Şehir Bisikleti yardımı

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
900 tl ye kadar şehir bisikleti arıyorum tavsiyeniz nedir? Sedona 300 /Carraro 224 modelleri var benim baktığım.Hangisini tavsiye edersiniz veya başka bir tavsiyeniz varmı?

Scudo

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bu model 27 vitestir.(link)

Tepki
29
Bisikletlerin fiyatlari gerçekten epey arttı. Açıkçası ben Sedona 321 önerirdim bu bütçeye ancak şu an bulunabiliyor mu bilmiyorum. Eğer satış sonrasında güvenilir bir bisikletçiniz/servisiniz var ise, kendim de kullandığım salcano city sport modellerinden birini öneririm. Maşa ve tekerlerlerin genel olarak kalitesinden memnunum, belirttiginiz modellere göre daha iyi. Ancak bu fiyata ikinci el düşünürseniz daha üst seviye bisikletler bulabilirsiniz.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Kadir KARADEMİR

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
evet salcano servis yüzünden düşünmüyorum.sedona 21 vites olması şehir bisikleti için dezavantajı varmıdır?

Tepki
29
Yani aslında ben sayıya değil de sistemin modeline bakmayı daha doğru buluyorum. Şehir içinde 21 vites yeterli gelebilir. Baktığınız model Sedona 300 modeli ise, benim fikrim görsellik ve tasarım açısından hoş bir model, bagaj ve çamurluk olması da ekstradan bunları edinme külfetinden kurtarıyor. Ancak kullanılan maşayı ben beğenmiyorum, eşimin bisikletinde de benzer bir maşa var (Sedona 301 lady modeli). Her ne kadar fiyatlar artmış olsa da 400 usd'yi Shimano Tourney sisteme ve RST maşaya vermek bana fazla gelirdi. Eğer bulabilirseniz geçtiğimiz yılların Sedona 311 modelini bulmaya çalışın mesela (acera sistem ve kilitlenebilir maşası vardı), ya da Kron Tourer 24 modeline bakın. Carraro'yu pek incelemedim. Bence 900 TL ayırdıysanız ve sabit maşa düşünmüyorsanız, kilitlenebilir maşası olan ve en azından Altus sisteme sahip bir model bulmaya çalışın.

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
Carraroda da kilitlenebilir masa ve altus sistem var.ben, hidrolik fren düşünmüyorsanız sportive 224'u şiddetle tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Ufuk Kılıçaslan