Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehir Bisikletimi Satıp MTB Almayı Düşünüyorum, Önerileriniz Nelerdir?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Serhan Çeki tarafından paylaşıldı.

1. Serhan Çeki

Serhan Çeki Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba;
    Ben şehir bisikletimi satarak dağ bisikletine geçmeyi düşünüyorum.Öğrenci olduğum için iyi bir bütçem yok ama 24 vitesli, vites geçişlerinde bana sorun yaratmayacak, çift kat jantlı bir dağ bisikleti almak istiyorum.Bütçem en fazla 750 lira olabilir.Bu özelliklere bu fiyata sahip olabileceğim hangi bisikletler var?

Fren konusunda da yaşadığım bir ikilem var.Gönül isterdi ki hidrolik disk frenli bir bisiklet alabileyim.Ancak; şu an için alabilecek durumumun olmayışından ötürü mekanik disk ya da V fren arasında seçim yapmak zorundayım.Sizce hangisini tercih etmeliyim?Doğrusu şöyle bir fiyatları kontrol edince bütçem ile disk frenli bir bisiklet bulmak oldukça güç gibi duruyor.Bu durumda V freni tercih etmek zorundayım sanırım.

2. Cengiz ADANUR

Cengiz ADANUR Aktif Üye

Seviye:
    Mekanik disk fren yerine V fren özelliği olan bir bisiklet tercih etmenizi öneririm. İyi bir V fren mekanik frenden her zaman daha iyidir, daha az sorun çıkarır ve çok daha hafiftir..

3. Wintherr Bulut

Wintherr Bulut Üye

Seviye:
    gerçekten dağ bayır ovadan asla taviz vermem diyorsanız böyle bir tercih yapmanız yanınıza kar kalır, aksi takdirde ziyandan başka bir anlamı olmaz gibi bir fikrim var...iyice düşünüp karar verin sonrasında çok masraf çıkıyor ortaya üzülüyor insan.

4. Serhan Çeki

Serhan Çeki Aktif Üye

Seviye:
    Tavsiyeleriniz için teşekkürler.Ancak; ne gibi masraf çıkabiliyor anlayamadım.

5. Ahmet Kırıkhanuğur

Ahmet Kırıkhanuğur Aktif Üye

Seviye:
    ekonomik durumunuzu sıkıntıya sokacaksa bu değişiklik planını şimdilik rafa kaldırın derim bu arada neden mtb ye geçiyorsunuz?
    sıklıkla araziye girip çıkan bir insansanız eğer bu seçim doğru olacaktır ancak genelde düz yolda tur havasında kullanıyorsanız şehir bisikletine devam edin ucuz fiyatlı mtb ler 14 -15 kilo civarında olurlar kaldı ki araziye çıkarken yanınıza alacağınız ekipman yiyecek yedek elbise yada port bagaj gibi unsurlarla iyice ağırlaşacak performansınızı etkileyecektir araziden keyif almak için biraz daha iyi bir bütçe ayırın üst düzey bir mtb de vites geçişleri hem hafifliği hemde performansı ile sizi daha iyi motive edecektir bol pedallar

6. ahmet_257_aa

ahmet_257_aa Üye

Seviye:
    http://www.bianchi.com.tr/urunler.aspx?kat=2&akat=2&urunid=24

çamurlu yada ıslak yerde kullanırım dersen kesinlikle disk fren .mekanik disk fren mi v fren mi dersen bence mekanik disk fren çünkü v frenin ayarları bir süre sonra kayıyor ama kaliteli v frenler deil fakat sen 750 tl civarında bir bisiklet istediğin için bana kalırsa mekanik disk fren al çünkü 750 tl lik bir bisikletin jantlarını ve v frenin kaliteli olacağını düşünmüyorum ve bu sebeble sürekli ayarını yapman gerekecek ama mekanik disk fren alırsan ayarının değişmesi çok uzun zaman alıyor diye duydum

7. Serhan Çeki

Serhan Çeki Aktif Üye

Seviye:
    Şu ana kadar şehir bisikleti kullandığım için araziye çokça giremedim.Ancak; bundan sonra arazide bisiklet kullanmak istediğim için dağ bisikleti seçimimde kararlıyım.Vites konusunda fire vermemi gerektirse de Salcano 212 HD fiyat ve hidrolik disk fren olması açısından uygun gözüküyor.Bu konudaki yorumlarınızı alabilir miyim?Bisikletin link aşağıda:
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=923

8. ARJİN

ARJİN Aktif Üye

Seviye:
    doğa bisikletin drag modellerine bak.

9. mustafa apçin

mustafa apçin Aktif Üye

Seviye:
    240 srv salcano kullanıyorum. memnunum. sram x-4 vitesler. sessiz. v fren. bi daha alacak olursam yine aynısını alırım diyorum.

10. Serhan Çeki

Serhan Çeki Aktif Üye

Seviye:
    Bahsettiğin modelin 24 vites olması güzel ama, diğerinin de hidrolik disk frenli olması cezbediyor beni.240 Srvyi alıp hidrolik diske çevirmektense, 212 hdyi alıp 8li ya da 9lu rubleye çevirmek daha mantıklı geldi bana.