77 km civarı bir yol olacak. Orada bir yerde kalmayı da düşünüyoruz. E hal böyle olunca yanımızda yedek kıyafetler vs taşımak zorundayız. Bunun için sırt çantası mı yoksa heybe-bagaj mı karar veremedim. 2 sinden birini almayı düşünüyorum. Sırt çantası terletir mi ne gibi sorunları olur. Bagaj-heybe ve çanta hızı aynı oranda mı etkiler?

Almayı düşündüğüm çanta: http://www.sportcity.com.tr/ULTRA-BIKE-10-CANTASI,PR-19550.html ( Bütçe bu kadar :) )
    Bagaj + Heybe olursa o da 90 TL ye mal olmuş olacak.

Teşekkürler.

2. karakartal

karakartal Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bagaj tavsiye ederim.sırtta taşımak terletir ve omuzları boynunu çok ağrıtır o kadar uzun yolda.nerden biliyom?90km taşımıştım sırtımda:)
    heybe almana da gerek yok çantanı kancalı iplerle bağlarsın bagaja.kancalı ipler koçtaşta 3-5 tl ye satılıyor.
    çanta alacaksan da çankayadan ya da mezarlıkbaşından aynı tür çantayı 20 tl ye bulabilirsin

Aytaç Kaya ve turgay okuyan bunu beğendi.
  3. Samet Ayhan

Samet Ayhan Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Eşyalarını bagaj üzerinde götürmenizi tavsiye ederim. Bence sırt çantasını boş dahi olsa taşımak bana büyük eziyet verir çünkü sırt bölgesini kapattığı için rüzgar almasına engel olur ve daha fazla terlemeye sebep olur.

4. murat atay

murat atay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Zixtro sırt çantasını tavsiye ederim.Terleme problemi olmuyor.Sırt çantasını çok yükleme aslında çok hafif şeyler taşı ben genelde extra kıyafet taşıyorum eğer tur için farklı şeyler taşıyacaksan tavsiye etmem. Sırt bölgesinin pedal basarken rahat olması şart.)

5. Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kesinlikle bagaj ben 30 km lik yol yaptım sırt cantasıyla 15km full bayır her tarafım kuru sırtım hemen terledi kesinlikle bagaj al

6. Şafak Başlar

Şafak Başlar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    10 lt oldukça küçük zaten. Sırtı fazla yormaz diye düşünüyorum. gene de bagajdan yana tercih yapardım ben.

7. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben her gün her ikisini de kullanıyorum. Bagajı sabitledim zaten hiç çıkarmıyorum. Bagaja sığmayan veya sallanmaması gereken hassas eşya vs için de sırt çantası lazım.
    Ama sırt çantasını sırta teması engelleyen filesi olanlardan al yoksa terleteceği kesin..

8. ali akgün

ali akgün Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Sırt çantası uygun bence .mesafe 10.km ye gelince sırt çantası seni o kadar terletir ve sırtına yapışır ki turdan aldığın zevki bitirir. Bagajı şiddetle tavsiye ederim.

Aytaç Kaya bunu beğendi.
  9. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Katılıyorum, şahsen 2sinide denedim, çanta sırttaki teri emiyor ve çantada giysi varsa ter kokuyor. Bagajda böyle bir durum yok, bagajı herkeze tavsiye ederim ve takıp çıkarması kolay olan sele borusu bagajları öneriyorum.

Aytaç Kaya bunu beğendi.
  10. ali akgün

ali akgün Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Aytaç Kaya bunu beğendi.
  11. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    sırt çantası pratik oluyor ama ter tutmayan kıyafetler de giysek sırtımızın su içinde kalmasına neden oluyor.. en güzeli bagaj kullanmak

Aytaç Kaya bunu beğendi.
  12. Aytaç Kaya

Aytaç Kaya Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Yorumlarınız için çok teşekkürler. Sanki çanta almışım da tecrübe edinip bilgi sahibi olmuş gibi hissettim :) Dedikleriniz çok mantıklı. Zaten mevcut standart sırt çantası mevcut, bagaj alıp arasına sıkıştırmakta yada iple sabitlemekte iyi fikir gibi geldi. Böylece hem bütçe hem de sırt açısından uygun olacak zannedersem :) Herkese tekrardan teşekkür ederim.

İzmir'de oturmaktayım. Motiste yakınımda. Fiyatları da normal gibi geldi. Hangisi almam daha doğru olur?
    http://www.motisbisiklet.com/store/ProductDetails.aspx?productid=85334&ttype=Details#pt
    Sele borusu bağlantılı: http://www.motisbisiklet.com/store/ProductDetails.aspx?productid=85335