Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehir Bisikletine Mtb Lastiği takma

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Tuncay K. tarafından paylaşıldı.

1. Tuncay K.

Tuncay K. Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhaba
    28 inc Şehir bisikletim var. (merida crossway) , ben buna 27.5 inc Mtb lastiği takabilir miyim ?
    sadece dış ve iç lastik alarak , şuan kullanmış oldugu jant'a takmam mümkün olur mu?

ilk 29 inc düşündüm ama büyük ihtimal kadro kurtarmayabilir.

2. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    28" şehir bisikletleri ve 29" dağ bisikletleri aynı çapta jant kullanırlar (622mm), 27.5 diye adlandırılan jantlar ise oldukça daha küçütür. Dolayısıyla 27.5 lastiği elinizdeki jantlara hiç bir şekilde takamazsınız. Jantı da değiştirecek olursanız da frenler uyum sorunu çıkarabilirler.

Jantınızın kalınlığını ve kadroda ne kadar boşluk kaldığını bilmediğim için sizin bisikletinize hangi 29" mtb lastiği uyar bilemeyeceğim. Hiç biri uymasa bile cyclocross lastikleri ile mtb'yi pek aratmayacak arazi performansı elde edebilirsiniz.

3. Hakan Can Onrat

Hakan Can Onrat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merida Crossway'e 29" Race King 2.2 takmışlardı sorunsuz. Zaten 28 ve 29er mtblerin jant ölçüleri aynı ondan 29" değilde 29er deniyor.

4. Tuncay K.

Tuncay K. Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    arkadaşımın 26 jant ön tekerlegini bisikletime taktım sorunsuz şekilde kullandım. frenler hidrolik oldugundan tam oturdu.

arka Vfren'lerinin olduğu çatal bölümünü ölçtüm şuan ki lastigim tam 4 cm genişliginde, çatal bölümü ise 5.50 cm genişligi var.
    29 takarsam (29x2.0) buda 5 cm genişlige eşit oldugundan o mesafe 0.50 cm kalacak.
    bana bu biraz zor gibi geliyor kadroya vurma ihtimali yüksek. ama ön taraf rahat kurtarıyor.

@Hakan Can Onrat
    2.2 nasıl takmişlar ? acaba model yılı olarak eskimiydi merida crossway ? belki o belirttigim çatal bölümü daha geniş ise 2.2 takabilirler.

5. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Her şeyden önce Crossway gibi zarif bir kadro 2.0 kalın lastikle nasıl gözükür onu düşünmek lazım.

6. Tuncay K.

Tuncay K. Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ben görüntüsünden daha çok sağlayabilecegi güveni ve sağlamlıgını düşünüyorum...

kaldı ki mtb lastigi taktıgımda da sırıtmamıştı. gayet şık duruşu vardı.

7. Tuncay K.

Tuncay K. Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Arka jantıda denedik ve sonuç olumsuz arkadaşlar.
    çok az bir pay kalıyor. daha dogrusu sol tarafa fazlaca yaklaşıyor. aslında tam ortalanmış şeklinde olsa uyardı.

tabii biz bunu arkadaş arasında jantları değiştirerek yaptık. belki bir bisikletçiye gidip bunu denesek belki yaparlardı. şimdilik vazgeçtim.
    Bu arada görünümü şuankinden çok daha güzel durdugunu söyleyebilirim :D