Şehir bisikletiyle yol bisikleti arası bir şey? (900-1000 TL arası)

Tepki
48
Bisiklet
Carraro
Yeri gelince 100-200 km lik heybeli turlar, yeri gelince de iş-ev ev-iş 20km lik şehir içi ulaşımında kullanmak için yol ve şehir bisikleti karışımı bir hibrit bisiklet düşünüyorum ama bu tarz güncel bir bisiklet tavsiyeniz olur mu? NOT: Bütçe 900-1000 arası Teşekkürler..

Scudo

serdar k

Bize her yer 61
Tepki
482
Bisiklet
Focus
@abdullah demir Yol - Şehir değilde, Şehir-dağ arası demek daha doğru olur bence. Yol-Şehir arası derseniz sanki biraaz cyclocross gibi bir şey almanız gerekebilir. Bütçeyi 1200 min. yapın bence. bu fiyat aralığında yerli veya 2. el iyi bir bisiklet düşünülebilir. carraro nun forumda çok sevilen bir modeli var. 224 sanırım. bu fiyatlaraydı.

Tepki
48
Bisiklet
Carraro
@serdar k Aslında 26 Jant olmasından yanayım. Normalde aklım (link) modeli tarzı yol bisikletlerine kayıyor şu sıralar indirime girmiş.(kliksa da 1099 axxesse 100 chip para 999 a geliyor.) Bunlara heybe ve yük takılıp uzun tur bisikletine çevrilebilir mi bilmiyorum. Bende de biraz kararsızlık var galiba. Hem hafif olsun asfaltta hız yapayım, hemde bir şehir-tur bisikleti gibi de kullanayım. Çok şeymi istiyom ne.. :)

• Beğen
Tepkiler: serdar k

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
triban3 düşünmüyor musunuz bu fiyat aralığında? :)

(link)
(link)

https://www.bisikletforum.com/proxy.php?image=http%3A%2F%2Fimg.tapatalk.com%2Fd%2F14%2F08%2F10%2Fure6y3a8.jpg&hash=1e57d3721b0724ec084458b7b4bb41ca

Tepki
48
Bisiklet
Carraro
@Sinan Ş Tamda kastettiğim buydu. Güzel resim. :) Demekki yol bisikletine kayacağız anlaşılan. O zaman Fiyat/Performans (900-1000 TL) olarak geriye 2 seçenek kalıyor: Ya "Triban 3" yada "Salcano XRS040" NOT: Bildiğinşiz üzere Yol bisikleti hız için yapılıyor. Fakat hafiflik için kadro ve maşalar ince. Heybeli yüklerde uzun yollarda jant lar ve bisikletin genel durumu sıkıntı vermiyormu acaba?

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
@abdullah demir 1 hafta önce salcano xrs 040 aldık sora setli 900 e falan geliyor 130 kg biri olarak yaklaşık 30km kullandım bi sıkıntı çıkarmadı ama lastikleri pek hoşuma gitmedi sanki siz + heybe = bense sıkıntı olurmu bilmem bide benim gittiğim yol biraz düşük ama sürekli kullanan kardeşimde 115 kg :)

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
Ortası bir şey arıyorsanız, Hibrit bisiklet'de bakabilirsiniz. Carraro'nun Sportive 224 (V-Frenn), 225, 227, 327 bakabilirsiniz. Ne dağ bisikekletidir, ne de yol bisikleti. Bu bisiklete'de tur bisikleti gibi arkaya çantanızı da takabilirsiniz.

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
@alierkanimrek
O fotoğrafı triban3 kullanıcıları sayfasından aldım,arkadaşlar kızmaz inşallah :)
(link)

11 kg :)

@abdullah demir
Jantları değiştiriyor çoğu kullanıcı,ama ben 75kg ve İstanbulun çakır çukur yollarında 1000km kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki,sadece arka jant akort bozuldu çok az ,ama hala kullanıyorum bu şekilde. jantlar 32 telli , yamultmak için çekiçle vurmak lazım :D

• Beğen
Tepkiler: abdullah demir
Tepki
48
Bisiklet
Carraro
@Uğur S. Adam toprak, çimen her türlü yolda kullanmış. Bence çok iyi.

