Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

şehir/gezi bisikleti veya dağ bisikleti seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Murat Özbayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Murat Özbayoğlu

Murat Özbayoğlu Yeni Üye

İyi günler,

Kendime orta karar (profesyonel olmayan) bir bisiklet almak istiyorum, açıkçası düşündüğüm rakam 500 TL'den fazla değil, amacım genelde asfalt üzerinde bisiklet sürmek. Forumdan gördüğüm genelde tavsiyeler dağ bisikletleri üzerine, bunun özel bir sebebi mi var, yani dağ bisikleti alan bunu her yerde kullanabilir mantığı mı çalışıyor, yoksa kimse şehir bisikletleri ile ilgilenmiyor mu ? Dağ bisikleti mi alayım, gezi bisikleti mi karar vermiş değilim.

Tabii ki bilen arkadaşların bisiklet tavsiyelerini almak isterim. Ne almamı önerirsiniz? Bu arada ikinci el almakta bir sakınca olur mu?

İlgilenenlere şimdiden teşekkür ederim.

2. Onur ALKAÇIR

Onur ALKAÇIR Kıdemli Üye

Seviye:
    asfaltsa şehir al ama o fiyata güzel bişey bulamzsın şehir olarak

3. Engin Sarı

Engin Sarı Canyon Ultimate CF SL

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Asfaltta kullanacaksanız, şehir-tur bisikleti öneririm. Ülkemizde genel olarak dağ bisikleti hayranlığı olduğundan daha çok önerilen o oluyor. Bende hem dağ hem tur bisikleti var. Ama açıkcası şehir-tur bisikleti aldıktan sonra, daha çok tur bisikletini kullanıyorum...500 TL fiyat için önereceğim bisiklet Salcano City Sport 24VS olur...700 TL civarına da Sedona 321 var...

Murat Özbayoğlu bunu beğendi.
  4. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    salcano city sport 24 vr öneririm.

5. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Benimde şuan bir dağ bisikletim var fakat genelde yolda kullanmak için istiyorsanız bende size tur bisikleti öneririm, zira bir 15 gün sonra bende alacağım inşallah. Sedona 311 ve 321 arasında kaldım hangisini alsam karar veremiyorum :) Arkadaşların söylediği Salcano City Sport'uda inceledim ve gerçekten güzel bisiklet, forumda da birçok arkadaş önermiş daha önce, bütçenizede uygun :)

Şimdiden hayırlı olsun yeni bisikletiniz.

6. Cihat Özinan

Cihat Özinan Aktif Üye

Seviye:
    asfalt ağırlıklı kullanılacaksa kesinlikle city bike.tartışmaya gerek yok.zira adı üstünde.öneri olarak 321

7. mustafa mimaroğlu

mustafa mimaroğlu Aktif Üye

Seviye:
    peki arkadaş mtb alıp ince lastik taksa olmazmı .genellikle mtbler daha hafif oluyorda.

8. Nuri Kongur

Nuri Kongur Forum Demirbaşı

Seviye:
    merhaba, salconanın şehir modelleri gayet güzel görünüyorlar ve bütçene görede seçenekler var. seçeneklere ek olarak ümit superior modelini önerebilirim. hem aliminyum hem de 440 liralık fiyatıyla bütçe dostu. ben superior kullanıyorum. biraz donanım değişikliği yaptım. donanımı da gözeterek bir tercihte bulunman ilerisi için daha faydalı olacaktır.

9. B.Toy

B.Toy Yeni Üye

Seviye:
    Şehir bisikleti tavsiye ederim bende çok arada kaldım en sonunda Trek fx 7.2 aldım... İlk aldığımda parke taşlı yollarda titreşimden rahatsız oluyordum ama alışınca çok güzel bisiklet... Düz yolda zaten kendi kendine gidiyor...