Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehir Bisikleti ve önerileriniz?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında melih3576 tarafından paylaşıldı.

1. melih3576

melih3576 Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhabalar,
    Eski ve aktif bir dağ bisikletçisi olmama rağmen şehir bisikletleriyle ilgili yeterli bilgiye sahip değilim.Bu bisikletlerde maşaya ihtiyaç varmı diye sormak ve tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.
    Arkadaşıma bisiklet alacağız ve benden yardım istedi dolayısıyla yardımcı olmam lazım.Arkadaşımın bütçesi maximum 2000 lira ,euro-dolar artışından dolayı altus-acera donanımlı bisikletler alabiliyoruz,en azından internet online pazarlıksız fiyatlarıyla.Alivio donanımlı ancak Carraro gibi piyasa bisikletlerinden alabiliyoruz online olarak.Elbetteki Deore donanımlı isterdik ama bütçe belli.Ne dersiniz arkadaşlar ne yapalım ne önerirsiniz?
    Merida,Sedona vb modellerden hangilerini tercih edersiniz?Model belirtirseniz çok yardımcı olursunuz.
    V-Fren kesin terciğimiz bu arada,hepinize teşekkür ediyorum,saygılar...

2. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Amortisör, tercihe kalmış bir şey. Şahsen benim düşüncem, arazide ya da çok bozuk yollarda kullanılmayacağı sürece amortisörün tamamen gereksiz olduğu yönünde. O yüzden benim tercihim Merida Speeder T2 ya da Sedona 320 gibi bir bisikletten yana olurdu.

Amortisörlü istiyorsanız ve önceliğiniz donanımsa Deore setli Salcano City Sport 01 tam aradığınız bisiklet olabilir. Ancak amortisör ve kalın lastikler yüzünden bu bisikletin benim önerdiklerimden 3-4kg daha ağır olduğunu unutmayın.

3. Barış C. Şentürk

Barış C. Şentürk Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Carraro sportive 227 kullanıyorum 330'u öneririm değişik bir havası var ben de çözemedim

Uras Cumhuriyet bunu beğendi.
  4. sinan_zorlu

sinan_zorlu Üye

Seviye:
    merida crossway serisi güzel bisikletler, tercihim 100'den yana olurdu.
    sedona 345'de güzel bir makine, gidondan kilitlemeli süspansiyon sistemi de var.
    carraro 330 deore shadow kullanıyor. onda da gidondan kilitlemeli süspansiyon var.
    bunların fiyatları 1500-1700 civcarı. yüksek gelirse bütçeye uygun alt seriler tercih edilebilir.
    merida'yı bişlmiyorum ama sedona bana bayaa bir hafif geldi. salcano city sport 40 baktım geçen, karşılaştırınca aralarında bayaa bir fark var.

5. utku özkan

utku özkan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    crossway serisi kullanan ve satmış biri olarak, amortisörsüz öneririm. Hafiflik daha önemli.

6. melih3576

melih3576 Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar araştırmalarım devam ediyor,verdiğiniz önerileri dikkatle incelemekteyim,yanlız V fren tercih sebebimiz,malum Kastamonu şartlarında yolda kalırsak veya problem yaşarsak kendimiz tamir edebilmeliyiz:)