Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehir/ Gezi Bisiklet Seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Botan tarafından paylaşıldı.

1. Botan

Botan Yeni Üye

Merhaba, öncelikle bütçem en fazla 600 TL, 1 TL bile geçemem :) amacıma uygun olan gezi bisikletleri yani binip bisikletime şehirler arası ufak geziler yapacağım. Bisikletin ön amortisörü olmasını istiyorum aslında kafamda var bir tane Kawasaki Patrol City( http://www.bisikletcim.com/urun/kawasaki-patrol-city.aspx ) tam istediğim gibi 28'' ve ön amortisörü var sizce iyi bir seçim mi yada bana önerebileceğiniz başka bisikletlerde var mı aslında mtb'nin tutulan markalarını az çok biliyorum da gezi bisikleti olarak pek konu göremedim ve kawasaki'nin bisikletleri hakkında en ufak bilgim yok sadece istediğim özellikleri kapsıyor yardımlarınızı bekliyorum :) unutmayın bütçe 600 ü geçmez :)

2. anıl_07

anıl_07 Üye

Seviye:
    meraba ben kullanıyorum carraro prizma 904 çok memnunum yolda akıyo resmen tercih edebilirsin

Ahsen Okyay bunu beğendi.
  3. Botan

Botan Yeni Üye

prizmayı daha öncede öneren gördüm ama amortisörsüz olması sorun olmazmı türkiye gibi bir yerde en azından gezi yaparken bi toprak yol çıakbilir karşımıza onu düşünerek amortisörlü istiyorum :) teşekkür ederim

4. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    kawasakiyi filan boşver.salcano carraro sedona 3lüsüne bak bence. mesela sedona 301. http://www.bisikletcim.com/urun/sedona-301-m-28.aspx forumda kullananlarda var memnunlar. peşin alınabilir

hep şunu karıştırıyoruz. şehir/yol bisikletleri toprak yola da gidebilir bunda hiç sorun yok diye düşünüyorum.
    eğer tur yaptığınız güzergah
    http://www.youtube.com/watch?v=_bfxlnndzZM&feature=related
    böyle bişey değilse şehir/yol bisikleti alınır rahat kullanılır. ama siz bu tip şeylerle uğraşıcaksanız almayn.

anıl dostum bende bayağı gidip geliyorum 904'te. xc250 mi olsun diyorum tekeleri değişip kullanırım yoksa 904 mü diyorum kendi kendime. xc250 çok cafcaflı geliyor biraz fazla renk karışımı var hoşuma gitmiyor bu kdr renk cümbüşü açıkcası:) ama 904 kibar ağır duruyor. malzeme kalitesi ve ağırlığıda cabası. büyük olasılıkla 904ü alacağım önümüzdeki hafta.

5. SametAksuoğlu

SametAksuoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    en azından arka attırıcı altus falan olsun!

6. Gökhan Ö.

Gökhan Ö. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    sakın bisikletcim.com dan alma ;)

7. Botan

Botan Yeni Üye

yok öyle yollardan gitmeyecem :D peki ben ön amortisörlü istiyorumda amortisörsüz şehir le çok farkı olur mu ? birde son olarak sedona 301 m mi? kron tourer mı (http://www.bisikletcim.com/urun/kron-tourer-21-v-28.aspx ) ? ve bu iki bisikeltin ön amortisöründe kilitleme varmı ?

internetten almam gidip canlı canlı alacam :)

8. akn

akn Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Online olarak nerelerden alınabilir peki? Anadolu yakasında önerebileceğiniz yerler va rmı? Özellikle maltepe bostancı sahil taraflarında?

9. Botan

Botan Yeni Üye

Sorum hala geçerli yardımcı olabilecek ?

10. Berkay IŞIK

Berkay IŞIK Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Salcano City Sport modellerine bakabilirsin. Ben de almayi dusunuyorum ve sagolsun cogu arkadas oneriyor.

11. SALİH TUNÇKIRAN

SALİH TUNÇKIRAN Kıdemli Üye

Seviye:
    en akıllıca secim olur

Botan bunu beğendi.
  12. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Salcano city sport yada carraro prizma 904 başka hiçbir şey düşünme ikisine de git bak içine hangisi siniyosa onu al:)

Erdinç ALTINÇEKİÇ ve Botan bunu beğendi.
  13. Botan

Botan Yeni Üye

peki teşekkür ederim hepinize :)

14. mesut berfanbar

mesut berfanbar Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    ee kawasaki patrol city hakkında yorum göremedim! Acaba bu bisikleti kullanan ya da hakkında bigi sahibi olan yok mu ? Bir de bisikletcim.com da lila renginde ön amortisör görünmüyor. Acaba patrol city yazan gri renkli bisiklet fotoğrafı patrol LX modeline mi ait ? Çünkü kawasaki nin kendi sitesinde patrol city olarak sadece lila renkli bisiklet var ve o da ön amortisörsüz olarak görünüyor. Bana bu konuda yardımcı olabilecek birileri var mı ? Umarım vardır. Şimdiden teşekkürler :)

15. fatih kaan

fatih kaan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    kawasaki patrol cıty çok hafif güzel bir bisiklet bu bütçeye göre alınabilir hayırlı olsun