Şehir bisikleti

Hakan Gun

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Cube
Merhaba öncelikle ilk mesajım herkese selamlar uzun yıllardır motosiklet kullanıcısıyım yeni bir macera için yanınızdayım oda bisiklet ve pedallama isteği birazda evlendikten sonra eklenen göbek.

İşe gidip gelmeyi düşünüyorum güzergahım Acıbadem Köprüsü altından E5 -Harem -Üsküdar-vapur-Akaretler yokuşunu tırmanıp işe gitmek

Dönüş Aynı yol tersten.

Bana önereceğiniz bisiklet nedir 3 mevsim kullanacağım.Mümkünse rampaların ustası olması tercih sebebi:) Bisikletle oynamayı sevmiyorum motorumuda standart donanımla kullandım.

Bütçe 1000-1500 lira.

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan
Scudo

Ender şeker

Forum Demirbaşı
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
Merida trek scott yada giant marka 26x1.70 lastiği olan.alüminyum gövdeli ve 27 vitesli bir model işinizi görecektir.bütçeniz önemli tabi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ender şeker

Başlığı kaçırdınız sanırım, şehir bisikleti diyor, 26x1.70 lastik diyorsunuz. :)

Merida Speeder T2 önerebilirim;

(link)

Elden alırsanız pazarlık da olur, 1500 liranın altına düşer. Zaten normal fiyatı 1570 lira falan. Komisyondan ötürü bu fiyat yazılmış. Yokuş falan tanımaz, akarsınız. :)

Ender şeker

Forum Demirbaşı
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
Maximum 1.70 demek istedim unutmuşum yazmayı

fatih uygun

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
Specialized
1500tl aluminyum masali bir t2ye wermktense bence butceyi biraz daha destekleyip carbon masa bi sse yi tawsiye ederim omur boyu kulanirsnz arada buyuk bir konfornfarki mewcut

Tepki
1.236
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Şehir bisikleti ? Hangisi ? Sorduğunuz sualin cevabı adeta bir umman...o kadar çok seçenek var ki marka olarak Trek Merida Scott v.b ama kafadan şehir bisikleti demeniz zaten yüzde elli sorunu çözdünüz demek ben olsam sizin yerinizde 24 ya da 27 vites 28 jant 700/35 lastik ebadındı 12 kg geçmeyen az yakan çok kaçan bir markaya bakardım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@fatih uygun

Bütçeyi biraz değil, %50 artırmak gerekiyor. :) SSE fiyatlarından haberiniz vardır umarım. Sirrus AF bile alınamıyor bu bütçelerle.

Tepki
22
Bisiklet
Specialized
sse iyi bir araştırma yapın bence sitelerdeki fiyatlara aldanmayın sıkı pazarlık iyidir bende aynı bisikleti kulanıyorun acıkcası kullanıcağınız yokuşlarda hiç sıkıntı çekmezsiniz ben uzun seneler sonra bisiklet kullanmama rağmen ilk günlerden ciddi km ler yapmıştım nacizane bir öneri

• Beğen
Tepkiler: fatih uygun

fatih uygun

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
Specialized
@güçlü göymen

aynen bisiklettaşm :) yanii ikinci elleide war satılık öylede temin edileblir yanii sse ve trek fx serisi bu katagoride gercekten rakipsiz

• Beğen
Tepkiler: güçlü göymen

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
@ahmetcan44

2 aydır t2 sahibiyim, 28 jant fren ve vites donanımları iyi, ..
11 kg hafif ve akıcı keyifli bir bisiklet tavsiye ederim. eksi olarak üzerindeki lastikler detonator 700x32 hızlı ancak çok patlıyor onun yerine maraton greenguard 700x35 aldım bekliyorum

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
öncelikle merhaba,hoşgeldiniz..

3 mevsimden anladığım kadarıyla,yağmurlu havalardada süreceksiniz,

Bisikletin lastikleri yağmur zamanında,dişli olması ve bisikletin hidrolik frenli olması sizin seçimlerinizde ön planda olmalı..

Dağ bisikletleri,şehir bisikletlerine nazaran biraz daha ağırdır..

Gideceğiniz güzergah üzerinde çukurlar çok fazla ise,ön amortisörlü bir maşa tercih etmenizde,keyfinizi bozmayacaktır..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Eğer 3 mevsim gitmek istiyorsanız bi şehir bisikleti sizin için ideal olabilir ama hangi tarzda alırsanız alın 2 tip lastik bulundurmanız lazım bi ince normal havalarda kullanmak için lastik bi de karda veya yağmurlu havada kullanmak için kalın dişli lastik. Hatta 3 çeşit lastik bile bulundurabilirsiniz karlı havalar için ek olarak çivili lastik.
bisikletin hidrolik frenli olması sizin seçimlerinizde ön planda olmalı..

Normalde kendim v-fren kullansam da pabuçların bastığı yerdeki en ufak ıslaklıkta frenler büyük ölçüde performans düşüklüğü yaşıyo. Arkadaşa katılıyorum hidrolik frenli bi model sizin için daha uygundur.

Hakan Gun

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Cube
Merhaba fikirleriniz için teşekkürler Specialized Crosstrail disk comp aldım bisikletten çok anlamadığım için sanırım iyi bir bisiklet:)

Sirrus ile arasında kaldım sirrusun ince lastikleri beni korkuttu hala arasındayım aslında iyi bir seçimmi yaptım diye ama aldık artık...

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yağmurlu havalar için lastik tavsiyesi verirken dikkatli olunmalı.Çünkü asfalt için üretilmiş kalın dişli lastik yoktur.Kalın dişli lastikler ıslak zeminde kayarlar.Asfaltta yağmur sürüşleri için kanalları derin olmayan;tercihan tutunma yüzeyi geniş,ince su kanalları bulunan lastikler kullanılmalıdır.MTB ler arazi şartları için üretildiğinden lastikleri de "Kuru sert toprak,yumuşak kuru toprak,çamur,çakıllı arazi vs.için üretilmiştir.Elbette dişsiz MTB lastikleri de var ancak bunlar da yağmurlu havalar için değil.
Örneğin seyrek ve derin dişli lastiklerde çamur tutunamazken,sık derin dişli lastiklerde biriken çamur zaman zaman bisikleti sürülemez hale getirir.Bu sebeple "Her derde deva" bir lastik yok.

Gelelim sizin sorunuza.

Dilerseniz orijinal 700X28 c lastiklerinizi 700X32-35 oranlarına taşıyabilirsiniz;jantlarınız bu boyutları destekler.Ancak sadece kalın dişli lastik tavsiyesine uyacaksanız,emin olun mevcut lastikleriniz o kalın dişli lastiklerden daha iyidir(Asfaltta)

Son olarak o 700X28 lastiklerle Türkiyenin üç bölgesinde ve her türlü doğal şartlarda binlerce km yol yaptım,çok şükür hala ayaktayım.Alışırsanız vazgeçemezsiniz.

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Dişli lastikler gevşek zeminler dışında yol tutuşu iyi değil ,yağmurlu havalarda asfaltta tehlikeli olabilirler anladığım kadarı ile.
Farklı düşünenler yazarlarsa bu konuda net bir sonuca varmak lazım.