Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehir bisikletini dağ veya cyclo cross'a dönüştürmek?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Kurtuluş E. tarafından paylaşıldı.

1. Kurtuluş E.

Kurtuluş E. Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat K. E.
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Selamlar,

Forumda şöyle bir bakındım genelde tersi işlenmiş; yani dağ bisikletini şehirde kullanma üzerine... Benim düşüncem bunun tersi şeklinde.

Düz karbon maşalı bir şehir bisikletine geçtiğim için eski bisikletim olan Salcano City Sport 50 boşa çıkmış oldu. Her zaman asfalt şartlarında sürmüyorum, zaman zaman arazi ve taşlı, toprak yollara girdiğim de oluyor ve buralara ince tekerli düz maşalı bir bisikletle girmek pek güzel olmuyor.

Sadece teker değiştirerek dağ bisikleti veya teker/gidon kombinasyonu ile "cyclo cross"a dönüştürme diye bir şey var mı? Biraz cahil sorusu gibi kaçabilir ama baktığım zaman bunların kadro geometrileri arasında öyle çok belirgin fark var gibi gelmedi bana. Mutlaka detay ve farklar vardır gerçi ama mesela Salcano'nun NG650 dağ bisiklerinin kadrosu benim CS50 ile teker harici aynı (sitesindeki resimlerden hareketle).

Bu tip bir dönüşüm işine girmiş olan arkadaş var mı? Belki %100 gibi olmaz ama orta halli iş görür bir sistem çıkar mı ortaya, ne dersiniz?

2. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    var ama masraflı
    sadece lastik değiştirin ve düz gidon+barend ile kullanın

yoksa gidon, sti kollar, ön artırıcı minimum değiştirecekleriniz

3. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bence sıkıntılı. Hiç hoş görünmüyorlar. Kalın kadro ince teker, yol gidon bana itici geliyor. Resimlerde görmüştüm bir tane ondan dolayı fikrimi söyledim. Kusura bakmayın.. :)

4. Eren Korkmaz

Eren Korkmaz Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bende sizdenim :)