@Sinan Ş @yaboga Bende Boy: 1,79 kilo: 87. Bu durumda 20-30 kg yük ile birlikte düzgün bir yolda kullanırsa, sıkıntı çıkarmıyacak gibi duruyor. Peki biraz daha kalın jantlarla modifiye etmek istesem bu model buna müsatimidir acaba?

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
triban 3 de çok güzel makine servis olarak salcanodan iyi olduğuna iddaaya girerim eğer yakınsanız decathlon a yaşadığnız yerde varsa triban daha iyi seçenek ama xrs 040 ta donanım olarak güzel.

eren cerciz

Aktif Üye
Tepki
266
Bisiklet
KTM
@abdullah demir Ben geçen yıl yerli ürün olan Kron TX 500 aldım. Her gün işe gidip geliyorum ve hafta sonları da turlara çıkmaya çalışıyorum. Süper kaliteli bir bisiklet falan değil ama şimdiye kadar 1000 km kullandım ve daha bir sorun yaşamadım. Lastik kalınlıkları şehirde birçok yerde kullanmanız için büyük kolaylık sağlıyor. Gerçi yol bisikletini de şehirde çok rahat kullanabilirsiniz :) Şöyle bir de fotoğrafını göndereyim. Hafta sonu Beylikdüzü'ne metrobüsle gitmiştim. Dönüşte Beylikdüzü'nden Beşiktaşa gittim. Bagajımda da 18 kg yük vardı. Ben de 80 kiloyum :)

image (1).jpg

• Beğen
Tepkiler: abdullah demir

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
@abdullah demir

Kalın jant terimini çok anlayamadım açıkçası ,çünkü fazla bilgim yok bu konuda:)
yukarıda verdiğiö Triban3 sayfasına sorabilirsin,bilgili olanlar cevaplarsa daha iyi olur.

Tepki
48
Bisiklet
Carraro
@eren cerciz Evet özellik olarak bana yakın duruyor ama, performans açısından biraz ağır bir bisiklet gibi duruyor. Diğerlerine göre tabi.

@Sinan Ş Evet "kalın jant" tabirini yanlış kullanmış olabilirim kusura bakmayın bazı terimlere yeni alışıyorum. Aslında kastettiğim biraz kalın yol tekerleği kullanmaktı. Mümkünmü şeklinde..

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
@abdullah demir

Trbian 3 üzerinde 23" lük hutchinson slick tip lastiklerle geliyor,ya benim acemiliğinden,ya da şans bilemiyorum,patlatım durdum,sanırım havasını az bastım,herneyse.Bıktım uğraşmaktan,virajlarda çok yattığımdan güven de vermiyordu ,değiştirdim.

triban3 max. 28" e kadar destekliyor,ki benimkinin de üzerinde şu an 28" (conti. gp 4 season) var,tur içinde sana fazlasıyla yeter,alırsın zırhlı schwalbe 28",keyfine bakarsın.

Yıkarım şirkette az önce :)

Dosyalar

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
@abdullah demir aynı boydayız iç bacak boyunuz kaç 57 biraz büyük sanki ben 54 te rahat ettim büyük olursa baya sıkıntı çekersiniz uzanacam diye.

Tepki
48
Bisiklet
Carraro
@yaboga Az önce Dechatlon u aradım Boyumu sordu, 1,79 deyince sana 57cm lik olanı olur dedi. Sizdeki kaçlık?

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
54 salcano xrs040 bu linkten ölçü çıkarabilirsiniz (link),

daha detayalı ölçü çıkaranlar sayfalar var iç bacak boyunuz önemli bence bi bakın.