Şehir bisikleti

mstkr

Üye
Tepki
0
İsim
Mesut
Bisiklet
Merida
iki model var merida crossway 20 v (24 vites) / sedona 340 v ( 27vites ) hangisini tavsiye edersiniz.

boy 1.78 / kadro 52 mi

ilk bisiklet olacak alacağım bisiklet.

herhangi bir fikri olan yokmu :)

Scudo

mstkr

Üye
Tepki
0
İsim
Mesut
Bisiklet
Merida
27 vites ile 24 vites arasında çok bir fark varmı

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Vites sayisi fazla olunca size daha geniş aralık sunacağından daha verimli bir sürüşünüz olur. Yani gücünüzü yola daha rahat aktarırsınız. Fakat pratikte hıza bir faydası olmaz.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Bence 27 bu arada. :)

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kesinlikle Merida.

mstkr

Üye
Tepki
0
İsim
Mesut
Bisiklet
Merida
yorumlarınız için tşk ler.

Hasan KRN

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Kron
Selam, hazır konu açılmışken bizim okuldaki hocamız bir şehir bisikleti almak istiyor ama bununla ilgili hiçbir fikri yok.Bir gün sıradayken geldi bana bisiklet alıcam dedi, nasıl nasıl birşey istiyosunuz hocam dedim şunları dedi;
-Arada sırada az da olsa araziye girebilirim
-Çoğunlukla şehirde gidicem
-fiyatı 700 tl ye kadar olabilir...
o zaman size 28 jant bi şehir bisikleti lazım dedim.Sonra lastikleri dişli olsun dedi, olmaz öyle şey şehir bisikleti bu dedim,neyse dedi sen bilirsin araştır bana göster dedi.:cool:
Yani bu fiyata şehir bisikleti olarak hangileri var ? Ayrıca fiyatı yükseltebilir hoca, tahmini 950 tl ye kadar..

Aspendos2309

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Salcano
@Hasan KRN

Salcano istanbul m tavsiye ederim.
Kullanıyorum. Çok memnunum. Gerek Sürüş konforu gerekse ihtiyaca Yönelik olması avantajları...

Hasan KRN

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Kron
Başka öneri varmı?
Hocamıza salcano city sport 30 u önerdim şimdilik onu düşünüyor.Okula bisikletle gelicekmiş...

Engin Öz

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Merida
meride crossway 20 hd kullanıyorum mayısta 2 yıl olacak. Gerçekten her isteğe yanıt veren ergonomik ve sağlam bir tercih olur. tavsiye edilir.İzmirden selamlar...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@gok
Hayır Merida Tayvan :) Tasarımları Alman olabilir ama firma değil.

Merida daha iyi bir seçim olur bence de ;)

lombardo

Aktif Üye
Tepki
188
İsim
Deniz
Bisiklet
Lapierre
başlığı baltalamak gibi olmasın da sen biliyorsundur diye düşündüm adaş. Lapierre de tavyan mıdır, yoksa french mi? üretim ülkesi takıntım yoktur kesinlikle, sadece merağımdan soruyorum :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@lombardo Ben de bilmiyordum, Wikipedia gerçeği sundu: Köklü bir Fransız markasıymış :) Tabi el değiştirmediyse. Alt-orta seviye kadroları tabi ki Asya üretimi bu arada ;)

"lombardo" nicki Dave Lombardo'dan geliyordur umarım :D

K. Aydın

Aktif Üye
Tepki
101
Bisiklet
Mosso
Dünyada kendi ülkesinin malını kullanmamak adına bu kadar direnen bir biz varız herhalde. Buna maalesef ben de dahilim. Salcanoya 1000 vermektense diğer yabancı markaya 2000 veririm diyorum. Yalnız söz konusu sedona olunca çok olumlu yorumlar söz konusu. Her ne kadar ben de bütün arkadaşlara merida crossway önersem de sedona da tercih edilebilir. Vitesin farkını hissedeceğinizi değerlendiriyorum hoş oranlarını bilmiyorum ama. Ben sizin yerinizde olsam sanırım meridayı alırdım ama sedonayı da yakından incelerim eğer en ufak bir artı daha bulursam sedona alırım.

mstkr

Üye
Tepki
0
İsim
Mesut
Bisiklet
Merida
Öneri için teşekkür ederim.Evet aslında bende sedonadan yana baya araştırdım.Fakat yalaşık aynı fiyata merida crossway. 40d 2014 model aldım.niyetimde 20v vardı 2015 , 2014 40 d yi görünce öyle karar verdim..Şunuda aldığım yerde öğrendim sedona kadrolarını merida üretiyormuş.yani bir çok yönden aslında sedona çok iyi bir yerde denebilir araştırdığım kadarı ile.